Temat: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

Zakupiłem takiego terminatora. wiem że jest 1Mb, 2 x pokey, covox, sio2pc, ps2 i sparta i qmeg
Czy wiecie co to za rozszerzenia ? czy taką spartę można upgrejdować z poziomu atarki czy tylko programatorem ?

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-07-31 13:05:31)

Post's attachments

1627732933549181872879.jpg 1.85 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
.

2

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

Wydaje się, że SDX jest w EPROM-ie i dlatego tego nie zaktualizujesz z poziomu komputera - trzeba wykasować kość UV i zaprogramować programatorem.

A rozszerzenia od Candle'a, wszystkie ładnie podpisane.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2021-07-31 14:13:39)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

ok. czyli sdx nie rusze bo nie mam programatora i nie umiem tego zrobić.
A co do io-board po testach działa tylko sio2pc po usb a nie działa zwykłe sio/real stacja. czy tak ma być, czy może to można gdzieś przełączać ?

.

4

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

Wymień kość, dodaj przełącznik do pól "flash" i można programować z poziomu atarki

5

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

która kość ? na jaką  ?  gdzie mogę kupić ?

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-08-02 12:44:25)

.

6

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

@pablozp

1MB to 1MB by Pasiu na płytce-gotowcu od Pajero (mam u siebie we "flagowym" 130XE i jest super od lat).
SDX to wydaje mi się 4xOS + intSDX od Lotharka. To jest dość stare rozwiązanie i z tego co pamiętam, miało jakieś dziwne problemy z flashowaniem SDX z poziomu Atarki, trzeba poszukać na forum, ale na 99.9% jest wątek o tym, bo sam drążyłem temat ileś lat wstecz. Też mam, ale korzystam tylko z 4xOS, SDX z SIDE :)

EDIT:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=7946
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 63&p=2 (od postu #47)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-08-02 13:13:48)

7

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

AMD 29F010B-70 lub AMD 29F010B-90  czyli 70 lub 90ns

Problemy flashowania byly gdy pominięto fi2 na sygnale !W

Powyzej jest link

Ostatnio edytowany przez pajero (2021-08-02 22:02:51)

8

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

Zdradzicie mi, jak sflashować na Atarce SDX, jeśli jest on na kości EPROM kasowalnej UV?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

Wtedy nijak, najwyraźniej ktoś źle obsadził intSDX tym co miał pod ręką.

10

Odp: rozszerzenia 65 xe - prośba o identyfikacje

Okazuje się jednak że  nie działa sio2pc po usb  ani interfejs klawki  ani zewnętrzne urządzenia podpięte pod SIO. Cos nie tak jest z IO-board czy pokeyami ? Sprawdziłem czy coś się nie odlutowało , ale wydaje się być ok...

.