6,801

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wladz jest taka jak  spoleczenstwo

To co macie w PL to jest komunizm( w poczatkowej  fazie) - nie nie socjalizm a komunizm wlasnie  - wiec nie rozumiem  o co wam chodzi ?

Lewica  krzyczy o rozdawnictwie na lewo i prawo - matematyka,logika  ekonomia  i i ch prawa  zbywa sie  stwierdzeniem - nie przejmujmy sie nimi.

Nawet na tym forym sa tacy zo uwazaja ze pieniadze sa z bankomatu a jedzenie z hipermarketu ,  energia elektryczna z gniazdka  a kawa z jednej z amerykanskich sieciowek

Im mniej sie ktos zna tym glosniej krzyczy i robi na łexperta - jedni uwarzaja  ze  ukaszenie jadowitych zwierzat  leczyc sie powinno  objawowo  drudzy ze  elektorwnie wiatrowe  zastapia weglowe

Wszedzie kroluje ignorancja  - inteliigentni ludzie maja dosyc  i wyjezdzaja - zostawiaja kraj   typkom kotrzy mysla  ze witamina C mozna wyleczyc  Raka , oraz milosnikom  zwierzatek  kotrzy protestuja nad testowaniem  nowych lekow na  owych zwierzatkach.

Wmowiono  wam ze kupienie  magistra na prywatnej uczelni  z  zoologi ,  naauki o dinozurach  czy  o ufo robi z was ludzi wyksztalconych

Ilu  z was na uczelni  powiedzialo profesorowi ze sie myli ? Zapewne wszyscy :-)

Gotujcie sie we wlasnym sosie i tyle -   gadanie o  rownosci  spolecznej , rownych szansach - konczy sie tym ze  wladza was lupi i lupic bedzie  dlatego ze nie ma pojecia o    niczym


Wladza jest  lustrem spoleczenstwa -  patrzac na pis i po  patrzysz w lustro tylko nie widzisz swojego odbicia

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-13 15:01:23)

6,802

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Patrzyłem co wyprawia Fiałek i bardzo mi się nie spodobała mowa jego ciała. Mówiąc wprost - kłamał w wielu kluczowych momentach jak choćby to, że dysponuje badaniami jakimiś tam.

Żałosne

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

6,803

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Mi się podobało jak Fiałek powiedział w 40:38 "(...) mamy pieniądze, które w jakimś stopniu są nieskończone" :]

On naprawdę nie rozumie, że te pieniądze pochodzą z długu? Teraz niewspółmiernymi środkami walczymy ze stosunkowo niewielkim zagrożeniem dla ogółu populacji, na walkę idą takie środki (a z nimi przepisy "prawa") że całej populacji odbije się to czkawką - po za uprzywilejowanymi, jak zawsze.

A może te pieniądze płyną do niego szerokim strumieniem (jako dodatki C19) i miło jest myśleć, że pochodzą z jakiegoś nieskończonego worka a nie, że Kowalski ma już przez to (między innymi) zadłużone nienarodzone wnuki?

To było kolokwialne stwierdzenie na debacie dotyczącej medycyny. Czepiać się o to to jak czepiać się XXLa że ma słabego fryzjera na podstawie jego awatara :P

Tm niemniej ta debata pokazuje słabość tego typu debat. Założenie takiej samej ilości czasu na pytanie i odpowiedź jest bez sensu.

zbyti napisał/a:

Z wykresu jaki wrzucałem wychodziło, że prąd z węgla jest najtańszy ale dożynają go podatkiem CO2 jak Norwedzy auta spalinowe. Auta nie będą tańsze tylko spalinowych nie będzie. A zużyte akumulatory jak zwykle wywali się do Afryki, czy jaki tam kraj będzie robił wtedy za śmietnisko ;)

No właśnie nie, bo już są przygotowywanie regulacje wymuszające recykling tychże.

zbyti napisał/a:

Z prądem będzie tak samo, tańszy nie będzie ale będziemy bez alternatywy :]

Będzie, bo ceny prądu z czystych źródeł nie są obciążone podatkiem za emisje zanieczyszczeń.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6,804

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

[

zbyti napisał/a:

Z prądem będzie tak samo, tańszy nie będzie ale będziemy bez alternatywy :]

Będzie, bo ceny prądu z czystych źródeł nie są obciążone podatkiem za emisje zanieczyszczeń.

nie no nie wierze... serio?
jak cena A składa się z B i C, a cena D składa się z samego D gdzie D=B+C, to D będzie tańsze?
przypominam B - cena realna, C - podatek za bycie passe
poza tym, jeśli ktoś uważa, że np elektrownia wiatrowa, czy to lądowa czy morska, nie ma wpływu na środowisko, to niech se *** baranka, albo zapoda przerzutki do okularów, bo jeśli to nie jest krótkowzroczność, to ja nie wiem co nią jest

przechodze na tumiwisizm

6,805

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:

wystarczy, że przed budynkiem będzie tabliczka "darmowy popcorn" i już masz pełną frekwencję i to tego właściwego suwerena

