51

Odp: SpartaDOSX 4.49 - oficjalna wersja

Dziękuję. Właśnie będzie jak znalazł.
Jeśli zmieniamy nomenklaturę na tę od ICD to ja poprosiłbym może jakiś indeks na końcu pozwalający na translację nowych nazw na poprzednie. Ułatwi to orientację i aktualizację starych programów.
Czemu SIOV a nie JSIOINT?

Edit 1: W sumie to ten sam problem mamy z nazwami zmiennych OS. Jest nomenklatura OS rev. A/B i OS XL. Używać obydwóch? Zrobić indeks? Co będzie lepsze?

Edit 2: Tzn. źle się wyraziłem - może nie "starych" ale tych nie najpierwszej już świeżości :]

Ostatnio edytowany przez mono (2021-09-01 16:03:30)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

52

Odp: SpartaDOSX 4.49 - oficjalna wersja

Indeks jest, nie załapał się do PDF-a zawierającego jeden rozdział. Ogólnie przejście z jext_on (MMMG) na V_setme (ICD) początkowo mnie też wydawało się świętokradztwem oraz abominacją, ale po paru dniach się przyzwyczaiłem.

JSIOINT chyba funkcjonuje tylko w Polsce, królestwie Atari, ale samo Atari chyba wymyśliło SIOV. Może się mylę. Podobnie chyba skrót "VBL" istnieje tylko w Polsce, w świecie zewnętrznym to nazywa się "VBI" (Vertical Blank Interrupt), aczkolwiek zdołałem wygóglać parę przykładów użycia "VBL" w świecie ST.

Podobnie jest z CIOV i JCIOMAIN itd. Nomenklatura to nie jest tylko zasługa pióra ;)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2021-09-01 16:20:00)

KMK
? HEX$(6670358)

53

Odp: SpartaDOSX 4.49 - oficjalna wersja

czy jest jakis nowy nagłówek dla pliku obsługiwany przez SDX pozwalający ładować bezpośrednio do pamięci wysokiej Rapidus-a  (65816) ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

54

Odp: SpartaDOSX 4.49 - oficjalna wersja

Tebemu już odpisałem, ale gdyby ktoś nie mógł spać z powodu takiego pytania, odpowiedź brzmi: tak, w bieżącej becie programy można ładować bezpośrednio do wysokiej pamięci Rapidusa (oraz Antonii), kto chciał, ten mógł to zobaczyć na własne oczy w Licheniu.

Rzecz jest jeszcze rozwojowa.

KMK
? HEX$(6670358)