26

Odp: Kiepska sytuacja na forum

To proszę zacytować moje "inwektywy", a może czas zacząć czytać mnie dosłownie a nie w sposób zaowalowany?

Z @Jacques nie chcę dyskutować i on dobrze o tym wie, bo nawet raz mi o tym przypomniał :P Z powodów jak wyżej.

@perinoid odznacza arogancja wobec innych i ich praw, o czym się już dowiedziałem w pierwszej odpowiedzi w bałaganie na mój post i jego postawy wobec innych. Ten człowiek potrafi wytłumaczyć najbardziej absurdalne zarządzenie w czasie pandemii.

Ktoś mu już napisał, że jego pewność siebie bierze się z "nadmiaru kompetencji".

Jeżeli ceną za mówienie bez wulgaryzmów i w miarę sensowny sposób tego co myślę mają być jakieś ostrzeżenia czy bany to niech tak będzie. Nie  mam z tym problemu.

8-bit to tylko hobby, prawdziwe życie toczy się gdzie indziej.

Jeżeli nie mogę się wymieniać informacjami z innymi na tym forum - bo chcą zamykać wątek - to trudno.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 15:23:24)

27

Odp: Kiepska sytuacja na forum

... alez milordzie ... nie unos sie :D nie strzelaj focha :D roll the blunt and peace love and understanding :D

28

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@cedyn nie unoszę się ale @dely daje mi ostrzeżenie jakby faktycznie miał ku temu powód inny niż próba wydania Salomonowego wyroku a Husak (z którym się zgadzam) w poście do @AdamaK de facto ciśnie mu od płaskoziemcy a napomina by nie stosować inwektyw nawet w sposób zawoalowany :D

Rozmawiajmy do rzeczy, nie udawajmy zrównoważonych na siłę ;)

Ja już przeżyłem swoją imbę kastrując mgr. który ponoć doceniał @pebe :D Więc sorry... Interesuje mnie jak sprawy stoją a nie kto mnie lubi a kto nie.

Niestety dla niektórych nie należę do ludzi którzy dostosowują się do grupy za wszelką cenę.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 17:33:29)

29

Odp: Kiepska sytuacja na forum

dely napisał/a:

Aby pomóc nieco w oddaniu JEDYNEGO SŁUSZNEGO GŁOSU uprzejmie informuję, że niejednokrotnie byłem proszony o zamknięcie, względnie skasowanie wątku, który jest przedmiotem tej ankiety.

Powodem, dla którego do tej pory znajduje się na forum jest to, że jest on swojego rodzaju Hyde Parkiem, który pozwala na zasadniczo dowolne wyrażanie swoich opinii, na dowolny temat. Wcześniej była polityka, później religia, gdzieś przewinęła się sprawa Smoleńska, a teraz na tapecie jest COVID i szczepionki.

Nie wiem czy zauważyliście, ale wątek zbiera niemal wszystkie offtopiki z całego forum, dzięki czemu wszędzie jest spokój i można spokojnie rozmawiać na tematy związane z Atari i zbliżone. Jeśli więc ktoś sobie nie życzy czytania na atari.area o PiS, PO, Smoleńsku i szczepionkach, to mam świetne rozwiązanie - nie klikajcie w wątek "Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej". Nie widzę powodu, dla którego miałbym zabierać miejsce, gdzie każdy użytkownik ma możliwość wypowiadania się na dowolny temat.

+1

Ja nie czytam tamtego wątku i jestem szczęśliwy :D

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

30

Odp: Kiepska sytuacja na forum

TMK napisał/a:

+1

Ja nie czytam tamtego wątku i jestem szczęśliwy :D

@nosty i @Tiger dokonują tam interesujących wpisów, jesteś szczęśliwy bo nie wiesz co tracisz. Ignorance is bliss...

31

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Chciałbym zgłosić niniejszy wątek do przeniesienia do bałaganu. Chciałbym też rekursywnie zgłosić każdy kolejny wątek dotyczący innego wątku z bałaganu, żeby z automatu też trafiał do bałaganu. Czy jest możliwe wprowadzenie takiej lub podobnej procedury? W przeciwnym razie bałagan może się powoli rozlać na inne działy. Nie usuwał bym też niczego z bałaganu, bo jak mam chęć go poczytać, to właśnie tam się udaję.

