176

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Podłączyłem joy od 7800 i chodzi i fire i prawy przycisk myszy. Testowałem na SWIV i tak testowałem i testowałem, oczywiście dla pewności, że ten fire działa jak trzeba. A potem jeszcze trochę potestowałem. ;)

Może CX24 jest jakiś niedorobiony. Niestety mój zginął gdzieś i nie mam już żeby sprawdzić.

W każdym razie, wczoraj przyszedł mouSTer i pobawiłem się nim, to napiszę, co już wiem:

Strzałka przesuwa się z taką prędkością jak przy oryginalnej myszy Atari, to jest wyraźnie wolniej niż w popularnym Tom2, którego używałem do tej pory. Łatwiej ją opanować i nie ma takiego lekkiego poszarpywania, które nie przeszkadza w pracy w TOS i pewnie nawet bym nie zwrócił na nie specjalnie uwagi, ale w Cubase doprowadzało mnie do rozpaczy przy precyzyjnych ruchach, jak chociażby przesuwanie nutek. W klawiaturze TT interfejs dobrze siedzi w gnieździe i nie ma obawy że wypadnie. W przypadku używania Toma trzeba uważać, żeby albo nie ruszać przejściówki i pilnować żeby nawet lekko nie pociągnąć jej przewodem, albo używać między interfejsem i klawiaturą osobno dokupowaną do Toma tasiemkę. W przypadku ST czy Falcona całkiem odpada konieczność jej używania, po prostu podłącza się myszkę do interfejsu i już.

Zmiana ustawień (np. z Atari na Amigę) sprowadza się do podłączenia pendrive, wprowadzenia zmian w pliku który się na nim pojawi (jest w tym pliku instrukcja) i ponownego podłączenia pendrive do mouSTera. Jeszcze prościej robi się upgrade softu - wystarczy założyć na pendrive katalog "MOUSTER", skopiować do niego nową wersję softu i podłączyć pendrive do mouSTera.

Do Tom2 już raczej nie wrócę.

177

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Czy ten wsad jest kompatybilny z pierwszym hardware ?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

178

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Niestety nie.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

179

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Pozwolę sobie dodać komentarz dotyczący prędkości kursora.

W ustawieniach znajduje się parametr microstep - można go nazwać DPI divider.
Domyślnie jest ustawiony na 10, co przekłada się na 10-krotne zmniejszenie czułości myszy. 10 kroków myszy generuje 1 krok wirtualnego enkodera.
Standardowa mysz ma czułość około 600 DPI. Po podzieleniu przez wartość parametru daje to okolo 60DPI.
Jest to wartość arbitralnie wybrana przezemnie, wydaje mi się najwygodniejsza do normalnej pracy. Mozna ja sobie dostosować do własnych potrzeb.
Dzieki temu nawet myszą o rozdzielczości 6000DPI da się wygodnie pracować.

Jest tez ukryty tryb (chyba go jeszcze nie zablokowałem) zwany DbZ. Wystarczy ustawić microstep na zero i ruszyć myszą.
Adapter przejdzie wtedy w specjalny tryb: "Critical Exception Failure" i nada morsem SOS.
DbZ jest skrótem od "Division by Zero" ;D

Pozdr.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

180

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

willy napisał/a:

Fw w wersji 1801 generuje taki plik:

jakie są zmiany w stosunku do 3.8.1743?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

181

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Pytanko - czy ktoś z Was testował ten interfejs z np. przewodowym gamepadem od xbox360? TOM+rev.2 który mam, nie działa z takim gamepadem.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

182

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Od xbox360 nie działa. Jest to spowodowane dziwna polityka m$ i nietrzymaniem się standardów.
Na razie.

Działa z padem od PS4 - ale nadal wymaga testów.

Jak znajdzie się ktoś kto chciałby wykorzystać pelne możliwości pada ps4 w jakiejś grze, to zapraszam do kontaktu. Kryje się tam całe morze możliwości.

Btw. Jest nowe firmware, usunięto błąd z niekompatybilnością z niektórymi myszami.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

183

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Nowe FW w wersji 1909. Poprawiona współpraca z padami w tym PS4.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

184

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Małe review by FJC -> https://www.youtube.com/watch?v=1FINefdkQls

185

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Nowa wersja firmware: 3.10.1937
- Dodano emulacje myszy commodore c1351

Ostatnio edytowany przez willy (2021-02-10 19:33:01)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

186

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

OUT OF STOCK - wiadomo kiedy będzie dostępne?

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

187

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Przez Chinski nowy rok produkcja PCB sie nieco przedluzyla.
Mysle ze w ciagu 2 tygodni beda juz w sprzedazy.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

188

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

willy napisał/a:

Przez Chinski nowy rok produkcja PCB sie nieco przedluzyla.
Mysle ze w ciagu 2 tygodni beda juz w sprzedazy.

Dzięki, to czekam cierpliwie :)

1040STe+4MB+TOS2.06PL+UltraSatan+Gotek, Atari 65XE+ULTIMATE+STEREO+VBXE+SIDE2 :)

189

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

https://retrohax.net/the-mouster-projec … er-update/

190

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

w sumie prawie nigdy tu nie zaglądam.. (a rozglądałem się za zakupem TOMa).

czy muSTer będzie działał z prostym pc-towym padem usb i emulował joystick na atari 8bit ?? jeśli tak to fajnie, to wypróbuję moustera.

191

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Kupiłem sobie. Fajny adapter, bardzo kompaktowy. Konieczność przestawiania Atari<->Amiga przez plik konfiguracyjny jest ciut niewygodna jak się ma trochę tego złomu i się często przekłada ale... no cóż. Kolejnego na razie nie kupię, obrosłem w te adaptery w stopniu większym niż to ma sens.

Mam pytanie dotyczące tabletu graficznego. Podobno da się użyć Wacoma. Nie mam Wacoma ale tablet marki Huion, który jest o wiele tańszy (lub większy przy tej samej cenie) a pod Linuksem działa na starownikach Wacoma. Wnioskuję, że jest w jakiś sposób kompatybilny (nie wiem w jakim stopniu). Niestety, MouSTer go nie rozpoznaje. Czy jest sposób na zmuszenie MouSTera, żeby go rozpoznał jako Wacom? Jeśli tak, byłoby niewątpliwie na plus.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

192

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

takron27 napisał/a:

w sumie prawie nigdy tu nie zaglądam.. (a rozglądałem się za zakupem TOMa).

czy muSTer będzie działał z prostym pc-towym padem usb i emulował joystick na atari 8bit ?? jeśli tak to fajnie, to wypróbuję moustera.

Tak. A jak nie to Willy zrobi updejt fw.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

193

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

perinoid napisał/a:

Mam pytanie dotyczące tabletu graficznego. Podobno da się użyć Wacoma. Nie mam Wacoma ale tablet marki Huion, który jest o wiele tańszy (lub większy przy tej samej cenie) a pod Linuksem działa na starownikach Wacoma. Wnioskuję, że jest w jakiś sposób kompatybilny (nie wiem w jakim stopniu). Niestety, MouSTer go nie rozpoznaje. Czy jest sposób na zmuszenie MouSTera, żeby go rozpoznał jako Wacom? Jeśli tak, byłoby niewątpliwie na plus.

Powiem tak jesli chodzi o Wacoma to są sterowniki do wybranych modeli ale dla Netusbee, w tym wypadku najlepiej skontaktowac sie z autorem tych sterowników, on jest bardzo uczynny i napewno w wolnej chwili moze na cos takiego rzucic okiem, jesli by nie zadzialał od razu. Wiem z doświadczenia bo np. dla mnie napisał sterownik do tabletu Pentagram :)
Autorem sterowników USB dla Netusbee wiekszości przypadkow jest kolega Pendrix24 z Atari-forum.com

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

194

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Kroll napisał/a:

Powiem tak jesli chodzi o Wacoma to są sterowniki do wybranych modeli ale dla Netusbee

Ale ja o MouSTerze piszę :-D

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

195

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

spoko, wiem ale to moze wypowiedzieć sie tylko Willy, bo musialby zrobić updajte fw

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

196

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Mr. Lurch machnął vida -> https://www.youtube.com/watch?v=L8rbam3OjGY

197

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

Mam takie pytanie: o co właściwie chodzi z banem dla 7800? Dlaczego MouSTer może ulec w nim uszkodzeniu? Jaka jest szansa na poprawę sytuacji?

198

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

7800 obsługuje dwa przyciski fire na i jest to problematyczne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

199

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

W myśl zasady: nie znam się ale się wypowiem:
Chodzi o sposób w jaki 7800 wykrywa obecność dedykowanego kontrolera  (tego z 2 przyciskami).
W 2 słowach nazwał bym to metoda Brute Force :P
Prawdopodobnie nie uszkodzi mouSTer'a ale tez jest dość prawdopodobne ze nie rozpozna kontrolera.
Gdybym miał 7800 mógłbym poświecić jednego mouSTer'a na badania i sprawdzić jak się zachowa, jednak pobieżne kalkulacje wykazują ze nie zadziała i jest szansa na uszkodzenie.
NA szczęście 7800 jest dość niszowa konsola na niszowym rynku wiec strata nie jest jakaś wielka.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

200

Odp: mouSTer - Universalny Adapter Urządzeń USB (mysz, gamepad, joystick).

@willy: jak chcesz, mogę jedno 7800 wypożyczyć. Tylko musiałbyś zasilacz sobie załatwić, bo mam jeden (niestandardowa wtyczka, RJ chyba na 3D robił, więc może może przejściówkę zrobić).

Sikor umarł...