6,826

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

...To sa prostacy co maja problemy z tabliczka mnożenia :-)

Ton wypowiedzi świadczy o osobie

kosa0 napisał/a:

Wyimagowana zasada hahahhahahaa - fizyka na poziomo 8 klasy podstawówki ciężki przedmiot :-)

Patrząc po Twojej wypowiedzi - niewątpliwie.

kosa0 napisał/a:

Pisze WY POLACY - bo ja poprostu po x latach za granica nie czuje sie Polakiem :-)

Więc mam nadzieję, że nie bierzesz udziału w głosowaniach. Bo w dużej mierze właśnie przez takich "niepolaków" (celowo z małej litery) mamy sytuację jaką mamy.

Sikor umarł...

6,827

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

qbahusak napisał/a:

Chciałem zauważyć, ze elektryki i infrastruktura  do 2035 roku okrzepną, przepisy będą wymagać własnej ładowarki słonecznej, banku prądu

No raczej nie jestem przekonany, ale jeżeli już tak się stanie to najprawdopodobniej będzie to tak opodatkowane że klękajcie narody. Samochody elektryczne ładowne z własnej przydomowej ładowarki zasilanej energią słoneczną to się na pewno władzy nie spodoba. Teraz taka moda na te elektryki bo eko, bo sreko itd. i je się promuje. Pomijając według mnie dyskusyjną "ekologiczność" tych pojazdów to co będzie jak będzie ich większość? Teraz dochody państwa ze sprzedaży paliw kopalnych są jeżeli nie ogromne to duże. Jak popyt na nie diametralnie spadnie to co zrobią rządzący? kosa0 pomijając jego buractwo ma trochę racji.

6,828

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

qbahusak napisał/a:

@kosa, zmień ton wypowiedzi, dyskutujemy sobie tu kulturalnie bez osobistych wycieczek. Wy Polacy może być tak samo obraźliwe, jak mówienie o Tobie, ze już Polakiem nie jesteś (twoje słowa). Możesz podać, kim się czujesz i będziemy mówić Ci „Wy (i tu to, co wpiszesz)”. Nie wiem, gdzie Ty tam mieszkasz, ale sytuacja też pewnie jest nienajciekawsza.

A ja wiem kto to :] ON wrócił!!! Ale jakby na nowo uczy się chodzić ;)

Testoviron (Klejnot Nilu, Testosteron, Pomarańczowy Król, Testo, właśc. Łukasz Stanisławowski; ur. 25 lipca 1979 r. w Morągu) – polsko-żydowski sportowiec, filozof i matematyk, trzeci (obok Sławomira Borewicza i Mateusza Żmigrodzkiego) polski Wielki Przedwieczny, którego przewidział Adam Mickiewicz pisząc A imię jego czterdzieści i cztery. Dumny posiadacz dwóch Rolexów i Forda Mustanga. Ostatni Polak, który wyemigrował do Chicago i pierwszy, który naprawdę odniósł sukces w tym mieście. Jego filmy należą do polskiego dziedzictwa kulturowego. Dzięki Klejnotowi Nilu Polacy po raz pierwszy w życiu zobaczyli pomarańcze i dowiedzieli się o istnieniu całek.

Uważa się, że Testoviron jest najwybitniejszym polskim trollem internetowym. Tak wcale nie jest. Przeciętny troll dostarcza tylko ból dupy, by zaspokoić swoje chore żądze. Testoviron jest jednak patriotą, który w kontrowersyjny i szokujący sposób chciał zachęcić Polaków do efektywnej pracy, dbania o zdrowie i szanowania Żydów. Twórczość Testovirona była więc niczym innym jak satyrą o polskich przywarach.