32

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@zbyti:
tak od niechcenia przejrzalem sobie Twoje posty na forum. no sorka, ale naprawde znaczna ich czesc (ok. 15/20 podstron)  to glownie udzielanie sie w rzeczonym watku (kiepska sytuacja w kraju). wyglada jakbys mial zdrowego zajoba na tym punkcie. cos w stylu tych starszych babc, co to lubia krecic drame o miejsce w autobusie :D no ja rozumiem ze sie nie zgadzasz, ale inni sie tam lubieja udzielac, to jest miejsce do tego i to Ci grzecznie tlumaczymy. jakos tak wychodzi ze odbior tematu po Twojej stronie wyglada jak krecenie dramy, bo ... nie wiem ... masz jakies parcie na szklo, ktos Ci za bardzo pojechal w tym watku, Twoja racja jest najTwojsza i basta innych mam w dupie wiec prosze zamknac bo ja tak kcem ? :)

mq:
+1

Ostatnio edytowany przez cedyn (2021-07-07 17:56:03)

33

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@cedyn to nie jest obsesja tylko waga sprawy, to po pierwsze.

Czy zauważyłeś, żebym wyszedł po za bałagan do tej pory z tym tematem? Ten akurat dotyczy bałaganu a został otwarty tutaj.

Czy zauważyłeś mnie w wątku o Lost Party i dyskusji na temat limitów i decyzji Vasco?

Czy zauważyłeś, że w kwestii Xenium zwalczałem moją "najmojszą" rację?

Piszesz, że coś wygląda - to się przyjrzyj lepiej.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 18:02:16)

34

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Mq napisał/a:

Chciałbym zgłosić niniejszy wątek do przeniesienia do bałaganu.

Dzięki za propozycję, ale ten wątek akurat dotyczy wewnętrznej sytuacji na forum i zostanie tutaj.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

35

Odp: Kiepska sytuacja na forum

zbyti napisał/a:

Tak samo prośba o zamykanie akurat tego wątku to prośba strusia zmęczonego wkładaniem głowy w piasek, on by już chciał by jak kolejny raz wyjmie głowę z piasku "zagrożenia" nie było.

Absolutnie nie. Po prostu ta tematyka nadmiernie wykracza poza zakres tego forum, dlatego rzeczony wątek powinien być nie tyle zamknięty, co  usunięty. Tym bardziej, że poziom tematu "Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej", jak i tego tu, jest mizerny (delikatnie ujmując). Tak samo powinny być potraktowane nowe tego typu wątki. Od polityki i spraw społecznych są inne portale i tam dyskutanci polityczno-społeczni powinni się udać.

A skoro można wszystko, to może ja założę temat "Złote lata Hollywood", o filmach z tamtego okresu? Byłoby o czym pisać. A może zacznę wrzucać klipy z piosenkami, które mi się podobają? Tylko jak wszyscy zaczną pisać, co chcą, to główny temat, czyli Atari, może zejść na dalszy plan.

36

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Bluki napisał/a:

A skoro można wszystko, to może ja założę temat "Złote lata Hollywood", o filmach z tamtego okresu? Byłoby o czym pisać. A może zacznę wrzucać klipy z piosenkami, które mi się podobają? Tylko jak wszyscy zaczną pisać, co chcą, to główny temat, czyli Atari, może zejść na dalszy plan.

Nie jestem monotematyczny, jak potrafisz interesująco pisać o złotych latach Hollywood to chętnie poczytam w Bałaganie o tym bo tam jest na to miejsc na tym forum.

Jak już było wspomniane Bałagan jest po to by w innych wątkach królowała tematyka forum - i tak jest.

Ja jestem zadowolony, że mogłem poczytać niektóre wpisy w "kontrowersyjnym" wątku - nawet te z którymi się nie zgadzam.

