1

Temat: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Niestety muszę też przypomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie, mianowicie o deklaracjach w temacie szczepień. Jak policzyłem dokładnie to stan na dziś dzień mamy taki, że:

* pozostały limit dla osób nie zaszczepionych: 50-16 = 34 osoby
* status nieznany: 35 osób

Jeśli nie zadeklarujecie wcześniej jak wygląda wasza sytuacja to albo trzeba będzie blokować możliwość zakupu biletu (czego nie chcemy), albo jeśli na miejscu okaże się że limit dla niezaszczepionych został wyczerpany to 51 osoba nie wejdzie i dowie się o tym na miejscu.

Taki stan prawny jest na dziś dzień, jeśli limit do lipca zostanie zniesiony to proszę potraktować tego posta za "niebyłego" ale - uprasza się o wysłanie informacji jak najszybciej na adres: vasco(at)atari8.info. To jest bardzo ważne!!!

Informacje są poufne i nikomu nigdy nie udzielimy żadnej informacji w tym temacie. No chyba, że wpadnie do nas ekipa w niebieskich mundurkach ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2021-05-24 22:17:13)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

https://www.youtube.com/watch?v=4FFpkMwpzQw

3

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

As, chcesz zorganizować party i być za nie odpowiedzialnym?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Powiem cytatem: 'Nie zesraj się' z tego strachu. Proponuję opaski na ramię dla niezaszczepionych, zebys wiedzial do kogo sie nie zblizac. Japierdole....

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Pin napisał/a:

Niestety muszę też przypomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie, mianowicie o deklaracjach w temacie szczepień.

(...)

Jeśli nie zadeklarujecie wcześniej jak wygląda wasza sytuacja (...)

Podaj podstawę prawną uprawniającą organizatora imprezy do dostępu do danych medycznych uczestników.

Pin napisał/a:

jeśli na miejscu okaże się że limit dla niezaszczepionych został wyczerpany to 51 osoba nie wejdzie i dowie się o tym na miejscu.

Prosisz się o proces o dyskrymanację.

Pin napisał/a:

Taki stan prawny jest na dziś dzień

Impreza jest w lipcu, a nie dziś, w sensie do 5 czerwca, więc się za bardzo nie rozpędzaj.

Pin napisał/a:

Informacje są poufne i nikomu nigdy nie udzielimy żadnej informacji w tym temacie. No chyba, że wpadnie do nas ekipa w niebieskich mundurkach ;)

Gwarantujesz, że nikt nie włamie się na podaną skrzynkę i dane z niej nie wyciekną? Podaj przepisy prawa, na postawie których policjant może rądać danych medycznych obywatela.

Określ, czy mamy już nosić to: https://archiwum.allegro.pl/ns-old-2f1/4b7a859f3761523092fcfaa17ce399452fecb247b158d3a3a687720a4c7962f1

czy którąś z tych naszywek:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/Oznaczenia_wi%C4%99%C5%BAni%C3%B3w_hitlerowskich_oboz%C3%B3w_koncentracyjnych.png.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

6

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Panowie, przy takim podejściu Vasko przełoży imprezę na bliżej nieokreśloną przyszłość i tyle. Co do podstawy prawnej - niestety, władze najpierw działają, a potem się martwią. Tu akurat popieram Vaska, chociaż widzę bezsens zarządzeń. Co z tego, że nie ma podstawy prawnej, jak może wpaść błękitna ekipa i zamknąć party. A tego jak sądzę chcemy uniknąć.

Sikor umarł...

7

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Ja też nie rozumiem takiej reakcji, jesteśmy przecież wśród swoich, w koleżeńskim gronie pasjonatów, ludzi znających się mniej lub bardziej bezpośrednio od lat, a nie na sali sądowej! Celem jest zorganizowanie najlepszego możliwie party w otaczającej rzeczywistości. Podzielenie się w tym celu na "priv" z organizatorem/znajomym/kolegą informacją o zaszczepieniu bądź nie w celu statystycznym to taka poufna wiedza? "Dane medyczne" ech... Przecież nie prosi o historię przebytych chorób, robienie z tego takiej afery z porównaniami jak powyżej mnie osobiście szokuje.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-05-25 09:46:46)

8

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Organizator jest w bardzo niezręcznej sytuacji, a dodatkowo (czym bliżej imprezy) nasila się stres. Jestem pewien, że niektóre przepisy przez Vasca uznawane są za absurdalne, ale musi się dostosować. Budynek OSP nie jest prywatnym folwarkiem organizatora - jeśli coś pójdzie nie tak, w każdej chwili (nawet podczas imprezy) mogą wypowiedzieć umowę najmu.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

9

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Po Creonixie bym się tego spodziewał, ale takie sranie ogniem przez pozostałych, przyznam, że mnie zaskoczyło.

10

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

@Lizard. Jak pojawi się policja to zrobisz im szkolenie z przepisów prawa i zadeklarujesz, że bierzesz odpowiedzialność za to zgromadzenie?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

I zrozumcie też że pewne zasady na miejscu prawdopodobnie będzie trzeba "nagiąć", jednak formalnie i z zewnątrz na to patrząc musimy mieć "du-po_chron". Taki jest stan obecny. A jak któryś jest większy kozak to niech zrobi swoje party na swoich zasadach.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

laoo/ng napisał/a:

Po Creonixie bym się tego spodziewał, ale takie sranie ogniem przez pozostałych, przyznam, że mnie zaskoczyło.

Co konkretnie cię zaskoczyło w moim poście? Pinokio wyraźnie panikuje, więc mu pomagam w odróżnieniu do kogo może a do kogo nie powinien się zbliżać. Bo przecież dysponentem danych o statusie zaszczepienia jest Vasco, a Pinokio nie powinien mieć do niego wglądu :)
Inni też mogą skorzystać, bo przecież mogą się zarazić, mimo zaszczepienia.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

13

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Pin napisał/a:

I zrozumcie też że pewne zasady na miejscu prawdopodobnie będzie trzeba "nagiąć", jednak formalnie i z zewnątrz na to patrząc musimy mieć "du-po_chron". Taki jest stan obecny. A jak któryś jest większy kozak to niech zrobi swoje party na swoich zasadach.

W zeszłym roku 2 tygodnie jojczyłeś o maseczkach po czym ochoczo całe party spędziłeś bez. Więc po co znowu to powtarzać :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

14

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Nie zauważyłem, aby ktokolwiek tutaj atakował Vasca lub namawiał go do łamania przepisów, niezależnie od ich zgodności z aktami wyższymi. Niezrozumiałym za to jest dla mnie nakręcanie spirali strachu hipotetycznymi sytuacjami. Wygląda mi to na jakąś traumę.

Wiem w jak niezręcznej sytuacji jest Vasco i zdaję sobie sprawę, że impreza może skończyć się przed czasem nie z powodu Vasca. Osobiście nie robię i nie zamierzam sprawić jemu, jak i nikomu z nas innemu, problemów. Więcej, zapytany o dane medyczne, nie miałem problemu, by się podzielić tą informacją, mając właśnie na względzie, że są tu sami swoim. Mój poprzedni wpis jest zachętą do zapoznania się z przepisami, które bezpośrednio nas dotyczą i sugestią, o czym się obecnie mówi, a do czego dojdzie w niedługim czasie.

Jacques, informacja o szczepieniach jest daną medyczną, czy Ci się to podoba, czy nie. Jej podanie nie może być inne niż dobrowolne. Zapytaj w punkcie szczepień o szczepienie kogokolwiek z Twojej rodziny. Jak nie zostałeś upoważniony, to takiej informacji nie uzyskasz.

Grey, Ciebie czeka to samo miesiąc później, więc najlepiej wiesz z czym wiąże się organizacja imprezy w obecnych czasach. Do Ciebie również się wybieram i też nie będę sprawiać kłopotów. :)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

15

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Pin napisał/a:

@Lizard. Jak pojawi się policja to zrobisz im szkolenie z przepisów prawa i zadeklarujesz, że bierzesz odpowiedzialność za to zgromadzenie?

Zapewniam Cię, że zostaną zapytanie dokładnie o to samo, o co poprosiłem Ciebie. I ile w ogóle do mnie podejdą. Spodziewam się od nich tak samo wymijającej odpowiedzi, a raczej jej braku, jak teraz od Ciebie. :p

Zdaje się, że Dely znów będzie musiał wydzielić kilka postów do bałaganu.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

16

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Na prośbę Vaska część postów z wątku głównego o Lost została przeniesiona tutaj.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Super!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Dziękuję za wydzielenie tematu, Dely.

Po kolei.

Pinek przypomniał o deklaracjach. Napisał, że jeżeli ktoś nie poda, to ta osoba będzie blokować zakup biletu innym - ponieważ będzie liczona w tej samej puli co niezaszczepieni. Nie widzę tu nawet cienia nakazu, żądania. Napisał nawet proszę. A także, że być może w lipcu te dane nie będą już potrzebne. Na prośbę mamy podawać podstawę prawną? Kim jesteś i co zrobiłeś z Lizardem? ;p

Tak zupełnie poważnie to wklejenie tutaj niemieckich naszywek uważam za głęboko krzywdzące i niesprawiedliwe. Sugerowanie abym ich używał do oznaczania ludzi - jeśli to nie jest atak to co nim jest? Przepraszam, Lizardzie, ale tak czuję :(

Zbieram informację o zaszczepieniu teraz, bo być może limit nie zostanie zniesiony. Oczywiście mogę zacząć to robić pierwszego dnia przy drzwiach i 51. osobie powiedzieć, dziękuję, tu jest zwrot wejściówki, zapraszam za rok. Mogę też dopiero wtedy podać podstawę prawną: jakieś rozporządzenie, które będzie aktualne. To takie złe, że próbuję tego uniknąć i zapewnić, aby każdy wiedział teraz czy wejdzie na imprezę?

