5,551

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zapłonową.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5,552

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Może to od tego co poniektórym konar płonie?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5,553

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"W ramach walki z analfabetyzmem w kraju 99% ludzi nauczono czytać i pisać, 95% z nich wciąż nie wie dlaczego im to uczyniono." :P

5,554

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dr Grzesiowski napisał/a:

Dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog, doradca Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, był gościem programu "Newsroom" WP. Lekarz przyznał, że reakcje poszczepienne po przyjęciu preparatu na COVID-19 są dosyć częstym zjawiskiem. Ekspert zaleca, aby w przypadku wysokiej gorączki przyjmować leki na bazie paracetamolu.

- Nie do końca rozumiem, dlaczego o tych objawach poszczepiennych mało się mówi. A one są, dotyczą nawet 50 proc. osób zaszczepionych - mówi dr Grzesiowski.

https://portal.abczdrowie.pl/szczepieni … alne-wideo

Mój krewny, po pfizerze 3 dni nie mógł usiedzieć bez leków przeciwbólowych bo bolał go każdy mięsień. Mnie to trochę zdziwiło, że poszedł wywołać sobie stan zapalny a później go zwalczał lekami przeciwzapalnymi. Ale usłyszałem, że się nie znam, co jest oczywiście prawdą ;)

Jak byłem dzieckiem to też mi tłumaczyli, że lekarstwo jest gorzkie bo w tym jego siła - niedobre, niesmaczne, znaczy, że wirusom i bakteriom też nie smakuje :D

Ale na poważnie to podzielam zdanie dra - mało się mówi, tyle, że ja się nie dziwię dlaczego.

5,555

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

choruje ktos na to jeszcze? bo chyba temat przycichl

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,556

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Po prostu nie jesteś na bieżąco.

Wariant Delta (zwany do niedawna indyjskim, przynajmniej do czasu reakcji ichniego MSZ, że oni takiego wariantu nie mają) właśnie w natarciu w UK.

EDIT:

zapomniałem o wariancie nepalskim ale czy tamtejsze MZS zareagowało to już nie ogarniam ;)

https://dorzeczy.pl/zdrowie/187454/bryt … galii.html

Czesi też się wypierali ich wariantu który ponoć pojawił się w Polsce swego czasu.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-08 10:52:33)

5,557

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Mój krewny, po pfizerze 3 dni nie mógł usiedzieć bez leków przeciwbólowych bo bolał go każdy mięsień.

Po pierwszej dawce Moderny na drugi dzień nie mogłem ruszać lewym barkiem, za przeproszeniem nawet gaci podnieść po potrzebie nie byłem w stanie, a jeśli już to z większym skrzywieniem. A na wieczór lekka gorączka którą zbiłem 1 tabletką. Nie panikowałbym z powodu takich objawów bo jak sięgam pamięcią, po szczepieniu przeciwko tężcowi również byłem konkretnie obolały.

5,558

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@fancyrats_rime ja nie panikuję, gdybym był przekonany, że mi (i moim bliskim) to potrzebne i nie ma długofalowych skutków ubocznych (i jest skuteczne) to bym takie coś przeżył. Jednak przyglądając się uważnie temu co się dzieje i według wszelki znaków na niebie i Ziemi będąc tak zwanym ozdrowieńcem - mam inne podejście.

Wkurzam się na coś innego.

---

A tym czasem umarłem ze śmiechu :

Polskie piekiełko koronawirusowe. Nigdy wcześniej eksperci nie byli tak podzieleni. Wkroczyła polityka?

"My nie przyznajemy się do doktora Grzesiowskiego. Odbył trzytygodniowy staż na oddziale zakaźnym, potem zrezygnował i ma specjalizację z pediatrii" - powiedział prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych. W ten sposób uciszył opozycyjną senator powołującą się na analizy dra Pawła Grzesiowskiego, że ofiar koronawirusa w Polsce może być trzykrotnie więcej, niż wykazują rządowe statystyki.

https://wiadomosci.wp.pl/polskie-piekie … 514184321a

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-08 11:04:02)

5,559

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przypominam.

Dziś 10 rocznica podniesienia VAT na 23% który miał obowiązywać przez 3 lata.

