276

Odp: Lost Party 2021

Dla mnie to kara za np. gapiostwo.. a tym razem mamy wyprzedzenie o rok.. a i ostatecznie okazało się, że na miejscu było 150..
Po prostu nie podoba mi się takie "ojcowanie" organizatora..

Ala ma kota...

277

Odp: Lost Party 2021

Nie marudź tylko przyjedź.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

278

Odp: Lost Party 2021

@Rocky - mnie ten zlot kosztował tak około do 3000pln i nie marudzę jakoś szczególnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

279

Odp: Lost Party 2021

Spójrz, nikt nie ma z tym problemu. Serio. Wysoka cena na miejscu ma właśnie zniechęcać do przyjechania "z partyzanta" i płacenia gotówką przy kasie. Fakt, że to jest takie "gapowe". Byłem na wielu imprezach, również koncertach, gdzie przy kasie płaciło się wyraźnie więcej. To ma zniechęcić do czekania na ostatnią chwilę z decyzją. Bo jedni faktycznie nie mogą ze względu na pracę czy rodzinę, a drudzy mogą, tylko po prostu mają w gwizdku do ostatniej chwili i czasem decydują się na przyjazd w ostatniej chwili. Bo mogą. :) Taki sposób na ogarnięcie tematu wymyślił organizator i tyle.

280

Odp: Lost Party 2021

Pin .. ja Ciebie podziwiam za wytrwałość i zaangażowanie..

Co do przyjazdu w 2022 będę planował i rozważał przyjazd na początku 2022 (czyli z wyprzedzeniem).. Jak organizator przegnie.. to trudno..

A tak na marginesie, czy decyzja o podwyżce ze 120 na 150 nie zapadła na samym zlocie.. bo jakoś to przeoczyłem.
Gdybym się o tym dowiedział po przyjeździe na miejscu, to rozważałbym powrót..

Ostatnio edytowany przez Rocky (2021-07-29 11:32:09)

Ala ma kota...

281

Odp: Lost Party 2021

Na stronie https://www.lostparty.pl/2021/tickets jest (i była wcześniej, bo sprawdzałem przed zlotem) informacja, że na miejscu będzie 150 zł.

Zaplanuj z wyprzedzeniem, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł wydać na piwo. Taka jest moja koncepcja. :)

Noo, Pinu należy się szacunku za ogarnianie i zaangażowanie.

282

Odp: Lost Party 2021

Rocky napisał/a:

Czy dobrze.. hmm.. kwestia interpretacji.. wg mnie takie praktyki rodzą podziały... zrozumiałbym różnicę w cenie rzędu 10-20%.

Nie widzę podziałów, gdy każdy moment zakupu może sobie wybrać i wczesnych terminów "starczy dla każdego".

Rocky napisał/a:

Na jednym z konkurencyjnych zlotów nie podobało mi się różnicowanie ceny biletu od miejsca na sali..  czyli taki podział na lepszych (rzucili większą kasą) i gorszych..

A to już jest słabe, chyba nikt za to nie ma problemu z zasadą: kto pierwszy, ten ma większy wybór miejsca ;-)

Rocky napisał/a:

Widzę, że jak do jutra nie wykupie w ciemno przynajmniej biletu online.. na na miejscu będzie 160 lub więcej.. Czy to jakaś forma kar i dyscyplinowania ludzi..? Tu nie chodzi o tą równowartość pizzy.. a bardziej o zasady.

Hał, miał? Dotychczas było tak, że do końca grudnia obowiązywała najniższa cena, a potem szło to stopniowo, więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz, że do jutra musisz kupić bilet online - skąd Ty to wziąłeś? ;-)

https://i.ibb.co/6B2MzYV/Screenshot-2021-07-29-at-12-33-18-Lost-Party-2021-Bilety.png

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-07-29 11:56:49)

283

Odp: Lost Party 2021

Rocky napisał/a:

Widzę, że jak do jutra nie wykupie w ciemno przynajmniej biletu online.. na na miejscu będzie 160 lub więcej.. Czy to jakaś forma kar i dyscyplinowania ludzi..?