I tak, wiem, że te rozporządzenia pod względem prawnym są do dupy. Tylko co z tego? Wejdą niebiescy, zamkną imprezę, mnie wlepią karę. Weźmiecie to na klatę i będziecie potem dochodzili w sądach swoich praw? Bo ja nie mam na to czasu.

Co do kozaczenia przed policją, to już mamy jeden przykład. Przecież nasz kolega organizatorom sugeruje zrobić party jako plan firmowy, bo można i będzie spoko. Tylko za moment sam chce coś zorganizować ale jednak w konspiracji, po cichu. To jak to jest?

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali czy są czy nie są zaszczepieni. Z pewnością zauważyli, że odpowiedziałem im dziękując za informację. Także Mikeyowi i Lizardowi. Nie pisałem nikomu "ty płaskoziemco" ;) ani nic w tym rodzaju. Szanuję decyzję, nie oceniam.

Naprawdę, bardzo mnie zaskoczyły niektóre wpisy :(

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2021-05-25 11:14:41)

19

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Vasco/Tristesse napisał/a:

Tak zupełnie poważnie to wklejenie tutaj niemieckich naszywek uważam za głęboko krzywdzące i niesprawiedliwe. Sugerowanie abym ich używał do oznaczania ludzi - jeśli to nie jest atak to co nim jest? Przepraszam, Lizardzie, ale tak czuję :(

To nie był atak na Ciebie ani Pinokia. Nie miałem takiej intencji. Chciałem tym przypomnieć, że historia na swoich najczarniejszych kartach odnotowała to, do czego zmierzamy. Przepraszam Cię, że przez moją wypowiedź źle się poczułeś.

Vasco/Tristesse napisał/a:

Kim jesteś i co zrobiłeś z Lizardem?

Panta rhei. :)

Pin napisał/a:

.

Co mnie tutaj kropkuje posty i zmusza do edycji moich własnych, hę!? }:->

Ostatnio edytowany przez Lizard (2021-05-25 11:40:33)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Znamy się kupę lat i zdaję sobie sprawę, że celowo nie chciałeś nam zrobić kuku. Cieszę się, że to wyjaśniliśmy :)

21

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Zadeklarowałem status szczepienia (w zasadzie wiadomo jaki ;) tylko po to aby przyjechać na zlot, jeszcze mi się chce, mimo tego całego szaleństwa i wyjątkowo tragicznego dla mnie poprzedniego roku. Natomiast uważam że duch  segregacji coraz bardziej podnosi łeb a niektórzy tutaj by jeszcze temu przyklasnęli i ochoczo zamknęli nieszczepionych w gettach. I o ile rozumiem waska bo jest organizatorem to nie rozumiem rzeszy pokrzykiwaczy i moralizatorow ktorzy sie tu objawiaja

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

22

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Mam takie ten .. no .. wrażenie że rządzący jakoś tak zupełnie przypadkowo dzielą ludzi ;)
PIS / PO ... szczepiony / nie szczepiony ... czarny / biały ... hetero / homo ... w myśl zasady divide & conquer
Tylko czemu tak dużo ludzi się dalej na to łapie to tego ja już nie kumam.

23

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

syscall napisał/a:

[...]uważam że duch  segregacji coraz bardziej podnosi łeb a niektórzy tutaj by jeszcze temu przyklasnęli i ochoczo zamknęli nieszczepionych w gettach. I o ile rozumiem waska bo jest organizatorem to nie rozumiem rzeszy pokrzykiwaczy i moralizatorow ktorzy sie tu objawiaja

Może jestem zbiasowany, albo nie czytam zbyt wnikliwie (może po części dlatego, że pewne tematy z bałaganu omijam szerokim łukiem), ale ja nie zauważyłem w naszym środowisku żadnego nastawienia jakie opisujesz. Za to właśnie widzę bardzo dużo bitej piany przez ludzi nastawionych "anty", którzy bardzo lubią się tym chwalić. A przecież to, że ktoś chce zorganizować coś zgodnie z przepisami, żeby nie było potem niespodzianek, nie jest przyklaskiwaniem rządowi i popieraniem rządowych pomysłów, tylko tym czy jest - próbą stworzenia takiego środowiska, żebyśmy mogli odciąć się od rzeczywistości w tym szalonym czasie i oddać się tylko naszemu hobby.

24

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Panowie, segregacja jest zła i naganna. Natomiast jest prosty sposób, by uniknąć problemów. Wystarczy, aby w razie nadejścia glonojadów z MO nadprogramowa liczba osób wyszła przed budynek np. na ognisko i po sprawie :)

25

Odp: Lost Party 2021 - rozmowy covidowe

Dziękuję za sugestie, zapiszę to sobie na kartce :))

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info