5,560

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bo to byly 3 lata + vat :)

Onizuka róla ! :)

5,561

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A PiSali, że to takie antyPOlskie było.

5,562

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A byliśmy już tak blisko... Co za nieprzygoda! :D

Podwyższone o 1% stawki podatku VAT obowiązują w Polsce już prawie dziesięć lat – od 2011 roku. Jak podano w uzasadnieniu do projektu:

„Na podstawie danych za rok 2019 r., polska gospodarka spełniła (...) określone warunki, co oznaczałoby powrócenie do niższych stawek VAT od dnia 1 stycznia 2021 r. Jednak warunki te, z uwagi na epidemię COVID-19, nie zostały spełnione w sposób trwały. Epidemia COVID-19 oznacza konieczność zapewnienia środków finansowych na walkę z jej skutkami i wspieranie ożywienia gospodarczego, przy równoczesnym zachowaniu stabilności fiskalnej”.

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat … luzej.html

Z jednej strony więc, poprzez pozostawienie wyższych stawek VAT, rząd liczy na większe wpływy do budżetu. Jednak w tej sytuacji warto postawić pytanie: czy powrót do stawek pierwotnych nie spowodowałby obniżenia cen, a przy tym zwiększenia popytu i wpływów?

Ciekawe czy kiedyś sprawdzą wariant z obniżeniem podatków i wpływu tego na budżet ;P

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-08 22:43:32)

5,563

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Wspieranie ożywienia gospodarczego" przez wyższe opodatkowanie :) Brawo! Papier przyjmie wszystko.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5,564

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

fantastycznie natomiast nasz wspaniały nierząd zabrał się za akcyzę od e-fajek. Ten kto używa ten już wie ale pomnę, że jeśli przed wprowadzeniem akcyzy płaciłem 8pln za 10ml, tak teraz płacę 15.50 za 10ml. Skutek taki, że zaczynam robić swój - 30pln za litr :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5,565

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Normalnie Pin jest jak Heisenberg z Breaking Bad - przyznaję mu odznakę:

Badge

5,566

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Założyłeś rafinerię liquidu? :) I masz tam całą kolumnę rektyfikacyjną?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5,567

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

wiesz, składniki w zasadzie można za grosze kupić w ... aptece ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5,568

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nierząd...
: Piń szbko na allegro dopóki nie zdejmą zdejmą ofert:
https://allegro.pl/oferta/glikol-propyl … 9718702772
https://allegro.pl/oferta/glikol-propyl … 0144504362
Farmaceutyczny czyli to samo co kupujesz w aptece i zaoszczędzisz sporo. Bez obaw o jakość,
Brałem od nich odczynniki pare raze razy,  m.in. glikol do użytku w chemii organicznej, gwarantuje jakość.

Ostatnio edytowany przez Nitro (2021-06-09 01:01:53)

5,569

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No i pięknie za komuny kobieta każde danie potrafiła zrobić od najprostszych składników bo gotowców w sklepie albo w ogóle nie było albo akurat nie było :] Część była też niezłymi krawcowymi.

Facet znów był hydraulikiem-elektrykiem nawet jak był księgowym czy bibliotekarzem.

Teraz widzę cenami w sklepie zrobią z nas Adamów Słodowych :D Gdyby nie to, że na pełnej kurtyzanie płyniemy ku psychopatycznej dyktaturze to przywrócenie tych umiejętności nie było by aż tak złe ;)

Czyli palacze teraz są jak bimbrownicy? Liquid Moonshine proponuję zmieszać :D Ja jedyne zioła jakie w życiu zmieszałem i wypaliłem to w Gothicu ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-09 08:55:36)

5,570

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Aż mnie to zastanowiło, jak się uzasadnia istnienie czegoś takiego jak akcyza, w sensie czy to takie prawo kaduka czy "władcy" silą się na jakieś filozoficzne uzasadnienie ;)

Akcyza jest nakładana na dobra, aby ograniczyć ich spożycie, lub ze względu na wysoką akumulację zysku (niskie koszty produkcji, a wysokie spożycie). Obecnie stała się obszernym i łatwym wpływem pieniędzy dla budżetu państwa poprzez nakładanie na tzw. dobra infrastrukturalne (energia, paliwa itp.) lub konsumowane na masową skalę (np. używki).