Testovirona można porównać do dwóch mitycznych postaci – Herkulesa i Chrystusa. Do Herkulesa, gdyż jeszcze za życia stał się Wielkim Przedwiecznym, a do Jezusa, gdyż cierpiał za nas Polaków, byśmy zostali zbawieni. I podobnie jak Jezus, Testoviron miał powiedzieć: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.

https://nonsa.pl/wiki/Testoviron

6,829

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

qbahusak napisał/a:

Chciałem zauważyć, ze elektryki i infrastruktura  do 2035 roku okrzepną, przepisy będą wymagać własnej ładowarki słonecznej, banku prądu, to jedno; a po drugie już teraz ludzie widzą, ze to problem i jedyną metodą spowolnienia procesu stosowaną na Kubie jest trzymanie i utrzymywanie starych samochodów na chodzie. I to się dzieje, bo kupowanie auta z obowiązkowym alkomatem, systemem antysleep czy zapobiegającym przypadkowemu zjeżdżaniu z pasów i dopłacanie 30% do wartości samochodu (strzelam) to ludziom się nie widzi.

Transformacja energetyczna to ogromne wyzwanie. Jak ktoś nie wierzy że musimy ratować klimat, to może przekona go to że im więcej CO2 w atmosferze tym większy spadek IQ i dodatkowe problemy zdrowotne, i to przy normalnej ilości tlenu.

Jeśli chodzi o ceny samochodów - to zauważ że te ceny relatywnie spadają. Relatywnie - bo podnosi się poziom wyposażenia samochodów. Częściowo jest to spowodowane regulacjami (np. pasy bezpieczeństwa, normy spalania), a częściowo jest to normalny proces konkurencji na rynku.

qbahusak napisał/a:

Problem: Za szybko (nie neguję potrzeb zmian i regulacji, ale z sensem). A co nagle to po diable. Nie widać tez ogólnego zarysu zmian. Wszyscy odnoszą wrażenie, że to atak na nich, na ich pieniądze. I słusznie, bo wszystkie innowacje kosztują i zawsze są przerzucane na konsumentów. Jest aura musu, bo jak nie to 30k kary. Kiedyś były filmiki wychowawcze, typu nie śmieć w lesie, czy las rośnie wolno, płonie szybko. Teraz tego nie ma,  a szkolnictwo to mieliśmy 100 lat temu. Co się dziwić? Ale musi to być podane bez manipulacji, jako prosta myśl, a nie #szczepimy się bo jak się nie zaszczepimy to będzie kara. Bez sensu.

Tu nie ma nic "co nagle". O potrzebie transformacji energetycznej wiemy już od 30 lat. Problem w tym że CO2 jest niewidoczny. Gdyby był widoczny choćby tak jak zanieczyszczenie wody, to problem byłby bardziej zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Politycy zaś nie kwapili się do niepopularnych decyzji - dopiero teraz kiedy zmiany klimatu zaczynają być wyraźnie widoczne, coś się zaczyna ruszać w temacie.

qbahusak napisał/a:

W sumie się trochę nie dziwię temu pędowi do pozbawiania ludzi prywatności i posiadania, bo wówczas łatwiej tym zarządzać. Już teraz lizing jest bardzo popularny, wynajem, etc etc. Nie stać cię na kupno, ale jednak możesz to mieć, używać. Trochę autoperswazji i autozgoda jest. Jednak jest to bardzo duży krok do zniewolenia i stanu konieczności pracowania, bo jak nie to nie masz nic i co gorsza nie uzbierasz sobie np. na godną emeryturę. A czym mniejsze potrzeby, tym bardziej doić można. Utrzymaj chłopie sam rodzinę teraz.

Zauważ że do leasingu nikt nikogo nie zmusza. Można tak jak wcześniej kupić auto za gotówkę lub na kredyt. Leasing jest jedną z opcji która nie wyklucza innych. Nieco inaczej jest przy mieszkaniach - tu jest problem podażowy, i prawdopodobnie niezbędne będzie wprowadzenie regulacji ograniczających inwestycyjny wykup mieszkań.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6,830

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Jak ktoś nie wierzy że musimy ratować klimat, to może przekona go

Co za dramatyzm... Niczego nie musimy jeszcze ratować po prostu trzeba zacząć uczciwie dbać o środowisko. To co nam stręczysz to kolejne dymanie pod sztandarem pięknych haseł.

