Temat: Retro Receiver do małego ATARI

Cześć czy istnieje takie urządzenie do małego Atari a może te od Segi będzie pasowało?
Może ktoś coś wie?

Post's attachments

Zrzut ekranu 2021-08-01 o 13.10.03.png 105.76 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Retro Receiver do małego ATARI

  Sio2BT ?

3

Odp: Retro Receiver do małego ATARI

Tu nie o SIO chodzi tylko o joystick.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Retro Receiver do małego ATARI

SnesControl i 8-bit do w takim razie.

Sikor umarł...

5

Odp: Retro Receiver do małego ATARI

Przejściówka do Segi "prawie" zadziała. "Prawie" dlatego, że sygnały ma takie same, więc niby pasuje, tylko że ma pozamieniane miejscami na pinach, więc trzeba jeszcze przedrutować to sobie ze standardu Segi na standard Atari (dorobić przejściówkę z gniazdem DB9 i wtykiem DB9 - rozkład wyprowadzeń łatwo znaleźć w necie).

6

Odp: Retro Receiver do małego ATARI

dzięki bardzo za informacje, a gdzie mogę kupić takie SnesControl ?
Mq ty chyba coś takiego robiłeś? Miałem do Ciebie pisać w tej sprawie :)

Ostatnio edytowany przez DearHenry (2021-08-01 18:24:33)

7

Odp: Retro Receiver do małego ATARI

(S)NESctrl tutaj masz opis wraz ze zdjęciami: https://atarionline.pl/forum/comments.p … ionID=5671
Jak będziesz zainteresowany, to pisz do mnie na PW, albo na maila.
Z tym że pamiętaj, że (S)NESctrl, to jest dodatkowe urządzenie, które daje jeszcze dodatkowe funkcje na dodatkowych przyciskach w padach (min. skoki na ukos, autofire, drugi przycisk fire i parę innych rzeczy), a projektowany był pierwotnie do podpięcia padów NES/SNES. Jak chcesz grać padami bezprzewodowymi bluetooth, to i tak musisz dokupić do tego receiver do SNES od 8bitdo.
Pytałeś o receiver do segi, a ja nie chcę tu nikogo naciągać, rozwiązanie z receiverem do segi też zadziała, tylko trzeba przedrutować sobie kolejność pinów we wtyczce, no i nie będzie tych wszystkich dodatkowych funkcji, które ma (S)NESctrl.