Jak już wielokrotnie nadmieniono: nie interesuje cię ten temat? Nie czytaj. Nie interesują Cię wypowiedzi jakiejś osoby? Nie czytaj ich - ja tak robię, jednak nie zdarzyło mi się jeszcze skomentować czyjegoś postu za pomocą TL;DR, jak nie przeczytałem to nie komentuje.

Na ten moment nie czytam postów tylko jednej osoby IRATA4.

37

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Oczywiście, że zostawić. Samo pytanie traktuję raczej jako retoryczne.
Wątek istnieje od 10 lat, ma najwięcej postów i są w nim zawarte dyskusje na różne tematy.
Nagle ktoś chce go zamknąć. Absurd!

Jak się komuś nie podoba, to niech po prostu nie wchodzi i nie czyta treści w nim zawartych!

Bluki napisał/a:

A skoro można wszystko, to może ja założę temat "Złote lata Hollywood", o filmach z tamtego okresu? Byłoby o czym pisać. A może zacznę wrzucać klipy z piosenkami, które mi się podobają? Tylko jak wszyscy zaczną pisać, co chcą, to główny temat, czyli Atari, może zejść na dalszy plan.

Były już wątki w bałaganie na temat różnych filmów. Muszę przyznać, że sam kiedyś myślałem o wątku filmowym, np. co warto obejrzeć itp. Więc jak masz jakiś pomysł to utwórz taki temat, a jak będzie on interesujący to ludzie będą go czytać i pisać w nim.
Nie ma obawy, że Atari zejdzie na dalszy plan. Bałagan to jeden temat spośród kilkunastu na tym forum.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

38

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Zdecydowanie zostawić, offtopy magicznie nie znikną po jego zamknięciu, zamiast tego subtelnie albo i nie rozleją się na nowe lub co gorsza istniejące tematy.
U mnie na c64scene.pl do offtopu 'mocnego' jest forum Arena i działa podobnie tak jak opisane przez cedynia forum BOILER ROOM z wyszczególnieniem trzech mechanizmów:
1. Offtop w jakimś merytorycznym topicu jak się rozrasta, to zostaje wydzielony jako wątek w Arenie. Co właśnie pozwala rozdzielić COVID a dajmy na to piłkę nożną
2. Jest niewidoczne dla gości, Google i na samym dole pod knajpą.
3. Znaczny nacisk na brak cenzury oraz kasowania istniejących postów. A więc gdy ktoś narozrabia jest jak w życiu, nie można zrobić undo. Oczywiście są wyjątki ale robione bardzo rzadko.

Ostatnio edytowany przez Nitro (2021-07-07 19:33:07)

39

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Zbyti spokojnie, zrelaksuj się, wakacje są... rząd światowy nie zając :)

Onizuka róla ! :)

40

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@Tiger A skąd pomysł, że ja to w emocjach piszę? Mam stan zrelaksowanego podkurzenia jak czytam niektóre uwagi pod swoim adresem a słonia w menażerii się pomija ;)

41

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Rastan napisał/a:

Oczywiście, że zostawić. Samo pytanie traktuję raczej jako retoryczne.
Wątek istnieje od 10 lat, ma najwięcej postów i są w nim zawarte dyskusje na różne tematy.
Nagle ktoś chce go zamknąć. Absurd!

Jak się komuś nie podoba, to niech po prostu nie wchodzi i nie czyta treści w nim zawartych!

Absolutnie popieram. Jak komuś nie pasuje tematyka to niech nie czyta. Kompletnie nie rozumiem podejścia "zamykać" tymbardziej że jesteśmy srogo dorośli jak nie dziadki.
Pozatym, wątek jest bardzo fajnym źródłem informacji dla tych co nie mają czasu grzebać w internetach.

42

Odp: Kiepska sytuacja na forum

dely napisał/a:
Mq napisał/a:

Chciałbym zgłosić niniejszy wątek do przeniesienia do bałaganu.

Dzięki za propozycję, ale ten wątek akurat dotyczy wewnętrznej sytuacji na forum i zostanie tutaj.

