1

Temat: Kiepska sytuacja na forum

Krotka ankieta na temat watku w Balaganie
Na AOL byl podobny watek i juz go nie moge znalezc.
Tutaj chyba tez czas na to samo.
Ankieta na 7 dni a potem wszystko w rekach kierownika.

2

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Aby pomóc nieco w oddaniu JEDYNEGO SŁUSZNEGO GŁOSU uprzejmie informuję, że niejednokrotnie byłem proszony o zamknięcie, względnie skasowanie wątku, który jest przedmiotem tej ankiety.

Powodem, dla którego do tej pory znajduje się na forum jest to, że jest on swojego rodzaju Hyde Parkiem, który pozwala na zasadniczo dowolne wyrażanie swoich opinii, na dowolny temat. Wcześniej była polityka, później religia, gdzieś przewinęła się sprawa Smoleńska, a teraz na tapecie jest COVID i szczepionki.

Nie wiem czy zauważyliście, ale wątek zbiera niemal wszystkie offtopiki z całego forum, dzięki czemu wszędzie jest spokój i można spokojnie rozmawiać na tematy związane z Atari i zbliżone. Jeśli więc ktoś sobie nie życzy czytania na atari.area o PiS, PO, Smoleńsku i szczepionkach, to mam świetne rozwiązanie - nie klikajcie w wątek "Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej". Nie widzę powodu, dla którego miałbym zabierać miejsce, gdzie każdy użytkownik ma możliwość wypowiadania się na dowolny temat.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Słuszne podejście :)

4

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Jak to szło? "Słuszną linię ma nasza Partia!".
A od siebie napiszę: w pewnym momencie ten wątek mnie totalnie zdołował bo uświadomił mi, że pozornie inteligentni ludzie potrafią być takimi zawziętymi pacanami w pewnych tematach. Trochę mnie to przybiło, nie wiem czemu. Ale potem coś odkryłem: wystarczy nie zaglądać do tego wątku. Proste.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Kiepska sytuacja na forum

perinoid napisał/a:

w pewnym momencie ten wątek mnie totalnie zdołował bo uświadomił mi, że pozornie inteligentni ludzie potrafią być takimi zawziętymi pacanami w pewnych tematach. Trochę mnie to przybiło, nie wiem czemu. Ale potem coś odkryłem: wystarczy nie zaglądać do tego wątku. Proste.

Mam podobnie ale z kilkoma wyjątkami:

- wciąż kołacze się we mnie wiara, że jednak ci ludzie nie są tylko "pozornie inteligentni" a tylko narzut emocjonalny na intelekt jest aktualnie za duży
- przybiło mnie to bo przy takiej postawie wszyscy skończymy w bardzo nieciekawym ustroju, opisanym w niejednej antyutopii
- nie zaglądanie do wątku to metoda na strusia. Jeżeli problem jest życiowo ważny, a poinformowany człowiek może ponieść daną wiedzę albo postawę dalej to warto tam zaglądać i się udzielać.

Także - zaglądam, łamię swoje własne słowo by nie pisać - bo sprawa nie dotyczy sporów o jakieś 8/16 bit duperele.

Jak dla mnie drogi Panie (a pamiętam jakość i poziom Twojej argumentacji) nie potrafisz obronić swojego stanowiska inaczej niż odrzucając argumentację adwersarzy pod pozorem, że to nie na Twoim poziomie.

Mam nadzieję, że wyraziłem jasno swoje stanowisko na temat osób, które uważają, że to co się dzieje to przez takich jak ja i mnie podobnych i nagle zniknęły z dyskusji.

Wczoraj wychodząc ze sklepu zobaczyłem bilbord, który zachęcał do szczepień wskazując dość nie oględnie, że przez niezaczepionych to się nie skończy.

Ergo. Gdyby chodziło o coś mało istotnego to rozumiem niechęć do sporu i dalej zajmowanie się swoim życiem jakby nigdy nic - ale wątpię, że to ten przypadek.

Tak samo prośba o zamykanie akurat tego wątku to prośba strusia zmęczonego wkładaniem głowy w piasek, on by już chciał by jak kolejny raz wyjmie głowę z piasku "zagrożenia" nie było.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 09:45:22)

6

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Faktycznie, za dużo tego by czytać te wywody, w większości nie zgadzam się z tymi anty szczepionkowymi teoriami, ale jednocześnie nie rozumiem dziś takiego podejścia - jak coś nie po naszej wiodącej dziś myśli/ideologii itp to zakrzyczeć, zbluzgać oszołomami, zamknąć, wsadzić do pudła, wywalić z roboty i generalnie ostracyzm. Ludzie co z wami? Wolność polega tylko na tym by wysłuchiwać poglądów czasem absurdalnych jednej (tu sobie można wstawić dowolne literki, partie, przekonania, religię) strony?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

7

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Eeee to teraz tu będziecie śmiecić?

ps. powinna być opcja ignoruj wątek aby się nie pokazywał na liście i nie było by problemów.