----

EDIT: przykład dymania https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 … y-nie.html

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-14 08:55:47)

6,831

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja to sie zastanawiam co globaliści wymyślą jak sie IceAge zacznie odpalać :D
Będziemy palić lasy żeby lodowiec stopniał lolol

https://i.imgur.com/uuOniG9.png

6,832

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Zauważ że do leasingu nikt nikogo nie zmusza. (...) prawdopodobnie niezbędne będzie wprowadzenie regulacji ograniczających inwestycyjny wykup mieszkań

Oto sposób myślenia i jego świat w pigułce... @AdamK z ludzką nieuczciwością itd. (czy co tam uważasz za główny problem) nie wygra się regulacjami - jedyne co się osiągnie to przeregulowanie.

Jedyne co można zrobić to samemu zachowywać się porządnie i dbać by dzieci hołdowały podobnym wartościom. Co do dzieci to ostatnie 1,5 roku (czy może to już 2 lata) internetu nonstop nad którym pracujący rodzić nie mógł zapanować mogło bezpowrotnie zorać jedno pokolenie - podziękuj za to także sobie bo popierasz ten szajs.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-14 09:11:35)

6,833

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W 2021 roku słabe wiatry w Niemczech obniżyły udział energetyki wiatrowej w wytwarzaniu energii, i najważniejszym źródłem jest ponownie węgiel. W 2020 roku energetyka wiatrowa była nadal najważniejszym źródłem energii do wytwarzania energii elektrycznej.

Prym węgla w Niemczech

W pierwszej połowie 2021 roku węgiel ponownie stał się najważniejszym źródłem energii. Jak donosi Federalny Urząd Statystyczny, węgiel wyparł energetykę wiatrową z czołowej pozycji źródła energii do produkcji energii elektrycznej. Przy 56 procentach ponad połowa całkowitej ilości 258,9 miliarda kilowatogodzin energii wytwarzanej w Niemczech pochodziła ze źródeł konwencjonalnych, takich jak węgiel, gaz ziemny czy energetyka jądrowa.

To o 20,9 procent więcej niż rok wcześniej, jak poinformował Federalny Urząd Statystyczny. Z drugiej strony udział odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa, słoneczna i biogaz, spadł o 11,7 procent do 44 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Udział energetyki wiatrowej spadł o 21 procent z powodu braku wiatru na wiosnę, co oznacza, że udział wprowadzonej do sieci energii z tego źródła spadł z 29,1 procent do 22,1 procent. 57,1 miliarda kilowatogodzin z wiatru było najniższą wartością w pierwszym półroczu od 2018 roku.

Lukę tę wypełniło zwiększenie produkcji energii elektrycznej z energetyki węglowej. Elektrownie węglowe wytworzyły 27,1 procent energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w pierwszym półroczu, po 20,8 procent w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po węglu i energetyce wiatrowej gaz ziemny był trzecim najważniejszym źródłem energii do produkcji energii elektrycznej w Niemczech z udziałem 14,4 procent. Tuż za nim znalazła się energia jądrowa z 12,4 procent.

W ustawie o ochronie klimatu rząd federalny zastrzegł, że emisje gazów cieplarnianych zostaną zmniejszone o 65 procent do 2030 roku w porównaniu z 1990 rokiem i o co najmniej 88 procent do 2040 roku. Neutralność klimatyczna ma zostać osiągnięta do 2045 roku, tzn. emitowanych będzie tylko tyle gazów cieplarnianych, ile można pochłonąć.

https://biznesalert.pl/wegiel-znow-jest … niemczech/

"ile można pochłonąć" jest constans? ;)

jak dla mnie zarżną Polskę tym co sobie Niemcy narzucają. ale jak zawodnik wagi średniej jak Polska uparł się (czy został zmuszony) bić w wadze ciężkiej to trzeba się liczyć z tym, że z tej przygody wróci na noszach.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-14 09:35:50)

6,834

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Our Most Reliable Pandemic Number Is Losing Meaning

A new study suggests that almost half of those hospitalized with COVID-19 have mild or asymptomatic cases.

