51

Odp: Optymalizacja forum

Bo tam siedzi dely i moderuje każdy post :) grając w River Raid.

Ostatnio edytowany przez mono (2021-07-01 18:29:37)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

52

Odp: Optymalizacja forum

mono napisał/a:

grając w River Raid.

Raczej w TLS ;)

Sikor umarł...

53

Odp: Optymalizacja forum

xxl napisał/a:

ale jaja... gdyby nie loader z wykrzyknikiem to przeladowanie AArea trwa tyle co zaladowanie River Raid z magnetofonu

Czyli celowo. Użytkowniku, poczuj się jak w latach 80-tych, tylko u nas pełen realizm i retro na serio:-)

54

Odp: Optymalizacja forum

Hmm, mi forum chodzi w miarę dobrze, może byście postowali tekst diagnostyczny z dołu:

[ Wygenerowano w 0.064 sekund, wykonano 19 zapytań ]

- przeglądanie wątku

[ Wygenerowano w 3.374 sekund, wykonano 17 zapytań ]

- podgląd postu

[ Wygenerowano w 0.064 sekund, wykonano 19 zapytań ]

- podgląd postu, ale już drugi

Nie chce się chwalić, ale u mnie na phpBB 3 i PHP 5, nie 7 większość stron to

Time: 0.02s-0.036s | Queries: 25 | Peak Memory Usage: 4.07 MiB

Moja wiedza na temat web stuffu jest bardzo mała, ale chyba mogę dać jakąś radę - przełączcie forum na PHP 7 o ile można, jak nie można to upgrade i potem switch. I mamy 2-3x przyśpieszenie za darmo.

Ostatnio edytowany przez Nitro (2021-07-01 18:50:12)

55

Odp: Optymalizacja forum

Nitro napisał/a:

Moja wiedza na temat web stuffu jest bardzo mała, ale chyba mogę dać jakąś radę - przełączcie forum na PHP 7 o ile można, jak nie można to upgrade i potem switch. I mamy 2-3x przyśpieszenie za darmo.

Skąd się bierze to przyspieszenie?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

56

Odp: Optymalizacja forum

Skoro ładowanie strony trwa tak długo, to może dać w tle dźwięk ładowania tego River Raid z magnetofonu? ;)

PS: Przy dodawaniu postu spokojnie można dać Starquake. :(

Ostatnio edytowany przez VLX (2021-07-01 20:47:51)

57

Odp: Optymalizacja forum

Jak dodawałem ostatnio post ze zdjęciami, to można by nawet Red Maxa wczytać w tym czasie:-)
A tak serio: odpaliłem dodawanie posta, w tym czasie odpaliłem aol i przejrzałem nowe wątki, wydrukowałem jeden dokument, poszedłem potem otworzyć drzwi bo ktoś akurat przyszedł, i jak wróciłem, to jeszcze się dodawał i wtedy dopiero skończył.
Natomiast dziwne jest to, że czasami śmiga szybko, a czasami masakrycznie wolno i z punktu widzenia użytkownika nie widzę żadnej prawidłowości kiedy to się dzieje i co by mogło być przyczyną. Czasem wrzucenie załącznika idzie szybko, a czasem wolno. Czasem dodanie posta z załącznikami idzie szybciej niż zwykłe otwarcie jakiegoś tematu do poczytania. Może coś się sypie ze spójnością danych, może baza jakaś już mocno zmęczona i trzeba by przeczyścić coś, czy tam zoptymalizować, nie wiem co się tam robi w mysql dokładnie, znam się bardziej na mssql od strony administracji, a mysql to tak raczej bardziej od strony użytkowej.

58

Odp: Optymalizacja forum

format c: i Ctrl-Alt-Del. }:->

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

59

Odp: Optymalizacja forum

o teraz dziala szybciej... nawet calkiem szyko. pewnie ruskie przestaly atakowac konta aarea


---
wcale nie ale teraz juz tylko 3 minuty

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-07-01 21:39:06)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

60

Odp: Optymalizacja forum

O, przykładowo w tej chwili całe forum zasuwa tak, że mi wszystko natychmiast wyskakuje, że klikać nie nadążam.

61

Odp: Optymalizacja forum

Mq napisał/a:

że mi wszystko natychmiast wyskakuje, że klikać nie nadążam.

