26

Odp: Pierwsze kroki przed odpaleniem Atari

Wielkie dzięki za pomoc i rozjaśnienie tematu

27

Odp: Pierwsze kroki przed odpaleniem Atari

Jacques napisał/a:

To do Atari urządzenie peryferyjne "musisz" mieć (które współcześnie jest podstawą raczej), a programator flashy na PC ma każdy?

Nie ma i dlatego o tym napisałem - jeśli SIC! miałby być jedyny urządzeniem peryferyjnym do Atari, to musisz mieć programator na PC i nie sposób temu zaprzeczyć. Jak kupisz AVG-CART, to nie potrzebujesz nic więcej - możesz odpalać binarki, obrazy kartridży, a nawet obrazy dyskietek. Wszystko sobie kulturalnie ściągasz na PC, nagrywasz na kartę pamięci i przekładasz ją do kartridża.

Jacques napisał/a:

Ja uważam programowanie jakichkolwiek cartów, aktualizacje SDX, SIDE, itp. z poziomu Atari za bardzo wygodne, nie widzę w tym nic karkołomnego, za to otwieranie carta, wyjmowanie, przekładanie i ponowne wkładanie flasha już bardziej ;-)

Jak widać to kwestia indywidualna ;)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

28

Odp: Pierwsze kroki przed odpaleniem Atari

;-P nie wpadłem żeby zaprzęgać programator (którego nie mam) do wrzucenia wsadu na sic!a. przygotowanie programującego atr'a to parę kliknięć.

mike100, zależy co chcesz na tej atarce robić. czy pograć (ew pooglądać dema) tylko w starsze produkcje plus część nowszych, to nic nie musisz rozbudowywać. ale jeśli chciałbyś mieć możliwość pogrania(/pooglądania) niemal we wszystko co się ukazuje, to bez dodatków się nie obędzie (tzn. rozszerzenia pamięci (priorytetowo) i ew stereo).

29

Odp: Pierwsze kroki przed odpaleniem Atari

takron27 napisał/a:

mike100, zależy co chcesz na tej atarce robić.

powiem tak do pracy mam PC-ta :) więc tylko i wyłącznie rozrywka czyli w 99,8% gry i to z podejściem bardziej sentymentalnym :) miałem C64 ale mój najlepszy kumpel miał 65XE, więc często dochodziło do zamian sprzętu, by pograć niedostępne gierki :)

takron27 napisał/a:

starsze produkcje plus część nowszych

podaj z łaski swojej jakieś, dobre nowe produkcje, jest na Atari coś w stylu rastana ?