276

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Z doświadczenia wiem, że szkoda czasu i sprzętu (napędu stacji dyskietek) na reanimacje dyskietek. Zwykle trwa to naście minut i jeśli nawet uda się sformatować to zapis danych na taką dyskietkę nie jest pewny.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

277

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Mam takiego klona jak na zdjęciu. Załóżmy że chciałbym podpiąć stację 5.25" zamiast 3.5". Jak ustawić zworki lub co dołożyć aby 5.25 zadziałało? J7 wygląda jakby do tego służył.

Post's attachments

20200912_195700.jpg 1.1 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

278

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

J7 to te w górnym prawym rogu? One są do ustawiania numeru stacji. Powinien wystarczyć ten sam firmware (zakładam, że masz stację DD).

Ostatnio edytowany przez perinoid (2020-09-12 20:00:07)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

279

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Nie. J7 jest pod kwarcem.

280

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

After a long hiatus, I took out my parts again.

One of my problems is picking up the drive signals for the track display PCB.
I had solved this by soldering the wires onto the floppy cable pins but they are prone to come loose easily.

One solution would be like how perinoid solved it by soldering directly to the floppy cable connector but again a hard job to solder on such tiny connections.

However isn't it possible to pick up those signals from one of the IC pins directly ? 
It would give me a easier , bigger place to solder wires.

I noticed that the floppy connector pins have traces running towards the different IC's, hence the question .

Ostatnio edytowany przez Lastic (2021-06-01 13:04:18)

Post's attachments

Track_Display_PCB_Wiring.jpg 399.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

281

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Most of these signals are available on 74LS14, so it is similar small raster for soldering wires on your pcb version (you have smd LS14 I suppose). I think doing it as you did is good solution.

282

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

The problem is, some chips are SMD anyway.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

283

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Exactly. That's what I meant.

284

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Mq napisał/a:

Most of these signals are available on 74LS14, so it is similar small raster for soldering wires on your pcb version (you have smd LS14 I suppose). I think doing it as you did is good solution.

The thing is I'm soldering end of cables to 2mm of space on the ribbon cable which is prone to break.
As you can see in the attached image.

As such I was wondering if the traces from the floppy connector on the PCB don't connect to the bigger IC's so I could solder the wires there ( the zones marked in Red ).

Post's attachments

IMG_6445.JPG 1.58 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Track_Display_PCB_Wiring_details.jpg 772.91 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

285

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Traces you ask don't going to the bigger IC's. They going to smd IC, as I wrote before (they are buffered by 74LS14). You must ask @zaxon for schematic he designed, on which pins are which signals on the buffer, because he could modify original schematic by exchange buffers in LS14 or something like that. Or you can find it by multimeter. But anyway, soldering to smd ICs is the same dificulty as soldering to connector you solder before.

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-06-01 17:41:05)

286

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

@Lastic, notice that instead of soldering to the controller, you can find appropriate places in the drive, if it's more handy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

287

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Wystarczyło sie ze mną skontaktować i zapytać , co trudne nie jest. ...Zajrzałem tu akurat przez przypadek.. I widze że głupota i niewiedza sie szerzy jak pożar w buszu...I coraz tu lepsze pomysły widzę.... Ja p*.*ę....

Nic nie trzeba lutować, nie trzeba robić doktoratów. 

Wystarczy sie ze mną skontaktować . Normalnie i po ludzku. Przez te platformę przez którą sie kupiło. Ew. zadzwonić.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

288

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Tu raczej chodzi o wykorzystanie tego co jest bo że w nowej płytce masz zrobione wyprowadzenia dokładnie pod to to... no jakoś tak zbyt prosto ;)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

289

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

zaxon napisał/a:

Wystarczyło sie ze mną skontaktować i zapytać , co trudne nie jest. ...Zajrzałem tu akurat przez przypadek.. I widze że głupota i niewiedza sie szerzy jak pożar w buszu...I coraz tu lepsze pomysły widzę.... Ja p*.*ę....

Nic nie trzeba lutować, nie trzeba robić doktoratów. 

Wystarczy sie ze mną skontaktować . Normalnie i po ludzku. Przez te platformę przez którą sie kupiło. Ew. zadzwonić.


Good morning,

I've sent an email to your gmail accounts.

Thanks for your help

Erik

290

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Lastic napisał/a:
zaxon napisał/a:

Wystarczyło sie ze mną skontaktować i zapytać , co trudne nie jest. ...Zajrzałem tu akurat przez przypadek.. I widze że głupota i niewiedza sie szerzy jak pożar w buszu...I coraz tu lepsze pomysły widzę.... Ja p*.*ę....

Nic nie trzeba lutować, nie trzeba robić doktoratów. 

Wystarczy sie ze mną skontaktować . Normalnie i po ludzku. Przez te platformę przez którą sie kupiło. Ew. zadzwonić.


Good morning,

I've sent an email to your gmail accounts.

Thanks for your help

Erik


And also sent you a message on SellMyRetro

Have a nice Sunday,

Erik

291

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

@zaxon did you receive my Gmail mails or SellMyRetro message ?

292

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

zaxon napisał/a:

Wystarczyło sie ze mną skontaktować i zapytać , co trudne nie jest. ...Zajrzałem tu akurat przez przypadek.. I widze że głupota i niewiedza sie szerzy jak pożar w buszu...I coraz tu lepsze pomysły widzę.... Ja p*.*ę....

Nic nie trzeba lutować, nie trzeba robić doktoratów. 

Wystarczy sie ze mną skontaktować . Normalnie i po ludzku. Przez te platformę przez którą sie kupiło. Ew. zadzwonić.

Sent again new messages to your gmail accounts , sent you a PM here, and sent you a message on SellMyRetro.
I hope you can find some time to answer, it would be highly appreciated.

Have a nice Sunday.

293

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Lastic napisał/a:
zaxon napisał/a:

Wystarczyło sie ze mną skontaktować i zapytać , co trudne nie jest. ...Zajrzałem tu akurat przez przypadek.. I widze że głupota i niewiedza sie szerzy jak pożar w buszu...I coraz tu lepsze pomysły widzę.... Ja p*.*ę....

Nic nie trzeba lutować, nie trzeba robić doktoratów. 

Wystarczy sie ze mną skontaktować . Normalnie i po ludzku. Przez te platformę przez którą sie kupiło. Ew. zadzwonić.

Sent again new messages to your gmail accounts , sent you a PM here, and sent you a message on SellMyRetro.
I hope you can find some time to answer, it would be highly appreciated.

Have a nice Sunday.

Can anybody tell me how to fall in grace again because I don't know how to get an answer anymore ...

294

Odp: XF551 po raz kolejny ;)

Zaxon chyba już tu raczej nie zagląda :( Zawalony robotą.

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK