5,851

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zbyti, uszy do góry, ta żaba tak łatwo nie da się ugotować - jest krnąbrna i złośliwa jak XXL schabowego będzie bronić jak niepodległóści. Będzie dobrze, ale zanim będzie dobrze to będzie średnio :)

Siły zła jak mówią niektórzy - a ja mówię siły anty-klasa średnia - mają elity intelektualne dużo głupsze niż kiedyś, bardziej smieszne niż straszne.

Onizuka róla ! :)

5,852

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

takie kobialki sa jak wino... najlepsze 19 latenie a po degustacji do zamkniecia w piwnicy.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5,853

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tiger/NG napisał/a:

Zbyti, uszy do góry

Oh... Ja jestem tylko dobrze poinformowanym optymistą :D

5,854

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zorkadar napisał/a:

Gdyby wybuchła prawdziwa pandemia to wyglądałoby to tak (...)

Tak by było... potwierdzam
... A rezerwy w złocie z NBP wywiezli by przez Rumunię.

5,855

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W sumie nie moje, ale nasze partie rządzące są z gruntu kloaczne: piss, poo…

5,856

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ot taka ciekawostka:

...na koniec 2020 r. zaległości podatników ze wszystkich rodzajów podatków oraz ceł wyniosły ok. 119 mld zł. "To o 2 mld zł więcej niż w rok wcześniej i aż 7 mld zł więcej niż było na koniec 2018 r." - podaje dziennik.
Najwięcej niespłaconych podatków przypadało na VAT – to aż 95,5 mld zł.
"Puls Biznesu" wskazuje, że to jednak nie jedyny problem fiskusa. "Większym może być zbyt niska egzekucja należności. W 2020 r. organy egzekucyjne odzyskały od dłużników łącznie tylko 3,3 mld zł. Z podatku VAT udało się odzyskać jedynie 2,3 mld zł, z PIT 0,8 mld zł, z CIT 147 mln zł, a z akcyzy 10 mln zł. Skuteczność egzekucji zaległych podatków w 2020 r. oscylowała około 2,7 proc. To gorzej niż w 2019 r. (4,3 proc. - 5 mld zł)" - pisze. ....

5,857

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Prof. Simon: Ci pacjenci, którzy wcześniej nie wierzyli w COVID, potem pięć razy dziennie pytają mnie, czy będą żyli

Prof. Simon napisał/a:

- Obawiam się, że nikt nie zdecyduje się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień. W związku z tym miejscach, gdzie jest najmniejszy odsetek zaszczepionych, pozostaje tylko przygotować się na jesień - mówi prof. Krzysztof Simon, specjalista w dziedzinie chorób zakaźnych. - Trzeba wzmocnić szpitale na tym terytorium i niestety, mówiąc brutalnie, wzmocnić również zakłady pogrzebowe i obsadę księży, bo trzeba będzie tych ludzi chować - ostrzega lekarz.

https://portal.abczdrowie.pl/prof-simon … nych-metod

Zobaczymy, ponoć górale się nie garną. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale tam odsetek zaszczepionych to ~20%

5,858

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simon to chory na głowę pajac, dobrze muszą go opłacać że takie brednie chce sprzedawać publicznie.

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Słucham radia z muzyką komputerową http://radio.cvgm.net/demovibes/queue/   http://radio.cvgm.net/static/media/platform/symbol/platform_computer_atarist.gif

5,859

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-07-12 09:54:54)

.

5,860

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ciekawy tekst. Pod rozwagę, np. czy zasady wolnego rynku sprawiają, że regulaminy firm są nadrzędnymi aktami prawnymi czy jednak cenzura nie jest ich absolutnym prawem gdy mowa o opiniach a nie formie wpisów.

Donald J. Trump: Why I’m Suing Big Tech

https://www.wsj.com/articles/donald-j-t … 1625761897

5,861

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ludzie mają różną motywację, że zabierają głos w tej sprawie, tą panią chyba wkurzyło, że się na dzieciaki zasadzili.

Przypomnę tylko, że psychiatra to nie psycholog - to zupełnie inny level wiedzy i wykształcenia.

5,862

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie wiedzą, ile osób choruje na COVID-19. Urzędników MZ wyręczył technik okablowania

Ministerstwo Zdrowia nie potrafi wyliczyć, ile osób aktualnie jest zakażonych koronawirusem i choruje na COVID-19. Prezentowane dotychczas oficjalne liczby nie zgadzały się o około 150 tys. przypadków. Urzędnicy, którzy publikowali codzienny raport zakażeń, skasowali kłopotliwą rubrykę.

(...)

Tymczasem u nas 9 lipca rubryka "liczba aktywnych przypadków" została skasowana z rządowej strony "Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2)".

Ostatni raz podawano nieprawdopodobną liczbę 153 tysięcy "aktywnych przypadków". Informowaliśmy w WP, że to błąd oraz wyjaśnialiśmy, że powstał w wyniku zgubienia informacji o ponad 100 tysiącach ozdrowieńców.

https://wiadomosci.wp.pl/nie-wiedza-ile … 379365952a

Jeszcze się ktoś dziwi dlaczego w tym wątku niektórzy starają się zorientować jak jest chociaż to nie ich profesja? :D

5,863

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

He, he. To już drugi raz. Najpierw w sierpniu zeszłego roku rąbneli się z liczbą testów na 150 tys., a teraz z zakażonymi. "Nasz Rząd" - pierwsza grupa kabaretowa opłacana z podatków.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5,864

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

skasować zdaje sie, też nie umio...
https://www.worldometers.info/coronavir … ry/poland/

przechodze na tumiwisizm

5,865

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@zbyti: apropos Trumpa, to nie ma szans ten pozew. Pierwsza poprawka do konstytucji USA (tj. ta o wolności słowa) dotyczy państwa - nie może one ograniczać wolności słowa (a konkretnie "freedom of expression" co jest szersze od samego słowa). Firm prywatnych to nie obowiązuje, a Trump zakładając sobie konto na FB czy Twiterze zgodził sie na ich warunki.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5,866

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zresztą, kto mu broni założyć własny biznes typu "social media" i tam sie "ekspresjonować" ... nawet zwykła strona WWW wystarczy. On jednak, jak wielu, woli "wozić się" na popularności innego biznesu w swoich własnych celach.
Analogicznie można się zastanawiać czy wielkie sieci sprzedaży nie powinny być zobligowane do dystrybucji towarów domowych rzemieślników za darmo i jeszcze świadczyć im usługi marketingowe?

5,867

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam Klobukowski możesz mieć rację, nie znam się.

Trump to ani mój brat ani swat. Jednak kuriozalne było dla mnie, że "wyłączyli" w necie urzędującą głowę państwa bo mówił co myślał - dla mnie mają błąd w "systemie", że o ile Cię dobrze zrozumiałem wolność słowa jest tylko w jedną stronę.

Co do "wolny rynek", "własny biznes" to nie można tak jednostronnie patrzeć. Mieliśmy spisek żarówkowy (prawdziwy) itd. Monopole w USA się zwalcza z tego samego powodu itp.

Gdy ma się w pewnych sprawach monopol i stoimy na stanowisku, że nic nikomu do tego bo jesteś prywatną firmą, a ktoś jest skazany na twoje usługi to de facto zaczynasz mieć duży wpływ na jego życie, możesz wymusić na kimś pewne postawy.

Także nie przyjmuję 0/1 wyjaśnienia "prywatny biznes" i nic nam do tego. Nic mi do tego kogo zatrudniają, ile płacą itd. Jednak, tak jak ktoś uważa, że państwo powinno zmuszać do szczepień dla dobra ogółu tak państwo dla tego dobra ogółu walczy z monopolami, jest stroną miedzy słabym obywatelem a silną korporacją itd.

Każda spawa wymaga rozważenia jakie dobro jest nadrzędne w danej sprawie. Czy prawo obywatela do dysponowania swoim ciałem, czy zdrowie populacji i czy to co chcą wymusić faktycznie je zapewni. Czy TVN szkodzi Polsce swoją propagandą i trzeba je przejąć, czy motywem jest, że szkodzi tylko jednemu ugrupowaniu politycznemu.

Zawsze jest kontekst. Tak jak państwo potrafi być niemoralne tak potrafi być niemoralna duża firma, społeczeństwo, pojedynczy ludzie.

Na straży prawa i moralności stoją ułomni ludzie i nie będzie nigdy prawdziwie sprawiedliwie. Dlatego należy samemu być krytycznym nawet będąc ułomnym z natury :]

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-13 11:16:50)

5,868

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP, gadka "skoro was tu nie chcą to załóżcie sobie własne social media i tam sobie piszcie swoje bzdury" chyba została już wystarczająco skompromitowana.

Widzieliśmy kilka razy jak to przebiega i jak się kończy, nawet na przykładzie Trumpa, choć przy kilku innych okazjach też.
1. Organizacja / grupa zostaje zabanowana w fb, tw, yt itd. "Przecież możecie założyć własne socjal media zamiast płakać!"
2. Niechciana w mainstreamie grupa zakłada wlasne socjal media.
3. Firmy obsługujące chmury / serwery wypowiadają mu usługę. "Przecież mają do tego prawo, to firmy prywatne, wolny rynek".
4. Portal znajduje alternatywne rozwiązania i działa dalej.
5. Paypal wypowiada mu swoje usługi. "Co z tego, przecież to firmy prywatne, niech sobie znajdą inne źródła finansowania"
6. Portal radzi sobie za pomocą kryptowalut i innych usług finansowych.
6. VISA wypowiada mu swoje usługi.

KURTYNA

W ten sposób można uciszyć każdego i zniszczyć każdą inicjatywę, bez żadnego formalnego oskarżenia czy sprawy sądowej.
Ale mamy wolny rynek i wolność słowa, największe zdobycze demokracji, prawda? :P

5,869

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BTW. Trumpa, sądzę, że zablokowanie w mediach społecznościowych głowy najpotężniejszego państwa na świecie, przejdzie do historii jako symboliczny początek nowej ery: przejęcia władzy na świecie przez megakorporacje. A może należałoby raczej powiedzieć: wyjście tej władzy z ukrycia i zrzucenia maski pozorów ;)

5,870

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@nosty

skompromitowany? chyba żartujesz ... skoro się mówi A, to trzeba i B, C oraz Q, R ... albo coś jest prywatne albo nie.

ciągnąc twój tok myślenia nacjonalizacja jest jedyną słuszną drogą aby każdy mógł korzystać, wspólna własność ... socjalizm społeczny i ekonomiczny .... brawo, brawo, brawo ...

5,871

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

skoro się mówi A, to trzeba i B, C oraz Q, R ... albo coś jest prywatne albo nie..

Tak to może działać komputer, że jak A jest fałszywe to nic go nie powstrzyma od dalszych implikacji (tak orientuję się, że z fałszu może wnikać prawda).

Jesteśmy ludźmi, nie działamy według logiki boolowskiej w wielu aspektach swego życia. Człowiek jak coś widzi, że nie działa to to naprawia a nie brnie dalej bo "postawiłem już na tej drodze pierwszy krok".

I to nie ma nic wspólnego z socjalizmem, co najwyżej socjalizm wynaturzył sprawiedliwość, rozsądek itd.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-13 09:01:11)

5,872

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

ciągnąc twój tok myślenia nacjonalizacja jest jedyną słuszną drogą aby każdy mógł korzystać, wspólna własność ... socjalizm społeczny i ekonomiczny .... brawo, brawo, brawo ...

Ciekawy tok myślenia, tyle że z pewnością nie mój :D
Ja widzę wiele innych rozwiązań, które zapobiegłyby tego typu praktykom lub chociaż je utrudniły. Problem w tym, że nie ma już na świecie siły, która chciała i mogłaby je wdrożyć. Bo nawet jeśli się pojawi, to... się ją wygumkuje lub skompromituje w mediach zanim dojdzie do władzy.

BartoszP napisał/a:

skompromitowany? chyba żartujesz ...

Skompromitowany, bo nie działa w praktyce. Pokazałem Ci w punktach dlaczego.

Ludzie / opcje światopoglądowe / pieniądze (wybierz co chcesz), które stoją za wyrzuceniem kogoś z kontrolowanych przez nich mediów, nie zadowalają się tym faktem i konsekwentnie dążą do eliminacji takiej osoby / opcji / poglądów z debaty publicznej w ogóle.
Ich przewaga i wszechmoc na skalę światową jest monstrualna i nie ma tu znaczenia czy są to instytucje państwowe czy prywatne.

To wstęp do świata orwellowskiego. Jeśli Tobie się on podoba - Twoja sprawa.
Ale zasłanianie się w tym miejscu wolnym rynkiem to gimnazjalny korwinizm.

Tym bardziej, że obecna sytuacja na świecie, monopole i władza korporacji, mają tyle wspólnego z wolnym rynkiem, co ja z poglądami socjalistycznymi ;)

Ostatnio edytowany przez nosty (2021-07-13 10:33:51)

5,873

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W końcu coś poważniejszego niż ten David19 ;-) Pełna zgoda - to co wyrabiają korporacje medialne mające wiadomo jakie skrzywienie woła o pomstę do nieba. To nie ma nic wspólnego z demokracją, wolnością słowa i wolnością rynkową! Ideologiczny zamordyzm korporacyjny i tyle. Najbardziej rozbrajające są te idiotyczne niby argumenty typu " prywatny biznes idź se gdzie indziej, załóż se swoje", już abstrahując od oczywistej kwestii monopolu. Tylko Ci co nimi tak szafują, drą gębę na cały świat jak cukiernik czy inszy drukarz czyli prywatny usługowy biznes powie, że nie będzie robił tortu czy baneru z tęczową dekoracją literkową na jakiś "niby" ślub ;-). Ale wówczas gość już nie może powiedzieć - mój biznes, możesz se iść gdzie indziej, mimo że tu faktycznie literkowy prowodyr ma pi-erdyliard innych biznesów tego typu do wyboru. Hipokryzja lewackich ideologów nie zna granic.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2021-07-13 10:51:19)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

5,874

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

Hipokryzja lewackich ideologów nie zna granic.

Długo nie trzeba było czekać na rozbrajajace i idiotyczne "reductio ad arcus levacum".
Argumenty o odmowie druku dla LGBT są mało sensowne. Bo skoro tenże sklep/osoba może podejmować takie decyzje, to niech nie płacze, że komuś nie musi podobać coś co jego "kręci". Skoro jedni maja prawo nie życzyć sobie tęczy, to inni mogą sobie nie życzyć epatowania np. krzyżem w miejscach publicznych i drzeć geby, że im sie uniemożliwia uprawiania kultu.

nosty napisał/a:

Ale zasłanianie się w tym miejscu wolnym rynkiem to gimnazjalny korwinizm.

Napisałeś dlaczego TWOIM zdaniem nie działa. Nie udowodniłeś, że tak jest.
Ja też napisałem, że próba "wożenia się" na cudzym biznesie to próba jego zawłaszczenia. Nie ustosunkowałeś się w żaden sposób do tej tezy ... walisz korwinizmem ... i tak ... uważam, że albo mamy własność prywatną albo nie. Zresztą jedynymentos też tak uważa nie lubiąc drukowania ferii  barw.

5,875

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Napisałeś dlaczego TWOIM zdaniem nie działa. Nie udowodniłeś, że tak jest.

Paul Dirac był znany z precyzyjnego języka. Pewnego dnia na Uniwersytecie w Toronto Dirac miał wykład, po którym chairman poprosił uczestników o zadawanie pytań wykładowcy. Pewien profesor podniósł rękę i rzekł:

- Profesorze Dirac, nie rozumiem, jak pan wyprowadził ten wzór w górnym lewym rogu tablicy.

Gdy Dirac milczał, chairman zapytał:

- Dlaczego pan nie odpowiada?

Na to Dirac: To było stwierdzenie, a nie pytanie.

Może w tym problem?