76

Odp: Remake płyty XE - preorder

+klawisze mechaniczne i transparentna obudowa jak na tym video https://youtu.be/-OoOMPXp_64

77

Odp: Remake płyty XE - preorder

jak dla mnie, obrzydliwa ta obudowa :)

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

78

Odp: Remake płyty XE - preorder

@Santyago: dokładnie, wreszcie ktoś, kto uważa tak jak ja, bo jak kiedyś ją na AOL pokazywali z wielkim wychwalaniem i napisałem że wygląda to beznadziejnie, to zostałem objechany od góry do dołu i nie było nikogo, kto by mi przyznał rację:-)

79

Odp: Remake płyty XE - preorder

Pomijam już fakt, że taka obudowa nadaje się do postawienia i nie ruszania. Będzie zbierać rysy, tłuszcz i kurz jak Morawiecki VAT

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

80

Odp: Remake płyty XE - preorder

Dla mnie w tej obudowie przede wszystkim kiepskie jest to, że to są w zasadzie prostokąty z pleksi poskładane do kupy. Nie nazwał bym tego obudową, tylko raczej opakowaniem zastępczym. Dla mnie obudowa, to musiały by być jakieś profilowane kształty, może tłoczone z czegoś, może robione na formach wtryskowych, albo jakkolwiek. W każdym razie obudowa, to dla mnie jest kształt, faktura powierzchni, wykończenia rogów itd. Poza tym nie przewidziano nawet żadnej wentylacji. Na samym końcu wymienię fakt, że w takiej formie powycinanych prostokątów z pleksi, to można zrobić projekt DIY udostępniony dla ogółu, ale ta konkretna "obudowa" pamiętam, że była w sprzedaży gdzieś jako kit do samodzielnego montażu i kosztowała więcej niż kosztuje całe kompletne działające Atari.

Edit: a jednak szybko znalazłem, 100eur z wysyłką: https://www.plexilaser.de/Acrylgehaeuse … -Teilesatz

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-09-02 12:33:01)

81

Odp: Remake płyty XE - preorder

Mq napisał/a:

Poza tym nie przewidziano nawet żadnej wentylacji.

No nie przesadzaj, są dziury na łączeniach:) Ale fakt, nabiału nie urywa - nie ten design ;) Tylko Wiecie, taka forma to już suma sześciocyfrowa by wyszła, w dodatku nie z jedynką na początku :( Ja na razie czekam na finał formy do cartów 2600, a zaraz potem Super SIO Splitter będzie się robić (forma w sensie).

Sikor umarł...

82

Odp: Remake płyty XE - preorder

Sikor, gdyby było dużo chętnych na obudowy, to by się pewnie zwróciło - zobacz na nowe obudowy do Amig, robione już od lat.

Co do wentylacji: zwróćcie uwagę, że wszystkie Atari XL/XE mają pod spodem kratki wentylacyjne i na górze również. To kwestia poprawnego projektu, umiejscowienie tych kratek powoduje swobodny przepływ powietrza, ciepło wylatuje górą, a z dołu zasysa świeże powietrze. Dzięki temu wewnątrz komputera utrzymywana jest jednolita temperatura. Po całkowitym zamknięciu przepływu powietrza, ciepło kumuluje się w środku, a jak jeszcze dołożymy rozszerzeń co jest dość oczywiste zwłaszcza dla customowej konstrukcji, to w ciepłe dni po prostu usmażymy sobie w końcu któreś z układów.

83

Odp: Remake płyty XE - preorder

Dlatego dałem uśmiech. Nie, nie stać mnie na taką formę, jest poza moimi możliwościami finansowymi.

Sikor umarł...

84

Odp: Remake płyty XE - preorder

Moze Kickstarter? Pokazałeś juz ze umiesz, wiec chetni na przedpłatę powinni sie znalezc.

85

Odp: Remake płyty XE - preorder

Tylko wiesz jak jest: jak Amiga poszła w kickstartera z nowymi obudowami, to się ludzie zaczęli po prostu zapisywać. Jak Atari by tak wystartowało, to zamiast zapisów powstał by wątek na dwieście stron o tym co jest koszerne, a co nie, gdzie powinny być jakie dodatkowe wyjścia na jakie porty, i jakie wszystkie rozszerzenia mają być uwzględnione w nowym standardzie:-) Mogło by się faktycznie okazać, że możliwości finansowe na niewiele by wystarczyły:-)

86

Odp: Remake płyty XE - preorder

Jak się ne podoba plexi, to może drewno / sklejka ? :-)
https://www.ebay.pl/itm/124877517861?ha … Sw0F9hLRx1

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

87

Odp: Remake płyty XE - preorder

Przecież te obudowy od Zenon-a .:.

88

Odp: Remake płyty XE - preorder

oooo drewno zawsze spoko, tym bardziej, że drożeje :)

Atari 7800 / 65XE / 65XE ECI / Revised XE / 800XL / 1040 STE / 1010 / XC12 / CA-2001 / 1050 / XM301
C16 / C64(C/G) / A500 / A500+ / A600 / A1200 / 1541 / 1541-II / 1571
U1MB / Sophia2 / PokeyMax3 / Furia / Warp1260

89

Odp: Remake płyty XE - preorder

Beton też coraz droższy, trza coś pomyśleć:-)

90

Odp: Remake płyty XE - preorder

Drewno podrożało okrutnie, trzeba przyznać :)

91

Odp: Remake płyty XE - preorder

Ile trzeba by sprzedać takich plastikowych obudów po przykładowo $100, żeby inwestycja sie opłaciła?

92

Odp: Remake płyty XE - preorder

Tylko po $100 to nie sprzedasz, przynajmniej nie w Polsce, więc nawet nie ma się co przymierzać do produkcji...

Sikor umarł...

93

Odp: Remake płyty XE - preorder

Pewnie z 1000 obudów by trzeba za tyle sprzedać? Trochę strzelam, ale to taki rząd będzie na oko pewnie.
100$ było by bardzo dobrą ceną Sikor, chyba się mylisz jednak. Zwróć uwagę, że 100$ to niższa kwota niż za tą obudowę z pleksi, a jednak komuś się opłaca to pleksi za tyle w handlu utrzymywać i są ludzie, którzy to kupili/kupują. Za wypasioną obudowę do Atari XE z formy wtryskowej w jakości takiej jak obudowy do kartridży, ale zakładam że mega dopracowanej w szczegółach, to ja bym chętnie wyłożył 100$.

94

Odp: Remake płyty XE - preorder

Popatrzyłem na ceny obudów Commodore/Amiga i tyle mi wyszło. Do Spectrum sa tansze, ale prostsze i wiecej klientow. W Polsce tez sa ludzie z pieniędzmi, ale chetnych na peno znajdziesz w calej Europie i USA.

95

Odp: Remake płyty XE - preorder

Nadal zadaję pytanie: ile by się ich sprzedało? I nadal mnie zresztą nie stać na taką inwestycję.
===================================================================
Edytka: tyle, że ta z plexi może być robiona w sztukach, praktycznie bez wkładu własnego (jak ktoś ma maszynę).

Ostatnio edytowany przez Sikor (2021-09-03 20:58:59)

Sikor umarł...

96

Odp: Remake płyty XE - preorder

Moje pytanie jest skierowane głównie do ciebie, bo ty już masz doświadczenie (projekt, forma, produkcja, dystrybucja itd). Nikt teraz nie pisze ze ty masz coś robić. Ile by sie sprzedało tez nie wiadomo. Pytanie bylo tylko takie: ile sztuk za $100 w detalu trzeba sprzedać, zeby sie to oplacalo.

97

Odp: Remake płyty XE - preorder

Ok, w przyszłym tygodniu spróbuję się temu przyjrzeć, pomierzyć z grubsza i oszacować, choć będzie to tylko rząd wielkości (za każde "żeberko" płacimy srogie pieniądze, a jest tam tego trochę...). I kwestia druga: 1:1 czy na przykład zamiast modulatora zaślepka na powiedzmy DVI? Lub uniwersalna, do wyfrezowania gniazda?

Sikor umarł...

98

Odp: Remake płyty XE - preorder

Sikor, a pytanie o jakiej mówimy obudowie w ogóle? XE rozumiem, tak?

99

Odp: Remake płyty XE - preorder

XE jest mniejsza i jednoelementowa (w sensie rodzaju plastiku). XL to 3 rodzaje i konieczność złożenia tego do kupy.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

100

Odp: Remake płyty XE - preorder

Ja bym widzial taka obudowe bardziej jako uniwersalna, gdzie od środka byłby tylko obrys na różne porty w postaci delikatnego wgłębienia w plastiku, ułatwiającego użytkownikowi wycięcie akurat tego co mu potrzeba. Np w miejscu na wtyk zasilania mozna by dac obrys złącza DIN, wtyku 5.5 i USB-C, w miejscu modulatora DVI/HDMI itd. Moze gdzies miejsca na MicroSD.

Nie wiem jak sa robione formy do wtrysku. Czy jest możliwe żeby ta część na której są porty była zrobiona z osobnego kawałka metalu i mogła być podmieniona w zależności od tego jaką konfigurację gniazd sobie zażyczymy?

Przy okazji, ile by kosztowało zrobienie takiej części jak w środku https://atariage.com/forums/topic/32458 … -switches/

https://atariage.com/forums/uploads/monthly_2021_09/WIN_20210903_17_35_27_Pro.thumb.jpg.b466b1be198d59ec3e50d61aa93b488a.jpg