Tak, to zdyscyplinowanie użytkowników żeby mogli sobie wcześniej zaplanować urlop oraz informacja dla organizatorów na jaką liczbę odwiedzających może liczyć celu odpowiedniego przygotowania miejsca party, ile środków może przeznaczyć na nagrody i niespodzianki itp. Nie każdy ma możliwość dokładania do organizacji i nie ma się co na to obruszać. Wręcz przeciwnie - należy wspierać osoby, którym się chce ogarnąć logistycznie tak spore przedsięwzięcie, ponieważ robią to kosztem swojego wolnego czasu i należy im się sowity zysk.

Rocky napisał/a:

A co z tymi co mieliby możliwość przyjechania np. tylko na jeden dzień..?

Z tego co wiem, to płaci się za pierwsze pół godziny przebywania na zlocie, pozostałe dni są całkiem za darmo!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

284

Odp: Lost Party 2021

Zdaje się, że widziałem termin 30 lipca w poście 262.. ale już nie widzę.. nieważne.. zobaczę do kiedy będzie obowiązywać..

Nie za bardzo rozumiem czemu ma służyć tak drastyczne podnoszenie wejściówki.. albo rekompensata ceny startowej (w tym przypadku pojawia się ryzyko niedomknięcia budżetu, gdyby np. 100% uczestników skorzystało by z promocji), albo kara dla spóźnialskich.. przychylam się do tego drugiego... i to mi się nie podoba.

Dely, tak wiem.. pierwsze 30 min... kolejny wybieg typu wszystko albo nic :)

Ostatnio edytowany przez Rocky (2021-07-29 12:52:01)

Ala ma kota...

285

Odp: Lost Party 2021

Nie bardzo kumam o co ta dyskusja... Pan chcesz to Pan  jedziesz (i płacisz mniej teraz). Ja podjąłem decyzję teraz, mimo że nie mam pewności czy będę na 100%.

Po prostu warto przyjechać i wtedy całe to gadanie okaże się niepotrzebnym strzępieniem języka...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

286

Odp: Lost Party 2021

Bardzo się cieszę, że partyzanci już wyjaśnili praktycznie wszystkie uwagi Rockiego. Bo to znaczy, że są one dla wielu uczestników jasne i do tego są akceptowane. No i dzięki za wyręczenie mnie z roboty!

Ale pewne rzeczy jeszcze dopowiem. Dla Rockiego, ale także dla potomnych.

Impreza jest finansowana z biletów. Jeśli wiem ile osób mniej więcej będzie, to mogę zaplanować na co nas stać. Gdyby bilety były tylko na miejscu w jednej cenie, to impreza byłaby dużo mniej atrakcyjna, ponieważ:
- 70% (na oko) uczestników zapłaciłoby... więcej, ponieważ wejściówka byłaby pewnie na poziomie 120-130 zł,
- część osób by nie przyjechała bo... 120 zł za wejście? zdzierstwo!
- byłby 1 koncert zamiast 3 - nie zaryzykowałbym większych kosztów,
- nie byłoby (powiem to) za****stych monet - to już była w ogóle jazda bez trzymanki bo one były tak w c**j drogie, że do końca się zastanawiałem, czy się zwrócą... - więc tak, w tym roku wydałem przed imprezą więcej niż miałem z wejściówek - ale założyłem, że parę osób jednak przyjedzie niezapowiedzianych (tak, złamałem tym swoją zasadę...),
- nie byłoby podkładek pod myszkę dla każdego,
- nie byłoby płyty Brothers in ATRs dla kupujących bilet na kolejną edycję, bo nie byłoby przedpłat (to też była poduszka na wypadek, gdyby nikt nie przyjechał niezapowiedziany).

A na koniec zostałbym z wuchtą bejmów, której nie byłbym w stanie przepić. Kupując w przedpłacie nie narażasz mnie na alkoholizm! :)

Nie ma możliwości niedomknięcia budżetu, jeśli 100% skorzysta z promocji. To jest idealna sytuacja! Bo budżet jest dostosowany właśnie do tych wpływów. Miałbym co najmniej pół roku na decyzję co mogę za to zrobić.