Ale zobacz jacy my tu jesteśmy światli i w ogóle, niektórzy nawet nie zniżają się do rozmów tutaj :] Myślisz, że "oni" lecą na popcorn? Tych co lecą na byle co to się nie czepiam, nie ich wina - gorsi są ci co te swoje wybory jakoś uzasadniają a później nawet nie mówią "przepraszam" ;)

No może @mono pożałował głosowania na PiS ale znajdzie się ktoś jeszcze? Żałującego głosującego na PO jeszcze nie spotkałem - może mam pecha? ;)

tOri napisał/a:

Patrzyłem co wyprawia Fiałek i bardzo mi się nie spodobała mowa jego ciała. Mówiąc wprost - kłamał w wielu kluczowych momentach jak choćby to, że dysponuje badaniami jakimiś tam.

Nie patrzyłem na niego, a ton jego głosu sprawiał, że ledwo dojechałem do końca tych "wrzasków" ale wytłumaczył się, że był zestresowany bo sobie wkręcił na podstawie komentarzy, że będzie na mocno wrogim terytorium - tak, że powiedzmy, że rozumiem.

Mówisz, że kłamał - może być gorzej i on (tak jak na końcu poskreślał) naprawdę wierzy w to co mówi, tak jak nasz AdamK ;)

A skoro o wilku mowa ;) @AdamK czekamy na komentarz do wypowiedzi Mr. Bidena, że będzie chronił zaszczepionych przed niezaszczepionymi i że ostatecznie do tego sprowadzają się jego działania ;) Przynajmniej tak zrozumiałem ten idiom :]

---

Adam Klobukowski napisał/a:

To było kolokwialne stwierdzenie na debacie dotyczącej medycyny. Czepiać się o to to jak czepiać się XXLa że ma słabego fryzjera na podstawie jego awatara :P

Pieprzysz panie. Dokładnie powiedział, to co powiedział, że ta pandemia jest tak według niego wielkim zagrożeniem, że nie liczą się ze środkami finansowymi by ją "pokonać" a ja skomentowałem, że te środki nie biorą się z powietrza.

Adam Klobukowski napisał/a:

No właśnie nie, bo już są przygotowywanie regulacje wymuszające recykling tychże.

WoW no nie mów? A wiesz jak się te regulacje obchodzi do tej pory? Słyszałeś o mafii "śmieciowej"? ;P No ale skoro regulacje uspokoją Twoje ekologiczne sumienie to luz.

Adam Klobukowski napisał/a:

Będzie, bo ceny prądu z czystych źródeł nie są obciążone podatkiem za emisje zanieczyszczeń.

Po prostu jesteś specyficznym rodzajem dziecka, które chociaż ma już własną brodę wciąż wierzy w bajki. Normalnie nikt by Ci w bajki wierzyć nie bronił ale ty na podstawie wiary w te farmazony jesteś gotów zrobić z nas _______ tu niech każdy sobie wstawi w zależności od światopoglądu :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-13 23:56:33)

6,806

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti, przeproś mono, ale już

przechodze na tumiwisizm

6,807

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Candle pan @mono wie, że za niektóre rzeczy nie przepraszam - ale niech najpierw napisze, że poczuł się urażony :D

6,808

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Candle napisał/a:

..... jeśli ktoś uważa, że np elektrownia wiatrowa, czy to lądowa czy morska, nie ma wpływu na środowisko, to niech se *** baranka, albo zapoda przerzutki do okularów, bo jeśli to nie jest krótkowzroczność, to ja nie wiem co nią jest

Wszystko ma wpływ na wszystko ... tzw. efekt motyla .. ale czujesz chyba jednak różnice pomiędzy wykorzystaniem i tak płynących rzek do wytwarzania prądu zamiast spalać tony węgla lub metry sześcienne gazu.