Ok, miałem na myśli, że robi się bałagan również w tym wątku. Co do sedna sprawy jestem za pozostawieniem bałaganu w bałaganie, a wątku "kiepska sytuacja w kraju" w takiej formie jak jest, bez cenzury, bez kasowania itp. Popieram wszystkie argumenty przedmówców za pozostawieniem wątku, nie będę ich powtarzał, najważniejsze z nich już padły.

43

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@zbyti
No niby zrelaksowany, ale jedank podkurzony ;)

44

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@cedyn dokładnie :]

45

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Najważniejsze, że jednocześnie nie w emocjach.

46

Odp: Kiepska sytuacja na forum

No i weź zażartuj pośród Was to będą rozdrabniać... Eh... :P

To sprostuję. Temat uważam za ważny, są ludzie którzy temat lekceważą, niektórzy chcą przemilczeć, niektórzy zakrzyczeć inni zakneblować.

Nikogo nie zmuszam do dyskusji ze sobą ani do zaglądania do Bałaganu. Każdy kto ze mną dyskutował ma swoją opinię o mnie i się niejednokrotnie nią dzielił (czasem w dość nieprzyjemny sposób) ale jak ja napiszę swoją o kimś na bazie własnych doświadczeń to już halo się robi :P

47

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@zbyti, pewnie tego nie widać bo staram się hamować ale bardzo się ciesze że robisz to co robisz bo jak dla mnie bardzo obiektywnie podchodzisz do tematu.
Ja osobiście zbyt bardzo się elektryzuję a przez to wole nie pisać bo to by wzbudzilło nie potrzebną gówno-burze.
Ja jednak zbyt emocjonalnie podchodzę do tematu i lepiej żebym został readerem.

48

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@drygol miło mi to słyszeć, ja też Ci podziękuję za te anglojęzyczne materiały jakie podrzucałeś - można było się dowiedzieć ciekawych rzeczy, jak np. ta konferencja prawników z całego świata itd. THX

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-07 22:28:17)

49

Odp: Kiepska sytuacja na forum

Imperium beki. Tak jak Cedyn pisze, niektorzy maja niesamowita ilosc wolnego czasu. A przy okazji jakis akcji (obecnie: covid) niektorzy pokazuja prawdziwe ja, maski opadaja. Zostawic i niech polityko-flame war trwa, niektorym to pomaga. Za 2 lata bedzie nowe cos, nowe rozdanie, nowe flejmy, nowe paniki i wojny w okopach. osobiscie nie wchodze, nie czytam.

jutro pijemy na LP2021 sluchajac pokeya,sida i ay'a, a nie jakies p*.*!

o!

prosze bardzo Zbyti, dodam co bylo edytowane.:
"p*.*" <-> "p*.* igrzyska dla plebu"

p i e r d o l o l o

Zbyti bardzo musiales przejac, ze ktos smie miec taka perspektywe (nauczone doswiadczeniem).

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2021-07-07 23:57:36)

50

Odp: Kiepska sytuacja na forum

@solo jak to gdzieś pisałeś: biegle przełączasz się między Unity, Godotem itd. ale jeszcze nie widziałem byś umiał się wysłowić kulturalnie. Nie masz już w mózgu miejsca na takie połączenia między komórkami?

Cieszę się, że znalazłeś czas na ten niesamowity wpis.

Przynajmniej tobie maska nie opadła. Piszesz dziś tak samo chamsko jak 10 lat temu - tak, zdarzyło mi się czytać twoje wpisy odzyskując bazę artykułów AOL i komentarzy do nich.

EDIT1: jakby kogoś zdziwił mój wpis to zdążyłem przeczytać solo zanim wyedytował :P

EDIT2: może o to Ci chodziło co teraz w edycji napisałeś (a może chcesz teraz lepiej wypaść?) ale ja przeczytałem TO CO PISAŁO, (skoro edytowałeś to już nie sprawdzimy czy pamięć mnie zawodzi :P) a zacytowałem na następnej stronie zanim kolejny raz wyedytowałeś.

Nie zacytowałem wtedy automatem całego Twojego postu (chociaż chwilę to rozważałem) bo do tej pory nie miałeś mody poprawiać swoich dobitnych słów ;) Nauczka dla mnie.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-08 07:42:58)