Wprowadzenie podatku akcyzowego ma zadanie restrykcyjne. Dodatkowe obłożenie podatkiem ma za zadanie zmniejszyć popyt na wybrane przez państwo produkty, najczęściej wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, wyroby ropopochodne. W niektórych przypadkach, kiedy produkt składa się z względnie tanich surowców a jego szkodliwość dla zdrowia jest wysoka, akcyza może stanowić bardzo wysoką część ceny końcowej. W wielu państwach europejskich akcyza na produkty tytoniowe dochodzi do 75% ceny końcowej.

To rozumiem, że podatek cukrowy zwany daniną jest tak naprawdę akcyzą :] Fajnie by było zerwać banderolę z oranżady jak z whiskacza ;)

gacie

Amerykanin puszczony w gaciach przez państwo ma jeszcze spluwę - nasi władcy są przezorniejsi ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-09 11:52:47)

5,571

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jest więcej taki błyskotliwych "zrzutek"

A. Abonament telewizyjno-radiowy za posiadanie odbiornika
B. Składki do ZUS od każdej działalności choć leczenie jest jednakowe dla wszystkich
C. Opłaty za wymianę dokumentów, która jest wymuszona przez przepisy, które ustanawia wymieniający.
D. Opłaty za używanie dróg choć w paliwie już jest opłata drogowa wliczona.
E. Podatek od zaoszczędzonych pieniędzy.
itd.

5,572

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Jest więcej taki błyskotliwych "zrzutek"

A. Abonament telewizyjno-radiowy za posiadanie odbiornika
B. Składki do ZUS od każdej działalności choć leczenie jest jednakowe dla wszystkich
C. Opłaty za wymianę dokumentów, która jest wymuszona przez przepisy, które ustanawia wymieniający.
D. Opłaty za używanie dróg choć w paliwie już jest opłata drogowa wliczona.
E. Podatek od zaoszczędzonych pieniędzy.
itd.

F. Podatek od podatku - do ceny paliwa najpierw dolicza się akcyzę, a dopiero potem VAT.
Czyli - płacimy VAT od akcyzy :)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

5,573

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nastolatka o imieniu Camilla, pochodząca z Ligurii, została zaszczepiona podczas tzw. dnia otwartego dla wszystkich chętnych w wieku powyżej 18 lat.

Mimo podwójnej operacji, jakiej została poddana, nie udało się jej uratować. Dziewczyna przeszła operację w celu usunięcia zakrzepu i zatrzymania krwotoku mózgowego.

Przypadek 18-latki, która trafiła do szpitala w ciężkim stanie, wywołał we Włoszech dyskusję na temat konieczności zmiany strategii szczepień preparatem AstraZeneca. Według części ekspertów nie powinien być on podawany osobom w wieku poniżej 30-40 lat.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r … Id,5288946

Także - ryzyk fizyk.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-11 09:21:05)

5,574

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A to już wiem jak jest włoska narracje w tej sprawie, że to "smutna cena za korzyści jakie niosą szczepionki".

Czyli jak rozumiem ta dziewczyna złożyła swe życie na ołtarzu nauki przyjmując eksperymentalną szczepionkę, która powinna gnić jeszcze w III fazie klinicznej badań ale zamiast tego puszczono ją na żywioł?

Un grandissimo dolore rispetto al fatto che i vaccini servono, servono per salvare vite e questa situazione così rara purtroppo ha colpito una ragazza così giovane. È un tristissimo prezzo che si paga rispetto a un'esigenza importante di prevenzione e di ritorno alla normalità e di riduzione complessivamente del numero di decessi che purtroppo ci sono stati e grazie al vaccino vengono evitati normalmente

https://www.ilsecoloxix.it/genova/2021/ … 1.40375335

Ładnie, przeżyć 1,5 roku tej włoskiej szajby ze "śmiercionośnym" wirusem, żeby zabić się czymś co miało ją przed śmiercią na w/w chorobę chronić?

---

Ja się nie obawiam COVID-19 ani szczepionek tak bardzo jak zamordystów, którzy się objawili przy okazji "walki" z pandemią.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-06-11 12:07:08)

5,575

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pl1.tv/title/kto-wydal-zgode-ze … dzieciach/