(...)

But the study also demonstrates that hospitalization rates for COVID, as cited by journalists and policy makers, can be misleading, if not considered carefully. Clearly many patients right now are seriously ill. We also know that overcrowding of hospitals by COVID patients with even mild illness can have negative implications for patients in need of other care. At the same time, this study suggests that COVID hospitalization tallies can’t be taken as a simple measure of the prevalence of severe or even moderate disease, because they might inflate the true numbers by a factor of two. “As we look to shift from cases to hospitalizations as a metric to drive policy and assess level of risk to a community or state or country,” Doron told me, referring to decisions about school closures, business restrictions, mask requirements, and so on, “we should refine the definition of hospitalization. Those patients who are there with rather than from COVID don’t belong in the metric.”

https://www.theatlantic.com/health/arch … ng/620062/

6,835

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mieszkam min. w okolicy Radzymina. W lipcu na skutek awarii okolica pozbawiona była energii elektrycznej przez dwa dni. Sytuacje ratowały agregaty i fakt że auta nadal napędzane są ropą/benzyną. Nie wyobrażam sobie że byłbym całkowicie uzależniony od dostaw energii z elektrowni.

Ostatnio edytowany przez macko76 (2021-09-14 09:50:39)

6,836

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dr Hałat: Płacą za rozpoznanie COVID

Ekspert zwrócił także uwagę na to, że epidemiologia jest nauką dotyczącą całego człowieka, wszystkich narządów oraz chorób, które mają wpływ na życie i zdrowie. W takim też kontekście powinien być traktowany COVID-19.

Dr Hałat przypomniał, że inne choroby zostały w pewnym stopniu wykorzenione. – Na przykład tak popularna choroba jak grypa, została wycięta w pień przez COVID-19. Proszę sobie wyobrazić, że w latach 2020-2021 częstotliwość zawałów serca spadła o połowę. Czy ktoś może udawać, że nie ma zawału serca? Zdecydowanie wynika to z rozporządzenia ministra i zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, który płaci za rozpoznanie COVID. Koledzy, którzy rozpoznają – a mają jeszcze sumienie – skarżą się, że ten przymus jest egzekwowany przez dyrektorów szpitali, którzy tracą, jeśli rozpoznaje się prawdziwą chorobę, a nie urojoną; nie przypisuje się każdego zgonu czy każdego zachorowania temu COVID-owi. Mało tego, w kryterium diagnostycznym odarty z jakiejkolwiek wiarygodności test PCR jest także testem referencyjnym do testu antygenowego. Widzimy, na jakich ruchomych piaskach jest zbudowana cała narracja – tłumaczył dr Hałat.

https://dorzeczy.pl/zdrowie/200069/dr-h … covid.html

6,837

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Zauważ że do leasingu nikt nikogo nie zmusza. (...) prawdopodobnie niezbędne będzie wprowadzenie regulacji ograniczających inwestycyjny wykup mieszkań

Oto sposób myślenia i jego świat w pigułce... @AdamK z ludzką nieuczciwością itd. (czy co tam uważasz za główny problem) nie wygra się regulacjami - jedyne co się osiągnie to przeregulowanie..