8

Odp: Kiepska sytuacja na forum

To może jeszcze przypomnę, że wątek na AOL mógł być zamknięty z powodu ilości bluzgów jakie zaczęli nagle produkować @pin i @IRATA4 (i ktoś jeszcze ale nie do końca pamiętam) a nie dlatego, że był niepotrzebny. Z resztą, nie jestem Kaz-em, nie wiem, zamknął i tyle.

9

Odp: Kiepska sytuacja na forum

zbyti napisał/a:

vJak dla mnie drogi Panie (a pamiętam jakość i poziom Twojej argumentacji) nie potrafisz obronić swojego stanowiska inaczej niż odrzucając argumentację adwersarzy pod pozorem, że to nie na Twoim poziomie.

Mam nadzieję, że wyraziłem jasno swoje stanowisko na temat osób, które uważają, że to co się dzieje to przez takich jak ja i mnie podobnych i nagle zniknęły z dyskusji.

Jeśli to powyzsze to do mnie to masz rację, ten argument jest zdecydowanie poniżej mojego poziomu i dlatego nie będę z tobą dyskutował, ani na ten ani na żaden inny temat. No i to nie jest temat na dyskusje.

Żegnaj.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: Kiepska sytuacja na forum

zbyti napisał/a:

To może jeszcze przypomnę, że wątek na AOL mógł być zamknięty z powodu ilości bluzgów jakie zaczęli nagle produkować @pin i @IRATA4 (i ktoś jeszcze ale nie do końca pamiętam) a nie dlatego, że był niepotrzebny. Z resztą, nie jestem Kaz-em, nie wiem, zamknął i tyle.

No tak, a Twoja prywatna spamowania/trollownia tutaj jest bardzo potrzebna, bo do tego tamten wątek sprowadziłeś ciągle się wypowiadając z pozycji oświeconego arbitra (wdzięcznie namaszczając ewentualnie podobnie oświeconych), innych mając za "pozornie inteligentnych", co nawet tutaj ująłeś. "Do jesieni nie piszę" i dalej ta sama jazda n-ty raz.
Można się szczepić, można nie szczepić, ale dorabiać non-stop do tego ideologię i młócić do upadłego na atarowskim forum jako główną aktywność, jest jeszcze mniej zdrowe, może jako trybun powinieneś znaleźć szerszy upust swojej działalności gdzie indziej (choćby z megafonem na ulicach), a nie na hobbystycznym i tematycznym forum Atari?
Zagłosowałem za "zobaczyć wynik", szkoda, że nie można tego zmienić i zagłosować za zamknięciem tamtej spamowni i ostatnimi czasy głównie teatru jednego aktora.

P.S.
Oprócz ignorowania wątków przydałaby się opcja ignorowania pojedynczych użytkowników, żeby móc przejrzyście czytać tych, których mamy ochote.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-07-07 10:17:45)

11

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@Jacques czytam Cię, jak będzie opcja ignore nie skorzystam ale dobrze wiesz, że przestałem Cię już dawno poważać.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 10:19:39)

12

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Naprawdę mało mnie to interesuje że szanujesz i z lubością komplementujesz tylko tych, co piszą po Twojej myśli (resztę określając "pozornie inteligentnymi"), tam mnie nie czytasz, bo dałem sobie spokój z bagnem i potrafię w przeciwieństwie do Ciebie dotrzymać słowa.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-07-07 10:23:35)

13

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Dajcie sobie spokój, bo zaczęliście przenosić tamten śmietnik tutaj. Temat dotyczy zamknięcia lub nie tamtego wątku.

14

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Ja poproszę Dely'ego o zmianę mojego głosu na "zamknąć" - o ile to możliwe ;)

15

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Jacques napisał/a:

(resztę określając "pozornie inteligentnymi").

Właśnie między innymi za to Cię nie poważam. Wcześniej obnosiłeś się, że moje posty to TL;DR a teraz nie widzisz, że ja to ująłem w cudzysłów a akademicki wykładowca @perinoid napisał to bez.

Nie można dyskutować z kimś takim.

@perinoid żegnaj.

16

Odp: Kiepska sytuacja na forum

O czym Ty w ogóle piszesz, że nie widziałem? Daj sobie spokój, nie mieszaj do tego perinoida, widziałem Twój cudzysłow, ale jeśli myślisz, że ubierając w niego możesz innym spokojnie nawrzucać ten czy inny epitet z manią wyższości, to szkoda słów. EOT i tu.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-07-07 10:37:03)

17

Odp: Kiepska sytuacja na forum

"Nie widzisz" - z kontekstu powinieneś przeczytać, że nie zrozumiałeś. :P

Czyli @perinoid  ma prawo napisać o mnie i innych pozornie inteligentny ale gdy ja ujmuję to w cudzysłów jako frazę a nie samo słowo inteligencja i do tego daje wyraz swej wiary, że to nie poziom intelektualny tylko emocje zaburzają ocenę sytuacji to już komuś "wrzucam"?

