1

Temat: sio2sd i Rapidus

Czołgiem,
Pytanie dość trywialne..:
-Dlaczego sio2sd  z Rapisudem działa tylko zwykła transmisja?
(powooooolgniacku?).

Czy coś zyebałem?
Albo czegoś nie zaktualizowałem ?

p.s.
Side#1, wręcz fruwa z Rapidusem :)

2

Odp: sio2sd i Rapidus

dziwaczne pytanie. To tak jakbym zapytał dlaczego moja pralka pierze tylko w 30 stopniach. Bo może nie przestawiłem "programatora"? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: sio2sd i Rapidus

sio2sd Lotharkowe,
-działa mi tylko w std.
start reset, tylko std.

W hi nie da się ..
Pierdzi i nie widzi, jak wciskam T .

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-09-12 01:40:56)

4

Odp: sio2sd i Rapidus

Co masz jeszcze w tym komputerze? I gdzie i co ci się nie włącza? Bo opis taki jakbyś go po kilku piwach napisał.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: sio2sd i Rapidus

Tryb hi-speed SIO wymaga spatchowanego OSu lub QMEGa... czy ROM używany z Rapidus'em ma wymagany patch SIO — nie mam ani Rapidusa ani SIO2SD, więc nie sprawdzę.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

6

Odp: sio2sd i Rapidus

perinoid napisał/a:

Co masz jeszcze w tym komputerze? I gdzie i co ci się nie włącza? Bo opis taki jakbyś go po kilku piwach napisał.

Piwo to paliwo.
To ja tu walczę po nocach :) A teraz właśnie piję piwo :)

zwykłe atari 130xe, wciskam start plus reset wywołuję sio2sd, ale on nie chce pójść w trybie hi, jak komputer jest w trybie rapidus.
*zwykłe 130xe PRAWIE FABRYCZNE 1mb ram rapidus vbxe2.1 kilka os-ów, stereo itd.

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-09-12 14:11:30)

7

Odp: sio2sd i Rapidus

No właśnie. Ale tak jak _tzok_ wspomniał, Rapidus w trybie Rapidus używa własnego ROM-u i w poważaniu ma te twoje kilka OS-ów. A sam nie ma laty hi-speed SIO.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: sio2sd i Rapidus

Dziękuję za odpowiedź :)

Czas na kolejne piwo :P
p.s. w końcu się napiję, a nie b€dę trenował Rapidus-a.
Po nocach :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-09-12 15:28:14)

9

Odp: sio2sd i Rapidus

Jeśli jest tam U1MB, to zobacz czy masz włączone/wyłączone w nim SIO dopałki bo mogą się pogryźć z szybkimi procedurami dla SIO z OS'a dla 65c816.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: sio2sd i Rapidus

Na szczęście nie mam tam u1, mam te rozgrzeszenie 1mb (Lotharkowe)co miałeś Ty na "wajhę":.

11

Odp: sio2sd i Rapidus

sprawdzałeś co masz ustawione w temacie szybkiej transmisji w SIO2SD?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: sio2sd i Rapidus

Turbo/TopDrive pewnie nie pójdzie, ale UltraSpeed chyba tak. W sumie rozumiem niechęć do tego dopalacza, ale można by jego obsługę dodać do OSu dla 816. Strasznie dużo miejsca nie zajmie, a ułatwi życie.

13

Odp: sio2sd i Rapidus

Na razie schowałem zabawki, zabiorę się za testy jak dostanę nową "dostawę" :)

Pin napisał/a:

sprawdzałeś co masz ustawione w temacie szybkiej transmisji w SIO2SD?

A Tobie działa rapidus w hi sio z sio2sd?

14

Odp: sio2sd i Rapidus

tak.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info