1

Temat: [S] 4 dyski 4TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Panowie!!! (i Panie? )

Właśnie zmodernizowałem jeden ze swoich QNAPów i wymieniłem w nim dyski z 4 x 4TB na 4 x 8TB :)
4 dyski 4TB (WD RED) chodziły w nim parę lat (właśnie skończyły im się gwarancje) w ciszy i spokoju. W warunkach idealnych (bo lubię by moje sprzęty takie warunki miały). W zasadzie dyski się "nudziły", bo to moje repozytorium archiwalne, więc głównie jest idlu :)
Dyski przepakowałem w mało używaną obudowę Fanteca - o taką: https://www.morele.net/kieszen-fantec-4 … 19-737141/ i są skonfigurowane obecnie jako RAID5 (czyli dostępnej pojemności mamy około 12TB).

Znając trwałość tych dysków, powinny w tych warunkach spokojnie przepracować jeszcze z 5 lat, a pewnie i więcej.

Chciałbym odzyskać choćby część kasy włożonej w nowe dyski (a jak poniżej zobaczycie, zależy mi na części ceny jednego dysku 8TB - po poszedłem w RED PLUS :) ).

Myślę, że 800zł to uczciwa cena.....

+ koszty przesyłki, ale taki towar proponuję odebrać osobiście.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-07-13 08:01:11)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: [S] 4 dyski 4TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Jedynym mankamentem jest to, że nie ma gniazda sieciowego, ale i tak wezmę, bo moje obecne rozwiązanie woła o pomstę do nieba i prosi się o kłopoty.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: [S] 4 dyski 4TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Z gniazdem sieciowym, to byłby już NAS, musiałby mieć procesor lepszy, system operacyjny i kosztowałby 2 razy tyle :)

A ja i tak poniżej cen rynkowych puszczam ;)

A dołóż do tego malinkę w wersji 4, z zainstalowanym openmediavault i masz NASa :)

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-07-13 08:28:46)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: [S] 4 dyski 4TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Wiem, rozumiem, zdaję sobie sprawe, ale ja malkontent jestem i jak nie pomarudzę przed zakupem, to nie jestem sobą. Kiedy mogę podjechać?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

5

Odp: [S] 4 dyski 4TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

Kiedy chcesz... aby w tygodniu po 18 (no po 17 ;) ), a w weekendy zapowiedz się wcześniej ;) - żebym był w domu.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2021-07-13 08:56:13)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: [S] 4 dyski 4TB + obudowa RAID (USB 3.0 + sATA)

sms.

[Posty nie mogą zawierać samych dużych liter.]

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.