6,809

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://i.imgur.com/ODMuGME.png

6,810

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie no, nie obrażam się. Prawda to jest - głosowałem na nich bo miałem dość marazmu po rządach PO (robimy wszystko co każą niemce), oszustw (ileż tych afer w końcu było), pogardy (wy chołoto, motłochu kupiony za 500+, bydło), kompletnej bezideowości i na koniec żadnej koncepcji czym Polska ma być na arenie międzynarodowej - czyli 0 polityki (to chyba był zdaje się w pewnym momencie slogan Tuska - co za bezczelność). A nie miałem swoich reprezentantów, bo współobywatele nie pozwolili im nawet zarejestrować list (chora ordynacja). Cóż, bylem w stanie nawet przejść do porządku dziennego nad socjalizmem w postaci 500+, ograniczeniami w obrocie gruntem, ograniczeniami w handlu (w niedzielę), a nawet szukać pozytywnych stron takich posunięć w dyskusji z Zaxonem na temat trzynasek i czternastek. Ale niestety kosa0 ma rację i po krótkotrwałym etapie drobnych ułatwień (obniżenie podatków, uproszczenie regulacji) budujemy komunę 2.0 wraz z rozpoczęciem premierowania przez pana Morawieckiego. Pogarda nie zniknęła, przeszła tylko z robola na "prywaciarza". I czara goryczy przelała się podczas lokdałnów - jakim popierdoleńcem trzeba być, żeby rujnować własny przemysł i gospodarkę? Przecież to jest zasygnalizowanie jasno i bez ogródek: "we własnym państwie będziecie niewolnikami". Dla mnie to jest ewidentny obraz tego, że nie mamy u władzy ludzi działających w interesie Polski. Po to mam własne państwo, żeby się w nim rządzić. Gdyby miał tu rządzić kto inny, to państwo nazywałoby się DDR, Czwarta Rzesza albo Izrael. A jeszcze nazywa się Rzeczpospolita Polska. I nie żadna Ludowa Ojczyzna tylko Republika! Co to jest próg wyborczy? Co to znaczy, że pojedynczy poseł nie ma prawa inicjatywy ustawodawczej tylko klub poselski?! Po to przecież się go wybiera do sejmu do cholery! Obywatelska inicjatywa ustawodawcza została modelowo potraktowana przez psa będącego marszałkiem sejmu. Przyszli, pogadali 3 minuty, bo wyłączyłem im mikrofon, po czym blokiem odrzuciliśmy w całości. Vox Populi Vox Dei k****. Inna marszałek o mentalności nauczycielki w podstawówce ex cathedra ruga posłów jak jakichś gówniarzy. Prawo uchwalane jest tylko po to, żeby zachować status quo rozrośniętych opcji politycznych. Polityki (międzynarodowej, bo wewnętrzna nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia) nie ma żadnej od wielu lat. Nikt nie wie po co Polska jest w Unii tej czy innej. Niech mnie ktoś oświeci łaskawie jeśli wie 1. Jaką rolę Polska ma pełnić w Unii, 2. Jakie są interesy Polski w Unii. Minister swoimi rozporządzeniami utrudnia normalnym ludziom normalne funkcjonowanie od 2 lat, inny regulacjami podatkowymi wpędza nas powoli w biedę. Jaki mamy poziom inflacji Panowie i Panie? 5.5% jak podaje GUS? Serio? Ani w PO, ani w PiS - inne opcje jak już mówiłem są skutecznie marginalizowane albo przez ordynację, albo przez propagandę (zmarnowany głos - swoją drogą nie słyszałem chyba bardziej idiotycznej argumentacji przeciw oddaniu głosu), albo "regulamin sejmowy" bądź inne bzdurne regulacje - nie ma nikogo kto działałby w interesie Polski. Co jeszcze trzeba zrobić, żeby to było wystarczająco widoczne?
Co to jest do ciężkiej cholery? I jak wreszcie k**** mać z tym skończyć? Bez zmiany reguł nie będzie przecież INACZEJ!

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

6,811

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@mono i końca nie widać, nie? ;)

6,812

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

i nie bedzie widac :-)
jesli ktos zaglosowal na PiS pamietajac co robili LPR i Samoobrona i czego nie robili z PO albo zaglosowal na PO pamietajac co PO robilo z PSL i czego nie robilo z PiS ... to nic sie nie zmieni :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,813

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/E_LdJB6XoAkK7sb?format=jpg

Impreza VIP :D

https://pbs.twimg.com/media/E_Le_wUX0AY4dsJ?format=jpg

i po imprezie :D

https://pbs.twimg.com/media/E_LfCd7XoAQIYsw?format=jpg

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-13 18:16:49)

6,814

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Wszystko ma wpływ na wszystko ... tzw. efekt motyla .. ale czujesz chyba jednak różnice pomiędzy wykorzystaniem i tak płynących rzek do wytwarzania prądu zamiast spalać tony węgla lub metry sześcienne gazu.

Hmm  czyli w Polsce  bazuje sie  teraz na uczuciach przeczuciach i kartach tarota a nie na rzetelnej wiedzy i nauce ?

Pierwsze co jest brane  pod uwagę w cywilizowanym swiecie  to  - "Zasada zachowania energii" , nie wspomne  nawet o tym aby wiedziec czym rozni sie megawatogodzina od kliowatogodziny. Dobrze by bylo wiedziec  w jakim srodowisku  stawiamy te "Ekologiczne"  wynalzaki -  stawianie wiatrakow w miejscu w kotrym nie ma wiatru  , abo  paneli slonecznych w miejscu gdzie nie ma slonca ( Myslenie skoro w Californi  to sie sprawdza sprawdzi sie  we wiorkowie gdzies na polskiej wsi)

Fajnie rowniez miec pojecie  ile kosztuje enrgii wyprodukowanie  tych "EKOLOGICZNYCH" ZABAWEK" - Patrz samochody elektryczne i ich baterie  -  ktos z ekologow wie ile energii  kosztuje  utylizacja 1Akumulatora ?