Jak to mówił Mao, dobrym słowem można zdziałać wiele, ale pistoletem i dobrym słowem jeszcze więcej :P Jak dotąd nie było jeszcze przypadku żeby przemysł i świat finansów kiedykolwiek sam z siebie szedł ku globalnie lepszym rozwiązaniom. Regulacje zawsze były potrzebne a ich usuwanie ma odwrotny skutek. Aby rozwalić monopole potrzebne było (i nadal jest) prawo antymonopolowe. Likwidacja ograniczeń w świecie finansów doprowadziło do kryzysu w 2008.

zbyti napisał/a:

"ile można pochłonąć" jest constans? ;)

Nie jest. Nie wiem czy są jakieś procesy przemysłowe które pochłaniają CO2 (dla których CO2 jest surowcem), ale jeśli są to na razie w bilansie CO2 nie są istotne. Są już przemysłowe metody usuwania CO2 z atmosfery, ale wymagają one sporo energii, więc niekoniecznie jest to dobry pomysł. Jeśli chodzi o usuwanie CO2 przez biosferę, to nie jest ona rzecz jasna stała, ale zmienia się bardzo powoli (horyzont czasowy to tysiące lat dla zauważalnych zmian), a też my w tym nie pomagamy przez wylesianie. Dodatkowo, pisałem już o CO2 w oceanach i to tez ma tu wpływ, bo CO2 zakwasza oceany, też wpływa na niszczenie biosfery.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6,838

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Uprzejmie proszę o zachowywanie kultury wypowiedzi. Na razie bez ostrzeżeń i sankcji.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6,839

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

meh ....

https://www.worldometers.info/world-population/

https://imgur.com/s9eNTM3.png

no faktycznie, jak nic widać to przeludnienie ...
kufa, jak my sie na tej kulce pomieścimy?! lololol

Ostatnio edytowany przez drygol (2021-09-14 11:00:51)

6,840

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Likwidacja ograniczeń w świecie finansów doprowadziło do kryzysu w 2008.

A ja to widzę inaczej. Że to nie była przyczyna i skutek tylko elementy tej samej operacji tych samych ludzi. Zarobili 2x: na wywołaniu kryzysu i na wychodzeniu z niego.

Jak chcesz wierzyć, że na tak wysokim szczeblu ktoś walczy z korporacjami/finansistami a nie im podlega to proszę bardzo, pewne siły co najwyżej tam walczą ze sobą o wpływy. Dla mnie problem zaczyna się dokładnie w momencie gdy Ty na podstawie tej wiary uważasz, że moralnie jest potraktować mnie "dobrym słowem i pistoletem".

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-09-14 11:33:20)

6,841

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@sikor
A dlaczego mam głosować i na kogo ?
Ja was poprostu obserwuje z daleka i wyciągam wnioski - przypomne ci również  ze zgodnie z polskimprawem mam prawo głosować - wiec ten teges :-)


@qbahusak

Wiec uwarzasz ze stwierdzenie. Wy Polacy jest obraźliwe :-) - coz bez komentarza :-)  - powiec wiec jak mam określić wasza narodowość abyście nie czuli sie przez przypadek. Urażeni :-)

Tak mozesz śmiało nazywać ze juz Polakiem nie jestem - i sie. Ie zamierzam obrażać - jak nazwiesz mnie brunetem o niebieskich oczach tez sie nie obrazę - bo jestem brunetem :-) - nawet mozesz mnie nazwać człowiekiem i tez nie  ede czuł sie urażony bo. Im jestem - jak nazwiesz mnie koza tez sie nie obrazę o koza. Nie jestem

Kultura wypowiedzi - zdefiniuj co przez to rozumiesz :-) - bo jesli masz na mysli potakiwanie  większości , zgadzanIe sie z teoriami z księżyca. To operujemy innym słownikiem

Powtórzę wladza jest lustrem społeczeństwa :-)
Mozecie ignorować  wiedze naukę , doświadczenie - możecie sie denerwować i tupać nóżkami

Niestety to WY (o przepraszm jesli kogos uraziłem ) mieszkacie w Polsce  a nie ja i to WY na koncu płacicie rachunki :-)
Widocznie inflacja za mało was docisnęła , widoczńie za malo placicie za energię elektryczna  I za mało płacicie podatków - spokojnie  socjaliści pracują aby to sie zmieniło - ja sobie patrzę i obserwuje kiedy osiągniecie stan nędzy ktory spowoduje zmianę. Toku myślenia