Dely skończył grać? :P
==========================================================
Nie wiem, jak teraz pójdzie, ale odpowiedź powyżej dodawała się... 32 sekundy.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-07-02 07:20:42)

Sikor umarł...

62

Odp: Optymalizacja forum

dzisiaj błysk !

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

63

Odp: Optymalizacja forum

Skąd się bierze to przyspieszenie?

Skupienie na optymalizacji, myślałem, że jest tam JIT ale doczytałem, że znajduje się on w wersji 8. Nie wiem jak z kompatybilnością wsteczną 8'mki, ta 7'mki jest bardzo duża.

One of the best ways to improve PHP’s performance is to run the latest version (PHP 7). It offers a significant speed improvement over any previous version. Now, results will always vary, as no two applications are ever the same. However, based on reports by a range of different developers and notable hosting companies, the performance improvements are significant.

Here’s a small sample:

Official PHP benchmarks report that PHP 7 can execute twice as many requests per second when compared to PHP 5.6.
Kinsta’s PHP performance benchmarks show WordPress 5.0 can execute 3x as many transactions as PHP 5.6; and
Pantheon reported that PHP 7 gave a 64% improvement over version 5.3.

64

Odp: Optymalizacja forum

mono napisał/a:
Nitro napisał/a:

Moja wiedza na temat web stuffu jest bardzo mała, ale chyba mogę dać jakąś radę - przełączcie forum na PHP 7 o ile można, jak nie można to upgrade i potem switch. I mamy 2-3x przyśpieszenie za darmo.

Skąd się bierze to przyspieszenie?

tak, jak jeszcze w tym robiłem i migrowaliśmy na PHP 7.x to guru od PHP na projekcie mówił, że to suma mikrooptymalizacji jakie zrobiono w tej wersji.

Tylko czy było to aż tak dużo by pisać 2-3x? Już nie pamiętam... To było 4 lata temu, a może 5? :D

Ja już naprawiałem AOL, Area niech naprawi ktoś inny :P

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-02 14:22:10)

65

Odp: Optymalizacja forum

optymalizacje srutututu, wzory! zeby przyspieszenie wzrosllo najprosciej zmniejszyc mase !

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

66

Odp: Optymalizacja forum

@xxl: Masz na myśli usunięcie wszystkich kont? Tak, to się zawsze sprawdza.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

67

Odp: Optymalizacja forum

"W inercjalnym układzie odniesienia jeśli siły działające na ciało nie równoważą się (czyli wypadkowa sił {\displaystyle {\vec {F}}_{w}}{\displaystyle {\vec {F}}_{w}} jest różna od zera), to ciało porusza się z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do siły wypadkowej, a odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała."

z czeo jasno wynika ze najlepszy efekt przyniesie zmniejszenie masy

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

68

Odp: Optymalizacja forum

Może zatrudnić https://youtu.be/1aEqd4bl6Bs, który zoptymalizuje bazę forum. :D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

69

Odp: Optymalizacja forum

mono napisał/a:

@xxl: Masz na myśli usunięcie wszystkich kont? Tak, to się zawsze sprawdza.

Jakaś masa musi być bo inaczej będzie śmigać z prędkością światła :D

http://bocianu.atari.pl/ na ten przykład się ostało ;)

70

Odp: Optymalizacja forum

An error was encountered
The error occurred on line 151 in /usr/home/dely/public_html/forum/include/search_idx.php

Database reported: Duplicate entry '' for key 'PRIMARY' (Errno: 1062).

71

Odp: Optymalizacja forum

wygląda, że przeklejając jakiś tekst treść miała kod ascii który wywala bazę :P

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-08-30 23:05:28)

72

Odp: Optymalizacja forum

a może nie :P

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-08-30 23:05:00)

73

Odp: Optymalizacja forum

Aktualnie trwają różne prace dot. przenoszenia na nowy serwer. Mogą się chwilowo dziać rzeczy niestworzone.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

74

Odp: Optymalizacja forum

dely napisał/a:

Mogą się chwilowo dziać rzeczy niestworzone.

Właśnie widzimy:

Database reported: Duplicate entry '' for key 'PRIMARY' (Errno: 1062).

Klucz główny nie a wartości i to nie w jednym rekordzie. :-D Dely, jesteś pewien, że ta baza ma jeszcze zachowaną spójność?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

75

Odp: Optymalizacja forum

idzie nowy Ład..., póki co Kononowicz :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email