Czyniac dluga historie krotka

Ilosc energii ktora wytworzymy  musi byc wieksza niz ilosc energii ktora wlozymy w pozyskanie tejze.

Pomijajac KOSZTY ENERGETYCZNE wytworzenia, expolatacji i utylizacji  elwektrowni wiatrowcyh

1."W czerwcu 2021 r. polskie elektrownie wyprodukowały blisko 13,7 TWh energii elektrycznej"

idac na wieelkie ustepstwa  13.7 * 12 miesiecy = 164.4 ( zaokronglmy do 164 Twh)

co daje 164000 Gwh
2)"......W praktyce jedna elektrownia wiatrowa o mocy 2 MW produkuje rocznie ponad 4 GWh energii,..."
3)164000/4 =  41 tysiecy elektrowni wiatrowych

Dodajmy do  tego koszty energetyvzne na budowe, expolatacje, utylizacje

i OKAZUJE SIE ZE TO JUZ NIE WYGLADA TAK ROZOWO

Do tego  przemysl  nie moze byc uzalezniony od  tego czy wiatr wieje czy nie.

Przykro mi ale aternatywa jest tylko i wylacznie elektrownia  jadrowa  obecnej i przyszlej  generacji (HEL-3)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-13 18:40:28)

6,815

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Lubię jak politycy gadają bez ogródek :] Szkoda, że "starają się" robić to tylko off the record :D

Israeli Ministry of Health napisał/a:

There is no medical or epidemiological justification for the Covid passport ("green pass"), it is only intended to pressure the unvaccinated to vaccinate.

https://twitter.com/DrEliDavid/status/1 … 7422200839

Niestety nie władam językiem ale nie znalazłem dementi tego co na filmiku :]

W sumie niesłuszny był nasz gniew na Epiego ;) może to przez nasze reakcje na zamordyzm politycy wciąż czują się w obowiązku kłamać, że to dla naszego dobra? :D

6,816

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Silvio Berlusconi to był jedyny europejski, szczery polityk ostatnich lat :] Nie krył się ze swoim stosunkiem do władz publicznie go demonstrując ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-13 19:20:37)

6,817

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaczelo sie.

"od 1958 rosnie poziom dwutlenku wegla i metanu stale wzrastaja. ziemia jest przeksztalcana. zmieniaja nasza atmosfere we wlasna"

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,818

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Hmm  czyli w Polsce  bazuje sie  teraz na uczuciach przeczuciach i kartach tarota a nie na rzetelnej wiedzy i nauce ?

[ciach-ciach co zbędne] ...

kosa0 napisał/a:

....i OKAZUJE SIE ZE TO JUZ NIE WYGLADA TAK ROZOWO

Do tego  przemysl  nie moze byc uzalezniony od  tego czy wiatr wieje czy nie.

Przykro mi ale aternatywa jest tylko i wylacznie elektrownia  jadrowa  obecnej i przyszlej  generacji (HEL-3)

Boszesztymój ... ależ żeś pojechał ... to ekstrawagancja nawet jak na Ciebie.

Elektrownie na HEL-3 ... z Księżyca ... do tego na pewno w tajemnicy finiszujemy z opracowaniem naszej własnej  polskonarodowopatriotycznej fuzji termojądrowej. Nad tym chyba pracowali też za starej komuny bo nakręcili nawet film o dwóch takich co ukradli Księżyc.

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci … -helu-3-na

Co do rzetelnej wiedzy:

https://www.cire.pl/artykuly/opinie/186 … -2021-roku

Minister Piotr Naimski, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, w wywiadzie dla portalu wnp.pl w maju br. ocenił koszt programu PPEJ na 70-80 mld zł. w ciągu 20 lat obejmujący wybudowanie 6-9 GW mocy w liczbie sześciu reaktorów w dwóch bądź trzech lokalizacjach, czyli 4 mld zł. rocznie. Dalej minister stwierdził, że "Energia elektryczna ze źródła jądrowego, jeśli liczymy całkowity koszt, jest konkurencyjna w porównaniu z innymi źródłami. Przyjmujemy, że energia z takiej elektrowni będzie dostarczana przez 60 lat. Jeśli uwzględnimy to w kosztach, to nie jest źle." Wciąż nie wiadomo, gdzie zostanie wybudowana pierwsza elektrownia, ale na pewno na Pomorzu. Potencjalnymi oferentami mogą być Amerykanie, ale także Francuzi i Koreańczycy, nie mniej jednak w świetle podpisanej umowy z rządem USA wydaje to się mało prawdopodobne by nie powiedzieć niemożliwe. Natomiast nie wyobrażamy sobie by mogła to być oferta chińska lub rosyjska.
Niestety inne oszacowania nie są tak optymistyczne. Na przykład według "Polskiego Instytutu Ekonomicznego szacunkowy koszt budowy bloków jądrowych do 2040 r. wyniesie ok. 105 mld zł.", a będą to cztery bloki o łącznej mocy 3,9 GW." Inne opracowania (np. raport Instytutu Sobieskiego) operują kosztami wyprodukowania jednostki energii elektrycznej (MWh) i trudno te koszty zestawić obok siebie i wyrobić sobie własne zdanie.

