1

Temat: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

Cześć, poszukuję głowicy górnej, do stacji na blaszce jest napisane D357, głowica, którą posiadam jest zmasakrowana i stacja nie działa prawidłowo, na szybko podłączyłem stację od PC (zmieniając z DS1 na DS0) i stacja działa, ale jak wiadomo co oryginał to oryginał :)
Jeżeli ktoś posiada taką głowicę to chętnie odkupię, może uda mi się w ten sposób stację naprawić.
Ogólnie jak włożę dyskietkę to pliki widać ale próba uruchomienia czegokolwiek kończy się błędem :/

2

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

...a będziesz w stanie poprawnie ją ustawić? Dysponujesz odpowiednim sprzętem do tego? Raz coś takiego robiłem i bez specjalnie spreparowanej dyskietki kalibracyjnej i oscyloskopu, nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

3

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

_tzok_ napisał/a:

...a będziesz w stanie poprawnie ją ustawić? Dysponujesz odpowiednim sprzętem do tego? Raz coś takiego robiłem i bez specjalnie spreparowanej dyskietki kalibracyjnej i oscyloskopu, nie bardzo mogę sobie to wyobrazić.

Dam se radę, amigowe wyregulowałem to z atari też sobie poradzę :)

4

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

To może tak ... upubliczniam źródła takiego mojego programu "ze strony zrob.se" do kalibracii głowicy dla DOS ...
O ile pamietam to TCC jest potrzebny... nawet nie próbowałem skompilować teraz.
klawiszami przesuwamy głowicę ze ścieżki na ścieżkę, albo o 10 ścieżek i wyświetla sie informacja czy sektory z danej ściezki się czytają.
Po każdej zmianie ustawień głowicy można sprawdzić czy wszystko jest czytane bezbłędnie.

Post's attachments

FHC.C 16.61 kb, liczba pobrań: 5 (od 2021-06-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

5

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

BartoszP napisał/a:

To może tak ... upubliczniam źródła takiego mojego programu "ze strony zrob.se" do kalibracii głowicy dla DOS ...
O ile pamietam to TCC jest potrzebny... nawet nie próbowałem skompilować teraz.
klawiszami przesuwamy głowicę ze ścieżki na ścieżkę, albo o 10 ścieżek i wyświetla sie informacja czy sektory z danej ściezki się czytają.
Po każdej zmianie ustawień głowicy można sprawdzić czy wszystko jest czytane bezbłędnie.

Dzięki, spróbuję skompilować, ale i tak muszę pierwsze głowicę ogarnąć, sprawdzałem wiele stacji i żadna, którą posiadam nie ma takiej :/

6

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

A co to za napęd konkretnie? Jaki model?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

perinoid napisał/a:

A co to za napęd konkretnie? Jaki model?

Na pcb jest napis TDK-T41V
na blachach jest:
D357
P7H18C
C070350-003
i nr seryjny 71046635
stacja jest z mega ST z szerokim guzikiem

8

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

QUAD napisał/a:

....
Dzięki, spróbuję skompilować, ale i tak muszę pierwsze głowicę ogarnąć, sprawdzałem wiele stacji i żadna, którą posiadam nie ma takiej :/

Jakby co pisz na priv ... mam inne wersje - niby wcześniejsze - więc jeśli to nie zadziała, to inne może tak.

9

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

mam to kompilować pod atari rozumiem :)
jeżeli tak to czy da radę z dyskietek jakiś kompilator odpalić ?
mam w razie czego na chodzie STE z 4MB RAM

10

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

QUAD napisał/a:

mam to kompilować pod atari rozumiem :)

Część assembler'owa na pewno nie skompiluje się pod atari ;)

11

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

QUAD napisał/a:

mam to kompilować pod atari rozumiem :)
jeżeli tak to czy da radę z dyskietek jakiś kompilator odpalić ?

Ten program się nie skompiluje na Atari.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

12

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

Wiedziałem, że precyzji mi brakło ... MS-DOS, PC-DOS, ... TCC = TurboC Compiler by Borland

13

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

BartoszP napisał/a:

Wiedziałem, że precyzji mi brakło ... MS-DOS, PC-DOS, ... TCC = TurboC Compiler by Borland

no to będzie trza jakiegoś kompa z dosem ogarnąć, z dosem to mam tylko portfolio :P
coś wymyśle

14

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

W sumie ciekawe, czy pod PC Ditto na ST by nie poszło... ;)

Sikor umarł...

15

Odp: Głowica górna do stacji Atari Mega ST - poszukuję

Ja tam użyłem kilku przycisków i generatora funkcyjnego oraz oscyloskopu. Nagrywałem prostokąt 1 kHz na jedną ścieżkę, i potem stroiłem na max. amplitudy - analogowo.

To stacja Mitsumi D357.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2021-06-17 20:37:22)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.