O koszulkach nic nie wspomniałeś, ale dla porządku: nie wiem jak miałbym zaplanować zamówienie kilkudziesięciu rozmiarów, żeby:
- dla wszystkich starczyło,
- nie zostały po imprezie.

Różnica 10-20% to żadna różnica. Prawie nikt nie wziąłby biletu wcześniej bo to nie miałoby żadnego sensu dla kupującego.

No i zauważ, że w tym roku była niższa podwyżka na wejściu. Nie 140% tylko 90% ;)

Wspomniano też, że najlepszą metodą jest zakup biletu online do którego można dopłacić na miejscu. A jeśli coś wypadnie, to można dać znać parę dni wcześniej i przeniosę na kolejny rok. Tego lata 2 osoby miały taki bilet z 2020. Dopłaciły po... 25 zł. Zaryzykowały półtora roku temu 25 zł. Dziś można zaryzykować złotych 40. Jeśli ktoś oczywiście chce.

Ostatnie zmiany na podstronie dotyczącej biletów miały miejsce 7 czerwca. Tak więc cena u drzwi nie mogła pojawić się później.

Z tym 30 lipca jest trochę jak z rowerami na placu Czerwonym. Nie w poście 262. tylko 252. i nie termin kupna biletu tylko domówienia tegorocznych koszulek ;)

Nie zastanawiałem się jeszcze do kiedy będzie aktualna cena, ale na pewno do końca wakacji nie będę miał czasu tego ruszać. Warto wcześniej, bo... płyty się kiedyś skończą.

Co do jednodniowych biletów. Impreza jest w sali weselnej. Generalnie płacimy za... sobotę. Gdybyśmy chcieli mieć imprezę od środy do wtorku to koszt wynajmu byłby prawie taki sam (media płacimy od zużycia).

Mówiłem, że to bilet dla całej rodziny? ;)


dely napisał/a:

Wręcz przeciwnie - należy wspierać osoby, którym się chce ogarnąć logistycznie tak spore przedsięwzięcie, ponieważ robią to kosztem swojego wolnego czasu i należy im się sowity zysk.

Haha, to już wiem nad czym muszę popracować ;)

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2021-07-29 13:49:10)

287

Odp: Lost Party 2021

moja sytuacja:
pabloz: "Vasco zarezerwuj mi 2 noclegi dla mnie zony i dziecka"
vasco: "nie moge bo nie kupiles biletu"
pabloz:" ok ..kupuje ..150 PLN"
vasco:" ok zarezerwowałem , na miejscu placisz 240 pln"
pabloz: "ok"

1 dzien przed wyjazdem pablozowi rozchorował sie ktoś z rodziny... szpital itp... 150 PLN poszło w piach
po imprezie :
vasco: "pablo zopłac noclegi bo rezerwowałes"
pabloz:" no trudno ok place"

I pabloz nie będąc na imprezie wydał 400 pln

wnioski:  Nie  płace za bilety wcześniej tylko na miejscu, a rezerwuje sobie sam gdzie w każdym nie-januszowym hotelu można zrezygnować z rezerwacji w przypadku "wypadku losowego"

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-07-29 15:07:56)

.

288

Odp: Lost Party 2021

Tak, potwierdzam, że nie rezerwuję noclegu, jeżeli nie mam pewności, że przyjedziesz = nie kupiłeś biletu.

Potwierdzam również, że jeżeli rezerwujesz hotel to musisz za niego zapłacić. Fajnie, że zacytowałeś swoje "ok" na tę informację.

Nieprawdą jest, że zapłaciłeś za bilet 150 zł.

Przypominam, że wiadomość od Ciebie, że nie przyjedziesz otrzymałem w zlotową sobotę po 13. Napisałeś mi, że wysłałeś maila przez forum w czwartek ale go nie otrzymałem.

Od razu przekazałem informację noclegowni i udało im się wynająć Wasz pokój na następną dobę dlatego zapłaciłeś połowę stawki.