A co do liczb:

W tym kontekście pojawiają się głosy o potrzebie przyspieszenia uruchomienia pierwszego z wielkoskalowych reaktorów jądrowych (o mocy 1000-1500 MWe).

Skoro Bełchatów ma moc łączną ok. 5100 MWe, to potrzebujemy jakieś powiedzmy 4 bloki jadrowe o mocy 1250 MWe każdy do zastąpienia starych w Bełchatowie. Ile ich trzeba do zastąpienia pozostałych elektrowni i elektrociepłownia oraz reszty OZE pewno zręcznie sam wyliczysz. Oczywiście pamiętasz o tym, ze nie możemy polegać tylko i wyłącznie na jednej elektrowni bo gdy się popsuje, to będziemy w dosłownie "czarnej du..." z braku prądu.

Pytania do przemyślenia:

A. Skąd zdobyć paliwo do tych elektrowni? Tego nie znajdziesz w osiedlowym markecie obok węgla drzewnego do grilla.
B. Gdzie i jak zutylizować za jakiś czas odpady z tych elektrowni.
C. Ile łącznie bloków jądrowych potrzeba za powiedzmy 30 lat.
D. Gdzie postawić kilka elektrowni jądrowych w Polsce z tyloma blokami energetycznymi?

No i pytanie kluczowe: Co w przypadku awarii, która skazi bliższą i dalszą okolicę?

6,819

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:

... Co to jest próg wyborczy? Co to znaczy, że pojedynczy poseł nie ma prawa inicjatywy ustawodawczej tylko klub poselski?! Po to przecież się go wybiera do sejmu do cholery! Obywatelska inicjatywa ustawodawcza została modelowo potraktowana przez psa będącego marszałkiem sejmu. ...

To się doczekałeś ... śpiewać każdy może ale być politykiem już niekoniecznie powinien.

https://wiadomosci.wp.pl/nowy-pomysl-ku … 640873472a

6,820

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

Rozumiem  ze w twoim mniemaniu  powiedziales cos co podnislo twoj autorytet :-), niech i tak bedzie :-)

To ze czegos nie akceptujesz albo nie masz wiedzy to nie znaczy ze tak nie bedzie :-)
Pokaz mi gdzi enapisalem ze wy to zbudujecie - wy w senise Polacy ? :-)- wy nic nie zbudujecie wlasnie przez takie osoby jak ty -  krytkanctwo wszytkiego i kazdego .

Chinczycy wyslali sąde ostatnio wlasnie w  poszukiwaniu  helu-3  :-), to samo zapowiadaja USA i nawet Indie.
To ze tego nie akcpetujesz - trudno swiat jakos sie z tym pogodzi :-)

Bartosz :-) Bartosz i te twoje teorie :-)

Nie wiem od czego zaczac wiec zaczne od konca

1) Co w przypadku awarii, która skazi bliższą i dalszą okolicę? - absolutnie nic :-)
A wiesz dlaczego ? dlatego ze Polska jest otoczona przez elektrownie atomowe dookola :-) najblizsza jest  okolo 30 km od granicy Polski - to ze boisz sie wlasnego cienie to  ten teges - nikogo nie obchodzi :-) bez obrazy ( w senise na pewno obchodzi kogos ale nie jest to istotne z punktu widzenia  ekonomicznego kraju)

2)Paliwo Jadrowe kupouje sie , albo produkuje  nie wiedziales tego ?
3)pYTASZ SIE O UTYLIZACJE- A JA SIE SPYTAM ciebie  skad sie bierze te paliwo ? Skad sie biora uran ,rad polon ? :-)
4)iLE BKOKOW BEDZIE POTRZEBA ? Zapytaj sie ile elektrowni bedzie potrzeba :-)
5)Elektrownia atomowa nie zajmuje polowy Polski :-)  -  poczytaj sobie bo mi i tak nie uwierzysz  :-)

Teraz pytania do ciebie :
Pomijajac dziecinade  i zakladajac ze 2+2 =4 a nie 44  .

