26

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

Jeżeli jest właściwie dobrane tworzywo (czyli ta "guma"), nic nie ma prawa się dziać nawet po wielu latach.
Jak zacznie się kiedyś lepić i obłazić tzn. że nie jest dobrej jakości ;)

Miałem już takiego lepkiego pada oraz joya, który miał na szczęście tylko małe wstawki takiej "gumy". To samo na starej kamerce USB, która miała gumowaną obudowę. Oblazła cała powierzchnia i musiałem zmywać to lepiszcze alkoholem.

ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

27

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

Każdy jeden sprzęt jaki miałem pokryty w ten sposób wcześniej lub później miał ten problem. Od tanich myszek po topowego laptopa Dell-a. Nie ma znaczenia. To po prostu chemia.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

28

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

Taka guma poza tym to sie chyba łatwo brudzi i wchłania pot. Ciekawe czy ktos probowal owijac joysticki taka tasma jak sie owija rakiety tenisowe albo kierownice w rowerze. Szybki GIS nic mi nie pokazał.

29

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

Dla porównania rozmiarów :)
Modele są w identycznej skali:

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=8212
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=8213

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-09-16 22:49:48)

Post's attachments

ATARI&JOY_1.jpg 280.82 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

ATARI&JOY_2.jpg 269.52 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

30

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

Wygląda to świetnie, solidna podstawa, o ile będzie to troszkę ważyć, będzie mega stabilne ;)

Co do gumowanych powierzchni... nie ma znaczenia czy tani produkt czy drogi. Miałem już dwie topowe myszki, za każdą dałem prawie 300 zł, miały taką właśnie matową powierzchnię i po kilku latach, od zwykłego nie jakiegoś mocnego przecierania wilgotną szmatką, w końcu powierzchnia puściła i wytarła się odsłaniając goły, gładki plastik. Używanie takiej myszki sprawiało jakbym cały czas miał wrażenie, że w tym wytartym miejscu jest brud. Po jakimś czasie zaczęło się to jeszcze kleić do palców, radziłem sobie przyklejając na przyciski taśmę klejącą, taką matową, mleczną. Teraz kupiłem kolejną ale już bez takiej powierzchni, łatwiej utrzymać ją w czystości. Jeśli taki joy jak te o których wspomniano miałby mieć taką gumę to nie kupiłbym go.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

31

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

Coś takiego dzisiaj znalazłem
https://amiga-for-mortals.wixsite.com/i … -joysticks
ciekawe ale cena niemała też

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

32

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

TMK napisał/a:

Coś takiego dzisiaj znalazłem

Korpus to odlewane aluminium, malowane proszkowo.

Przez sekundę nawet zastanawiałem się, czy frezować obudowę z pełnego aluminium. Ze względu na ciężar, można by było tym wbijać gwoździe ;) Aluminium trzeba anodować lub malować, żeby nie pokrywało się tlenkiem. Poza tym jest zawsze zimne w dotyku.

Moja radosna twórczość na dzisiaj (oczywiście to tylko zabawa):
http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=8222

Ostatnio edytowany przez infarmotyk (2021-09-19 18:51:58)

Post's attachments

ATARI&JOY&PAD.jpg 251.54 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
ATARI 130XE 1MB Sophia2 / 3x 65XE-ECI 1MB / 65XE / XC12 / CA12 / MEGA COMBO RESET / SIO2SD / SDrive / FujiNet / SM711MP / SM741MP / AMIGA 600

33

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

infarmotyk napisał/a:

Ze względu na ciężar, można by było tym wbijać gwoździe

I taki joy mi się marzy. Zawsze, ale to zawsze narzekałem, że do pełnego komfortu brakuje mi ciężkiego kontrolera, który mogę położyć na stole i nie bać się, że się przesunie. Dlatego tak chyba każdy lubi grać na automatach :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

34

Odp: Joystick Sanwa - obudowa

To jeszcze komodorowcy wymyślili sobie sprytny patent dodający im dwa kolejne przyciski i nazwali to 5plusbuttonsJoystick.
Dwa dodatkowe przyciski sygnalizowane są jednoczesnym zwarciem linii:
- UP+DOWN dla przycisku SELECT,
- LEFT+RIGHT dla przycisku START.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje