Temat: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Chciałbym nagrać sobie na fizyczną dyskietkę obraz zapisany w formacie ATX. Jest w nim zabezpieczenie, po chamskim przekopiowaniu pod Atari800 do ATR-a nie odpala z niego.

Co mam (poza samą atarką):
- SDrive Max, który czyta tego ATX-a i gra nie ma z nim problemu - odpala jak należy.
- Zaxonowa kopia Toms 720.
Czego nie mam:
- Software, który pozwoliłby mi taki obraz przekopiować. No i wiedza jak to ewentualnie zrobić.

Poza tym dysponuję Greaseweazle, ale nie umiem skonwertować obrazu ATX do czegoś, co GW potrafi nagrać (RAW, SCP, ...).

Czy moglibyście mi podpowiedzieć, jak skorzystać albo z pierwszej opcji (czyli fizyczne Atari i osprzęt) o ile to co wyliczyłem wystarcza, albo z GW, żeby osiągnąć zamierzony efekt, czyli kopia ATX-a na dyskietce? Z góry dziękuję.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

a8rawconv przypadkiem nie potrafi zrobić konwersji ATX → RAW/SCP?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Niby działa. Ale plik SCP nie jest akceptowany przez soft GW, a jak próbuję go przekodować do czegoś innego za pomocą HxC Floppy Emulator to wychodzi sieczka :-/

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Co to za dyskietka?
Mam tmd, plus tdk-a.

Nie złamany został tylko na F030 cof3d.

5

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

As problem nie dotyczy skopiowania zabezpieczonej dyskietki na inną... tylko poprawnego zapisu z obrazu *.atx na nośnik fizyczny - ( ten sam problem dotyczy formatu *.pro).

Sam mam stację z Toms Multi i program tdk, jeżeli mam fizyczny nośnik to jego kopie mogę sobie zrobić. Natomiast nie ma narzędzi, aby wykonać sobie kopie z obrazu *.atx czy też *.pro
Bo nawet jeżeli zepniesz sobie sio2pc ze stacją z Toms Multi to TDK nie ruszy Ci tak podmontowanego obrazu. Plików pro w trybie do odczytu możesz używać pod emulatorem i z ape, *.atx  rusza chyba sddrive. Jednak w obu tych przypadkach pod TDK nie uda Ci się ich wczytać.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2021-09-06 16:48:24)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Tak samo jest z obrazami .STX (Pasti) dla Atari ST. Niby "Specialized hardware is required for writing back images
to a floppy disk.
", ale czy ktoś takie coś widział?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Piguła,
Przydało by się odświeżyć tdk-a.

8

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

As brakuje po prostu narzędzia, które chwyta obraz pro lub atx i umożliwia jego zapis na fizycznym nośniku.  Jest oczywiście na rynku kryoflux,  SuperCard Pro czy też  Greaseweazle - ale nawet te rozwiązania tutaj się nie sprawdzą. Chyba, że masz już fizyczny zabezpieczony nośnik (wtedy zrobisz za ich pomocą sobie kopie). Bo żadne z nich nie ma wsparcia dla plików pro czy też atx. Atari to nie C64 czy też Amiga - jest nas zdecydowanie mniej... co przekłada się na mniejszą ilość dostępnego oprogramowania.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2021-09-07 10:42:04)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

https://atariage.com/forums/topic/24242 … nt=4456984
RespeQT 4.3 i nowsze plus Happy Warp albo Super Archiver.

I jeszcze to do kompletu:
https://atariage.com/forums/topic/28470 … t-42-beta/

Tylko kto poprawi TDK... I rozbuduje RespeQT.
Część zabezpieczeń działało by też z Turbo bo to ten sam TDK?

Ostatnio edytowany przez lemiel (2021-09-08 20:22:46)

10

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Bawiłem się chwilę drugim rozwiązaniem i niestety kupa.... tzn. pewnie jakieś pozytywne efekty zostałyby osiągnięte jakbym miał 1050 z Hapy Warp... ale kopier, który jest do tej zabawki dołączony to jakaś masakra... TDK przy nim to pełna profeska.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Nagranie obrazu ATX na fizycznej dyskietce - jak?

Jakby TDK zapisywał surowy strumień na inny napęd jako plik... Albo ręcznie kopiować RAM za pomocą np. MLM (ale czy TDK działa z Qmeg?) i później to obrabiać na PC, aby zanalizować format danych i mieć podstawę do dorobienia do TDK zapisu do ATX jako plik na inną dyskietkę lub atr w np. SIO2SD.
Ja nie potrafię. Więc tylko gdybanie.

RespeQT nie będzie działać bo nie ma w 1050-2-PC linii Clock...

Ostatnio edytowany przez lemiel (2022-01-24 23:44:36)