Temat: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Heloł,
Zanabyłem takie cóś: SONY MFM-HT95.
Ładnie świeci z XE przez s-video, ale dziwnie zachowuje się dźwięk. Kiedy atari wyłączę i ponownie włączę, to nie ma dźwięku. Nie pomaga mute/unmute, ani vol +/-. Trzeba przełączyć na inne źródło sygnału, np. AV1, TV i wrócić do AV2 (tu jest s-video) i wtedy pojawia się dźwięk. Upierdliwe to.
Ma ktoś taki monitor? Jest taki sam objaw, czy to mój jest walnięty?

--edit--
To samo kiedy atari podłączone przez wejście antenowe. Po włączeniu atari brak dźwięku, przełączam na inne źródło, np. PC1, powrót do TV i już gra...
Sprawdzone z dwiema różnymi atarkami. Identyczne objawy.

--edit 2--
Acha, problem nie występuje, kiedy używam sprzętowego resetu (w jednej atarce mam dorobiony taki przycisk), tylko po włączeniu atarki.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2016-06-11 17:53:17)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Czy - gdy włączyć wpierw Atari, a potem dopiero TV na S-Video, to dźwięk jest?

3

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Również nie ma :( Też trzeba przełączyć na inne źródło i wrócić do AV2.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

To w takim razie skłaniałbym się raczej do teorii, że rzeczywiście jest jakaś drobna usterka w Twoim Sony.

W przypadku gdyby był dźwięk, gdy wpierw włączyć Atari, a blokowałby się dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu kompa mogłoby to być spowodowane powiedzmy nieprzemyślaną konstrukcją sterowania automatycznym wyciszeniem toru audio. Zapamiętuje ono brak sygnału wizji na danym wejściu/kanale tv i już nie odblokowuje dźwięku nawet gdy sygnał wraca. Ta funkcja ma na celu uniknięcie emisji denerwującego szumu na pustych kanałach, lub przy zaniku sygnału z kablówki, etc. Takie coś zdarzało się w niektórych telewizorach - pomimo, że sygnał wracał, to cisza trwała do przełączenia na inny kanał i powrotu do poprzedniego, bo chip nie odblokowywał już raz wyłączonego toru audio.

Tu jednak sytuacja jest inna.

5

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Mogło też coś "rozjechać" się w oprogramowaniu lub ustawieniach konfiguracyjnych w trybie serwisowym. Jednak bez serwisówki tego nie ruszysz, a i z sewisówką nie zawsze.

6

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

By

uicr0Bee napisał/a:

Heloł,
Zanabyłem takie cóś: SONY MFM-HT95.
Ładnie świeci z XE przez s-video, ale dziwnie zachowuje się dźwięk. Kiedy atari wyłączę i ponownie włączę, to nie ma dźwięku. Nie pomaga mute/unmute, ani vol +/-. Trzeba przełączyć na inne źródło sygnału, np. AV1, TV i wrócić do AV2 (tu jest s-video) i wtedy pojawia się dźwięk. Upierdliwe to.
Ma ktoś taki monitor? Jest taki sam objaw, czy to mój jest walnięty?

--edit--
To samo kiedy atari podłączone przez wejście antenowe. Po włączeniu atari brak dźwięku, przełączam na inne źródło, np. PC1, powrót do TV i już gra...
Sprawdzone z dwiema różnymi atarkami. Identyczne objawy.

--edit 2--
Acha, problem nie występuje, kiedy używam sprzętowego resetu (w jednej atarce mam dorobiony taki przycisk), tylko po włączeniu atarki.

Mam model 205 i taki problem nie występuje. U Ciebie po zaniku sygnału Video wycisza tor audio, żeby nie było słychać szumu na wejściu antenowym tak jak napisał przedmowca. Spróbuj ręcznie na monitorze wybrać skąd ma być źródło dźwięku. W 205 jest taka funkcja,  nie pamiętam czy w twoim tez.

Ostatnio edytowany przez axg (2016-06-14 01:09:41)

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

7

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Źródło sygnału wybieram przyciskami na pilocie: PC1, PC2, Video1, Video2, TV, lub przyciskiem ma obudowie - każde naciśnięcie przełącza cyklicznie PC1->PC2->Video1->Video2-TV->...
Nie ma możliwości osobnego wyboru źródła dźwięku, ani na pilocie, ani przyciskami na obudowie, ani w menu.

Jest w menu opcja Auto Volume, jednak niezależnie od ustawienia On czy Off, nic się nie zmienia - nadal brak dźwięku, tak jak opisane wyżej.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2016-06-17 19:21:22)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Mam identyczny problem z tym samym monitorem. Czy może ktoś znalazł rozwiązanie?

9

Odp: monitor SONY MFM-HT95 - problem z dźwiękiem

Gdyby ktoś znał rozwiązanie problemu, lub nie byłby on ważny, to wystawiłem swój egzemplarz w oryginalnym kartonie na popularnym portalu "ał(!)kcyjnym" bo desperacko zwalniam miejsce w mieszkaniu :-/ Będę tego żałował, ale cóż..

Rozważę sensowne oferty poza aukcją dopóki nie będzie w niej ofert.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.