Myślę, że nie tylko dla mnie jest zrozumiałe, dlaczego nie chcę z tobą dyskutować.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 10:46:51)

18

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Ja to bym bardzo chciał, aby ludzie zaczęli dotrzymywać słowa.

A do dyskusji samych ze sobą to są lepsze blogi niż atarowskie fora.

19

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Vasco/Tristesse napisał/a:

A do dyskusji samych ze sobą to są lepsze blogi niż atarowskie fora.

Zakładam, że do mnie pijesz bo podnoszono to wobec mnie wielokrotnie. Moja dyskusja z samym sobą miała pewien cel, nie zauważyłem bym ostatnio dyskutował sam ze sobą, a dotrzymywanie słowa było by łatwiejsze, gdyby rząd nie kręcił latem kolejnej histerii.

Jako, że jesteś organizatorem party i nie pojawiłeś się w bałaganie to nie powiem co myślę o Twoich dupochronach. Tak jak nie zwalczałem Xenium wraz z innymi, tak nie będę się czepiał Ciebie.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 11:18:19)

20

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Można zmienić głos, żeby jednak zamknąć w cholerę tamten wątek (i ten przy okazji też)?

21

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Uwaga. Ten wątek dotyczy tego, czy zamykać "Kiepska sytuacja na forum..." w Bałaganie, czy nie zamykać, nie służy do rozwidlania z niego dyskusji na drugi oraz nie służy do przepychanek. Kolejne posty nie na temat będą kasowane. Zbyti i Jacques otrzymują ostrzeżenia.

Informuję również, że panel administracyjny forum nie ma narzędzi do zmiany czyjegoś głosu w ankiecie, a ja niestety nie mam (z różnych powodów) chęci na to, żeby ręcznie grzebać w bazie danych.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Kiepska sytuacja na forum

IMO nie zamykac. na innym forum, takim od prosow od gier (gamedevelopers.pl), tez jest podobne miejsce. nazywa sie BOILER ROOM i mozna tam dyskutowac na tematy smieciowe/powazne/smieszne/glupie/madre/zyciowe/etc. tak dlugo jak poziom bluzgow pozostaje na przyzwoitym poziomie. tak samo jak tutaj, wypowiedzi sa rozne. jedne madre, inne glupie, a jeszcze inne nie zgadzajace sie ze swiatopogladem aktualnie czytajacego. nikomu taki boiler room nie przeszkadza, jak ktos chce troche rozrywki to idzie sobie poczytac watkek "Polityka i ideologia" albo "Po wyborach 2015" (COVIDowy tez jest, ale jest zaskakujaco merytoryczny). jak ktos nie chce to wrzuca do ignore, a jak ktos nie umie w ignore to po prostu nie czyta

z tego co przeczytalem wyzej w obecnym watku, wychodzi ze co poniektorzy maja zbyt duzo wolengo czasu i starcza im na obrzucanie sie kupsztalem :D pozazdroscic ... kurde, ja nie mam :)

edit: tak w ogole to tytul tego watku to jakas straszna drama. zobaczylem, pierwsze co pomyslalem "forum sie zamyka", wchodze a tu zwykla polska gownoburza, bo ktos sie z kims nie zgadza "... a Pinokio i Ir4ta za duzo bluzgali" :D OMG #FACEPALM

Ostatnio edytowany przez cedyn (2021-07-07 13:21:41)

23

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Nie zamykać :)
Nie ma totalnej rzeźni, to niech sobie będzie, faceci tak rozmawiają - jak ktoś jest  zbyt wrażliwy to neich tam nie wchodzi.

Onizuka róla ! :)

24

Odp: Kiepska sytuacja na forum

dely napisał/a:

Zbyti i Jacques otrzymują ostrzeżenia

Pomijając to, że się tym nie przejmuję to powiedz mi za co to ostrzeżenie? Że odpowiadam innym? Może @perinoid byś też ostrzegł aby innych od pozorów inteligencji nie wyzywał?

Daj spokój. Jestem grzeczny na miarę zaognionego dyskursu. Banem się nie przejmę. Nie umiesz rozsądzić kto zachowuje się fair to się nie odzywaj albo banuj na prawach admina - z tym nie mam problemu.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 15:03:13)

25

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Panowie, jeśli rzucamy inwektywami, nawet w zawoalowany sposób, i ktoś poczuje się zbluzgany, to wtedy może dostać ostrzeżenie, a nie od razu bana.

A tu właśnie coś takiego miało miejsce.

Jeśli będziecie się STARAĆ, aby nikogo nie urazić wyrażając swoje zdanie, dyskusja szybko wróci na normalny cywilizowany poziom.

Świat nie stanie się lepszy poprzez ataki różnego rodzaju. A gorszy na pewno.