1) Jak uwazasz skad wezmiemy energie jak wszytkie samochody  beda elektryczne ? - odpowidzcie sobie wszyscy
2)Jak myslisz skad energir biora sasiedzi  ?
3)jak myslisz/myslicie  co sie stanie z cena energii elektrycznej  jak dojda samochody elektryczne
4)Co sie stanie z gospodarka - konkurencyjnosc - wytwarznie  produkot - jak. ceny energii pojda w gore

a)Nic sie niestanie ceny beda takie same
b)Ceny pojda w dol - (  zaczniemy druklowac wiecej pieniedzy)
c)Zadziala "niewidzilna  reka rynku" ( popyt/podaz) i ceny energii pojda w gore



Poza tym powiniens byc bardzo zadowolony z wladzy PIS :-) - tak przynajmniej sie wydaje -  PIS  wdrazaza idee realnego socjalizmu ( utopijnego komunizmu ) kazdmu po rowno :-)  Inflacja nie istnieje  :-)  pusty pieniadz to wymysl szatana :-)

Drukarki w NBP  pracuja pelna para ;-) 500+ ,emeryt + ,emigrant + , nierob +  mamy wrogow klasowych  ten paskudny PRYWACIAZ I OBSZARNIK :-).Nawet decyzja pana Premiera zostales kasa srednia :-) Ba jako informatyk to nawet moze zliczasz sie do  BOGACZY - czyli stales sie  wrogiem klasowym  i trzeba cie  opodatkowc :-)

Powinienes byc zadowolony - panstwo rozdaje na lewo i lewo  mnostwo pieniedzy :-)
Co moglo pujsc nie tak
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwoni_Khmerzy

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-13 21:24:26)

6,821

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:

Nie no, nie obrażam się. Prawda to jest - głosowałem na nich bo miałem dość marazmu po rządach PO (robimy wszystko co każą niemce), oszustw (ileż tych afer w końcu było), pogardy (wy chołoto, motłochu kupiony za 500+, bydło), kompletnej bezideowości i na koniec żadnej koncepcji czym Polska ma być na arenie międzynarodowej - czyli 0 polityki (to chyba był zdaje się w pewnym momencie slogan Tuska - co za bezczelność). A nie miałem swoich reprezentantów, bo współobywatele nie pozwolili im nawet zarejestrować list (chora ordynacja). Cóż, bylem w stanie nawet przejść do porządku dziennego nad socjalizmem w postaci 500+, ograniczeniami w obrocie gruntem, ograniczeniami w handlu (w niedzielę), a nawet szukać pozytywnych stron takich posunięć w dyskusji z Zaxonem na temat trzynasek i czternastek. Ale niestety kosa0 ma rację i po krótkotrwałym etapie drobnych ułatwień (obniżenie podatków, uproszczenie regulacji) budujemy komunę 2.0 wraz z rozpoczęciem premierowania przez pana Morawieckiego. Pogarda nie zniknęła, przeszła tylko z robola na "prywaciarza". I czara goryczy przelała się podczas lokdałnów - jakim popierdoleńcem trzeba być, żeby rujnować własny przemysł i gospodarkę? Przecież to jest zasygnalizowanie jasno i bez ogródek: "we własnym państwie będziecie niewolnikami". Dla mnie to jest ewidentny obraz tego, że nie mamy u władzy ludzi działających w interesie Polski. Po to mam własne państwo, żeby się w nim rządzić. Gdyby miał tu rządzić kto inny, to państwo nazywałoby się DDR, Czwarta Rzesza albo Izrael. A jeszcze nazywa się Rzeczpospolita Polska. I nie żadna Ludowa Ojczyzna tylko Republika! Co to jest próg wyborczy? Co to znaczy, że pojedynczy poseł nie ma prawa inicjatywy ustawodawczej tylko klub poselski?! Po to przecież się go wybiera do sejmu do cholery! Obywatelska inicjatywa ustawodawcza została modelowo potraktowana przez psa będącego marszałkiem sejmu. Przyszli, pogadali 3 minuty, bo wyłączyłem im mikrofon, po czym blokiem odrzuciliśmy w całości. Vox Populi Vox Dei k****. Inna marszałek o mentalności nauczycielki w podstawówce ex cathedra ruga posłów jak jakichś gówniarzy. Prawo uchwalane jest tylko po to, żeby zachować status quo rozrośniętych opcji politycznych. Polityki (międzynarodowej, bo wewnętrzna nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia) nie ma żadnej od wielu lat. Nikt nie wie po co Polska jest w Unii tej czy innej. Niech mnie ktoś oświeci łaskawie jeśli wie 1. Jaką rolę Polska ma pełnić w Unii, 2. Jakie są interesy Polski w Unii. Minister swoimi rozporządzeniami utrudnia normalnym ludziom normalne funkcjonowanie od 2 lat, inny regulacjami podatkowymi wpędza nas powoli w biedę. Jaki mamy poziom inflacji Panowie i Panie? 5.5% jak podaje GUS? Serio? Ani w PO, ani w PiS - inne opcje jak już mówiłem są skutecznie marginalizowane albo przez ordynację, albo przez propagandę (zmarnowany głos - swoją drogą nie słyszałem chyba bardziej idiotycznej argumentacji przeciw oddaniu głosu), albo "regulamin sejmowy" bądź inne bzdurne regulacje - nie ma nikogo kto działałby w interesie Polski. Co jeszcze trzeba zrobić, żeby to było wystarczająco widoczne?
Co to jest do ciężkiej cholery? I jak wreszcie k**** mać z tym skończyć? Bez zmiany reguł nie będzie przecież INACZEJ!

reety Mono milordzie jak mi takiego posta brakowało!! Ja już powoli myślałem (jak chyba reszta osamotnionych ostatnio w tym wątku) że ludki nie myślą samodzielnie :D Jak ja się cieszę że napisałeś! Rili!

6,822

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Qra & Mada Kwaka - znów nie jestem targetem :(

https://pbs.twimg.com/media/E-cnsdqXoAMlXMg?format=jpg

dla niedowidzących:

https://pbs.twimg.com/media/E-cnrYmWEAEEh9C?format=png

Z tych kanałów kojarzę tylko 3 a i tak od dawna żadnego  z nich nie oglądałem. Ale widzę, że mam jeszcze czas na te materiały ;)

Czytam właśnie:

https://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4899000/4899851/759595-352x500.jpg

i ta książka mnie uczy, że z listy tych kanałów i ich kontentu mogę domniemywać na kogo jeszcze liczą zleceniodawcy ;) Na ten moment książki nie mogę polecić bo autor mi nie podchodzi ale doczytam do końca ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-13 22:38:36)

6,823

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@kosa0

Wrócił koszmar twoich postów.

Wypisujesz, że warto wiedzieć o czym się pisze a potem piszesz o jakiejś wyimaginowanej regule zwanej "zasadą zachowania energii", wrzucasz jakieś wyliczenia na poparcie tej bzdury a na końcu nawet nie raczysz odpowiedzieć na proste pytania do swoich własnych tez. Do tego jak zwykle obrażasz ale na twoją tzw. "kulturę osobista" nic nie poradzimy. Tego się nie da komentować ani od tyłu ani od przodu bo i tak będziesz konfabulował. Zwłaszcza, że lubisz udowadniać wyssane z palca pólprawdy  i kłamstewka. To nudne jest choć przewidywalne.

Twierdzisz, że trzeba u nas elektrowni na HEL-3 ... prościej się nie da zapytać:
Skąd paliwo?
Skąd technologia?
Ile to będzie kosztować?
Z tego, ze Chiny i USA szukają go na Księżycu co wynika? Że pojutrze dostaniemy paczkę z Aliexpress albo z Amazon z napisem: tu macie w prezencie paliwo do waszych elektrowni. A może sami wyślemy naszych górników na Księżyc?

Idiotyczna teza o zastąpieniu wszystkich elektrowni w Polsce elektrowniami wiatrowymi jest oczywiście tym bardziej idiotyczna im dłużej ją się czyta. To tak jakbyś chciał zastąpić wszystkie samochody i pociągi tylko i wyłącznie hulajnogami elektrycznymi i udowadniał, że w Polsce nie ma ani tyle miejsca aby je przetrzymywać, ani tyle prądu aby je naładować.

[2)Paliwo Jadrowe kupouje sie , albo produkuje  nie wiedziales tego ?
3)pYTASZ SIE O UTYLIZACJE- A JA SIE SPYTAM ciebie  skad sie bierze te paliwo ? Skad sie biora uran ,rad polon ? :-)
4)iLE BKOKOW BEDZIE POTRZEBA ? Zapytaj sie ile elektrowni bedzie potrzeba :-)
5)Elektrownia atomowa nie zajmuje polowy Polski :-)  -  poczytaj sobie bo mi i tak nie uwierzysz  :-)

2. Myślisz, że ktoś zakłada, że u p. Kazka na targu kupujemy kilko wzbogaconego uranu i kilo marchewki jako pręty stabilizujace reakcje łańcuchową? Kto produkuje paliwo jądrowe i ma ten będzie miał władzę nad naszą energetyką. Kazachstan? Kanada? Jakieś afrykańskie kacykowe latyfundia?
3. No właśnie ... wytłumacz co z utylizacją ... tanio może kupimy a drogo nam ktoś zutylizuje czy też wrzucimy gdzieś do Bałtyku?
4. To jedna z twoich typowych odpowiedzi ... podaj konkretna liczbę ... szybko liczysz.
5. Nie zajmuje. Skąd Ci to przyszło do głowy. Ktoś napisał, że zajmuje? Tylko 4 największe ELEKTROWNIE tradycyjne muszą być zastąpione 4 elektrowniami jądrowymi aby zapewnić tyle samo mocy i energii. Szybko licząc trzeba by z jakieś "-naście elektrowni" ... zaproponuj miejsca. A trzeba to zrobić bez burzenia obecnych.