Nie wiem co poszło w piach, skoro otrzymałeś link do głosowania i mogłeś uczestniczyć w wydarzeniu przez Internet. Przeniosłem Ci też połowę biletu na kolejny rok. Jeżeli chcesz, to mogę anulować i zwrócić Ci należność.

Nie wiem na co wydałeś 400 zł, bo na pewno nie na ten zlot.

289

Odp: Lost Party 2021

przepraszam Cie   Rzeczywiście za nocleg zaplacilem 120 ale dlatego że kogoś znaleźli. czyli jakby się nie udało to by było 240.  To że jest możliwośc oglądania online to nie dla mnie. ja tu nie mam zamiaru Cie krytykować i marudzić bo to są Twoje zasady i ja sie dostosowałem . ale dla mnie osobiście były bardzo niekorzystne . Dlatego nauczka dla mnie aby płacić na miejscu za wszystko  tak zrobiłem w 2019 roku i było ok

.

290

Odp: Lost Party 2021

Vasco/Tristesse napisał/a:

A na koniec zostałbym z wuchtą bejmów, której nie byłbym w stanie przepić. Kupując w przedpłacie nie narażasz mnie na alkoholizm! :)

No i odpada Ci potencjalna zabawa w wyjaśnianie "a skąd u Pana się wzięło nagle tyle pieniędzy gotówką???"

291

Odp: Lost Party 2021

A nie, z tym jest luz. Wszystko na legalu.

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2021-07-29 17:40:06)

292

Odp: Lost Party 2021

Na "wuchtę bejmów" to potrzebowałem podręcznego słownika gwary poznańskiej ;)

293

Odp: Lost Party 2021

Żona wie, że tak ją nazywasz? ;)

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2021-07-29 17:43:55)

294

Odp: Lost Party 2021

To jest normalna praktyka np. na konwentach różnego rodzaju. Pozwala to organizatorom lepiej rozplanować budżet.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

295

Odp: Lost Party 2021

Ale tutaj ponoć prawie wszyscy się znają. Ja kasowałbym z tym narzutem tylko jakby się budżet nie spinał i od ludzi z poza środowiska (jakby był spięty), a jak nie ma takiej potrzeby nie brał bym więcej niż od innych.

Jeżeli ludzie w danym terminie nie wykupili odpowiedniej ilości biletów i budżet się nie spiął to znaczy, że w swej masie nie chcą tej imprezy. Wtedy ją odwołuję i być może następnym razem to uczestnicy postarają się zabezpieczyć jej kolejną edycję.

Z drugiej strony skoro obecny model też działa, to nie ma powodu go zmieniać z punktu widzenia organizatorów.

Napisałem tylko o swoim podejściu, że rozumiem trochę Rocky, ale on też musi zrozumieć, że jak będzie więcej osób jak on impreza nie ma prawa się odbyć bo za duże ryzyko.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-29 19:33:07)

296

Odp: Lost Party 2021

zbyti napisał/a:

Ja kasowałbym z tym narzutem tylko jakby się budżet nie spinał i od ludzi z poza środowiska

Rocky napisał/a:

Na jednym z konkurencyjnych zlotów nie podobało mi się różnicowanie ceny biletu od miejsca na sali..  czyli taki podział na lepszych (rzucili większą kasą) i gorszych..

Tu stanę po stronie Rocky. Na copy party nie powinno być podziałów.

297

Odp: Lost Party 2021

Nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma.

Impreza była super.

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-07-29 22:29:50)

Onizuka róla ! :)

298

Odp: Lost Party 2021

---

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-07-29 22:30:17)

Onizuka róla ! :)

299

Odp: Lost Party 2021

Tiger/NG napisał/a:

Nie szukajmy problemów gdzie ich nie ma.

Impreza była super.

Wygrałeś compo, nie ufam Twoim ocenom tego party ;) :D

300

Odp: Lost Party 2021

2 dni przy grilu stałem za kare, dla ponad setki chłopa :)

Onizuka róla ! :)