126

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

perinoid napisał/a:

@Pin: trzymaj Option przy starcie. Wiem, że to brzmi głupio ale po prostu tak zrób I daj znać czy coś się zmieniło.

tak. Boot z cartem plus z OPTION mam self-test.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

127

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

Specjalnie sprawdziłem na moim potworku.
Config: 65XE + U1MB + Rapidus (w trybie 6502C) + Simple Stereo + VBXE. Nie mogę podłączyć IDE+2 bo ten komputer nie ma niestety ECI.

Cart odpala ale nie całkiem bez problemu. Wymagana jest taka procedura:
1. Komputer odpalam z włączonym SDX.
2. Wchodzę w menu Ultimate.
3. Wyłączam SDX (zmieniam na właściwy profil).
4. Wciskam R w celu restartu - gra odpala.

Jeśli nie zrobię jak wyże a odpalę komputer od razu w docelowym profilu to Rapidus nie ładuje rdzenia i komputer zwisa w tym momencie.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-07-03 19:58:44)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

128

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

perinoid napisał/a:

Cart odpala ale nie całkiem bez problemu. Wymagana jest taka procedura:
1. Komputer odpalam z włączonym SDX.
2. Wchodzę w menu Ultimate.
3. Wyłączam SDX (zmieniam na właściwy profil).
4. Wciskam R w celu restartu - gra odpala.

Nie rozumiem, to z Ultimate sparty nie da się odłączyć z automatu? Nieco to dziwne dla mnie, ale ja się tam na sparcie nie wyznaję... Może u Borsuka szło bez problemu, bo z tego co  wiem, on sparty nie używa? Przepraszam, tak jak piszę - Ultimate nie mam i się nie znam. Za to odpalałem pod dwoma Qmegami, systemem z Atari 800 i pod zwykłym systemem, czy to golas, czy 320KB szło zawsze.

Sikor umarł...

129

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

U mnie problem generuje Rapidus. To wszystko wygląda jak jakieś problemy z timingami.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

130

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

Aha. To może to jest przyczyną. Dzięki za wyjaśnienie.

Sikor umarł...

131

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

perinoid napisał/a:

U mnie problem generuje Rapidus.

To dziwne, bo wyglada jakby w trybie 6502c Rapidus robił niby tylko za taką większą podstawkę pod CPU. Dziwne.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

132

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

Pin napisał/a:

nie wiem, jest jakaś zależność że na sprawnym kompie na którym działa wszystko nie działa ten właśnie jeden cart.

jaka jest podstawa tego karta? atarimax? sic? jakis inny? czy sprawdzales inne gry na takim karcie?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

133

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

XEGS / Bankowany XEGS.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-07-03 22:34:34)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

134

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

Pin napisał/a:
perinoid napisał/a:

U mnie problem generuje Rapidus.

To dziwne, bo wyglada jakby w trybie 6502c Rapidus robił niby tylko za taką większą podstawkę pod CPU. Dziwne.

Zgadza się. Ale musi załadować rdzeń i właśnie na tym u mnie się wykłada. Po prostu wiesza się na ładowaniu tego elementu. Z jakiegoś powodu jak SDX jest aktywny, rdzeń się ładuje i komputer startuje a potem po wyłączeniu SDX w meny i restarcie nie ładuje się ponownie. Dlatego dalej już wszystko działa. Definitywnie jakieś wyścigi sygnałów.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

135

Odp: Sondujący preorder na limitowaną wersję The Last Squadron

  1. MGor - TAK, ustalone mailowo na drugą połowę lipca wraz z dodatkami

Zgodnie z zapowiedzią - AdamK usunięty z listy, pozostała jedna umówiona osoba. Za kilka dni nadmiarowe będzie można zamówić przez  stronę.

Sikor umarł...