Gdybyś nie zrozumiał przekazu i znowu chciał sugerować jakieś głupoty ... nie twierdzę, że elektrownia jądrowa jest zbędna. Nie jest to jednak lek na wszystko. Tak jak OZE nie są jedynym lekiem na wszystko ale szkoda tracić energię odnawialną skoro jest dostępna.

P.S.
Nie pisz "Wy Polacy" ... to po prostu prostactwo.

EDIT: literówka

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2021-09-13 22:45:20)

6,824

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

Hahahhahahahahaha - Bartosz cały czas uważasz ze wszyscy na tym forum. To sa prostacy co maja problemy z tabliczka mnożenia :-)

Wyimagowana zasada hahahhahahaa - fizyka na poziomo 8 klasy podstawówki ciężki przedmiot :-)

I wlasnie macie w PL sytuacje jaka macie bo tacy ludzie jak t dochodzą do władzy

Do waszej wiadomości do 2035 samochody spalinowe nowe maja byc zakazane w uni hahhahaha  - ciekawe skad weźmiecie prad - pewnie znow swiedzicie ze nie przejmujcie sie ekonomia i odpalicie drukarki w NBP  Hahahha kawa w pl bedzie kosztowała  milion pln hahahhahaha



Podpowiem ci ze sami juz produkujecie  w małych ilościach paliwo jądrowe - poczytaj zanim znow sie ośmieszasz
Pisze WY POLACY - bo ja poprostu po x latach za granica nie czuje sie Polakiem :-)

Tu masz cos. Z swojej opcji - doczytaj

https://krytykapolityczna.pl/nauka/kopa … ego-zycia/

Bartosz. NIe czepiam sie literówek - powinieneś si juz zorientować :) wiec luzik

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-13 23:03:56)

6,825

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@kosa, zmień ton wypowiedzi, dyskutujemy sobie tu kulturalnie bez osobistych wycieczek. Wy Polacy może być tak samo obraźliwe, jak mówienie o Tobie, ze już Polakiem nie jesteś (twoje słowa). Możesz podać, kim się czujesz i będziemy mówić Ci „Wy (i tu to, co wpiszesz)”. Nie wiem, gdzie Ty tam mieszkasz, ale sytuacja też pewnie jest nienajciekawsza. W Polsce jednak władza się boi ludu jeszcze na szczęście, ale co rusz, jak dziecko, sprawdzają, co im wolno.

Chciałem zauważyć, ze elektryki i infrastruktura  do 2035 roku okrzepną, przepisy będą wymagać własnej ładowarki słonecznej, banku prądu, to jedno; a po drugie już teraz ludzie widzą, ze to problem i jedyną metodą spowolnienia procesu stosowaną na Kubie jest trzymanie i utrzymywanie starych samochodów na chodzie. I to się dzieje, bo kupowanie auta z obowiązkowym alkomatem, systemem antysleep czy zapobiegającym przypadkowemu zjeżdżaniu z pasów i dopłacanie 30% do wartości samochodu (strzelam) to ludziom się nie widzi.

Problem: Za szybko (nie neguję potrzeb zmian i regulacji, ale z sensem). A co nagle to po diable. Nie widać tez ogólnego zarysu zmian. Wszyscy odnoszą wrażenie, że to atak na nich, na ich pieniądze. I słusznie, bo wszystkie innowacje kosztują i zawsze są przerzucane na konsumentów. Jest aura musu, bo jak nie to 30k kary. Kiedyś były filmiki wychowawcze, typu nie śmieć w lesie, czy las rośnie wolno, płonie szybko. Teraz tego nie ma,  a szkolnictwo to mieliśmy 100 lat temu. Co się dziwić? Ale musi to być podane bez manipulacji, jako prosta myśl, a nie #szczepimy się bo jak się nie zaszczepimy to będzie kara. Bez sensu.

W sumie się trochę nie dziwię temu pędowi do pozbawiania ludzi prywatności i posiadania, bo wówczas łatwiej tym zarządzać. Już teraz lizing jest bardzo popularny, wynajem, etc etc. Nie stać cię na kupno, ale jednak możesz to mieć, używać. Trochę autoperswazji i autozgoda jest. Jednak jest to bardzo duży krok do zniewolenia i stanu konieczności pracowania, bo jak nie to nie masz nic i co gorsza nie uzbierasz sobie np. na godną emeryturę. A czym mniejsze potrzeby, tym bardziej doić można. Utrzymaj chłopie sam rodzinę teraz.

Zawsze jest tak, że dużo żab się gotuje i nie widzi w tym problemu (o, ciepełko), a kilka żab wyskoczy i próbuje coś przekazać tym gotującym się… bo problem jest cholernie duży.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2021-09-14 08:01:37)