Tam gdzie mieszkam akurat sytuacja jest. Normalna :-). .płace umiarkowane podatki , wladza dba oto abym sie bogacił ( panstwo jest tak bogate jak bogaci sa jego obywatele) , żyje spokojnie , dostatnio  i najważniejsze bezstresowo - teraz na ta ostatnia cześć wypowiedzi spodziewam sie największego hejtu :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-14 11:27:45)

6,842

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@sikor
A dlaczego mam głosować i na kogo ?
Ja was poprostu obserwuje z daleka i wyciągam wnioski - przypomne ci również  ze zgodnie z polskimprawem mam prawo głosować - wiec ten teges :-)

Sytuacje  macie jaka macie   BO głosujecie na ludzi wam podobnych ( z całym szcunkiem :-). - chyba ze głosujecie  na ludzi ktorych. Nie lubicie i ktorych poglądów. Ie podzielacie :-) )

A ze ci ludzie nie wiedza co to inflacja , pusty pieniądz , konkurencyjność rynkowa - wierz zato ze kazdy przedsiębiorca trzyma  tony złota. W piwnicy to coz……

@qbahusak

Wiec uwarzasz ze stwierdzenie. Wy Polacy jest obraźliwe :-) - coz bez komentarza :-)  - powiec wiec jak mam określić wasza narodowość abyście nie czuli sie przez przypadek. Urażeni :-)

Tak mozesz śmiało nazywać ze juz Polakiem nie jestem - i sie. Ie zamierzam obrażać - jak nazwiesz mnie brunetem o niebieskich oczach tez sie nie obrazę - bo jestem brunetem :-) - nawet mozesz mnie nazwać człowiekiem i tez nie  ede czuł sie urażony bo. Im jestem - jak nazwiesz mnie koza tez sie nie obrazę o koza. Nie jestem

Kultura wypowiedzi - zdefiniuj co przez to rozumiesz :-) - bo jesli masz na mysli potakiwanie  większości , zgadzanIe sie z teoriami z księżyca. To operujemy innym słownikiem

Powtórzę wladza jest lustrem społeczeństwa :-)
Mozecie ignorować  wiedze naukę , doświadczenie - możecie sie denerwować i tupać nóżkami

Niestety to WY (o przepraszm jesli kogos uraziłem ) mieszkacie w Polsce  a nie ja i to WY na koncu płacicie rachunki :-)
Widocznie inflacja za mało was docisnęła , widoczńie za malo placicie za energię elektryczna  I za mało płacicie podatków - spokojnie  socjaliści pracują aby to sie zmieniło - ja sobie patrzę i obserwuje kiedy osiągniecie stan nędzy ktory spowoduje zmianę. Toku myślenia

Tak dodam jeszcze. Oze komuś to da do myślenia ( albo znow poczuje sie urażony :-) )
„baterie Tesla Semi mają około 1,5 megawatogodziny (MWh) pojemności”

„czerwca 2018 roku w Polsce zarejestrowanych jest 29 656 238 pojazdów”

W duuuuzym uproszczeniu  ( różne samochody rożna pojemność )
1,5* 30 000 000(zaokrągliłem )= 45  000 000 MWH  ( 45 TWH)  jedno naładowanie do pełna !!!!!

Skad wy weźmiecie tyle energii ?
Przypomnę ze w 2018 roku Roczne zużycie energi dla całej gospodarki Polski. Było

„Pierwszy raz w historii zapotrzebowanie polskich odbiorców na energię elektryczną przekroczyło 170 TWh. „

Tylko cos opartego na liczbach poprosze( przepraszm jesli kogos obraziłem ) a nie ogólniki

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-14 11:59:17)

6,843

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

na żywo

https://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisj … 9003482EA#

6,844

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Tak dodam jeszcze. Oze komuś to da do myślenia ( albo znow poczuje sie urażony :-) )
„baterie Tesla Semi mają około 1,5 megawatogodziny (MWh) pojemności”

https://electrek.co/2021/02/12/elon-mus … ric-truck/

Tesla Semi Will Have A 500-kWh Battery Pack

I tyle w temacie myślenia oraz liczenia z założeniem, że 30 mln pojazdów zamieniamy na ciężarówki TESLI.

Może "tam gdzieś w tym ponoć lepszym świecie" ktoś podjeżdża ciągnikiem z naczepą np. do kina albo do parku na spacer ale w Polsce to się raczej nie przyjmie.

6,845

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-09-17 20:30:16)

.

6,846

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wszedłem 13:40 - ale jadą bez trzymanki co niektórzy...

6,847

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

Pomijam twoja znajomsc jezyka Ang -i zrozumienie o czym tam jest napisane.

Ja bazuje na obecnie dostepnych ogniwach ( oferujacych dystans wiekszy niz z garazu do bramy i z powrotem )

Powtorze wybieracie  osoby typu BaroszP a pozniej placzecie :-) A ja wam mowie dobrze wam tak. :-)

Powiem wam wiecej - bediecie odczuwali skokowe wzrosty cen  energii elektrycznej .  W tym roku wiekszosc firm  pokazala juz tylko  elektryczne samochody nawet skoda- w przeciagu 5 lat  ilosc samochodow bedzie taka iz ceny energii beda musialy pojsc w gore

czy BartoszowiP sie to bedzie podobalo czy nie.

UE ma rowniez w powarzniu ( przepraszam  jesli obrazilem)  teorie pana bartoszaP o  dojezdzaniu  do kina czy  do parku - do 2035 wszytkie nowe samochody  beda napedzane elektrycznie  czy to sie wam podoba czy sie wam to nie podoba.Zakladam ze wszytkie osoby  kuoujace nowe auta  beda  kupowali  tylko elektryki w okolicach 2030

Jest alternatywa mozecie wyjsc z UE
Znudzila mnie  dyskusja z toba Bartek P


@pabioz
Hahahahahahhahahaha - dzieki zrobiles mi dzien
Taktak zazdroszewam mieszkajacym w PLK :-) rozgryzles mnie :-)
Tak bylem w PL na wakacjei poczulem sie jak w tej zlej koreii - wiecj wolnosci mialem nawet na Ukrainie - taaak zazdroszcze wam

A to czy i jak jest zle w PL to ddowiaduje sie miedzy innymi z tego forum :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2021-09-14 12:57:33)

6,848

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drygol napisał/a:

meh ....
no faktycznie, jak nic widać to przeludnienie ...
kufa, jak my się na tej kulce pomieścimy?! lololol

Przeludnienie to nie jest problem braku miejsca tylko zasobów i możliwości regeneracyjnych biosfery. Już w tej chwili zużywamy więcej biosfery niż się jej regeneruje - choćby z tego powodu jest moratorium na połowy dorsza na Bałtyku.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6,849

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No tak, "kontrolę przeprowadzili posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba" - jak widzę tych dwoje pajaców to mi się śmiać chce. Na granicy też kontrole połączoną z pomocą "emigrantom" robili. W lakierkach, spodniach od garniaka i białych koszulach leźli po polu z pizzą i śpiworkiem. Pizza pewnie specjalna dla muslimów, taka z szynką ;-). Jaka opozycja takie sondaże. To już chyba nawet Tusk dostrzega, że lewactwo rozlazło mu się jak robactwo i kontrolować już tego nie daje rady. Jak oni z takimi Szczerbami, Jońskimi, Jachirami, Straszewskimi, Nitrasami, Lempartami i podobnymi pajacami albo chamami/wulgarusami chcą z pisiorami wygrać? Jakby ci drudzy beznadziejni nie byli, opozycja sama się "ora".

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

6,850

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-09-17 20:30:35)

.