526

Odp: Sophia2 - prototyp

Jak popatrzysz na dowolny obraz korzystający z trybu interlace to też to zobaczysz. Np. włącz sobie demko RGBA.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

527

Odp: Sophia2 - prototyp

E, obrazki np. numen'a w interlace nie są tak sprane :)
RGBA zaraz wezmę na tapetę.

Mam jeszcze jeden ficzer... ;) (muszę jeszcze sprawdzić inny kabel DVI) otóż gniazdo DVI mam w miejscu po modulatorze, jak sobie podłączę IDEa+, to podczas odczytu danych na monitorze ekran skacze o 1-2 pixele w prawo, potem wraca na miejsce.
Przy pracy z SIDE2 nie ma tego efektu, ale SIDE2 nie sięga w okolice złącza DVI.
Ponieważ skacze tylko podczas odczytu, wnioskuję, że takie zakłócenia generuje IDEa+, akurat po tej stronie jest slot, przelotka i karta CF.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

528

Odp: Sophia2 - prototyp

Sophia v1 i v2 ma swoją paletę, której używa przy generowaniu obrazu przez wyjście DVI.
1. Jaka to jest domyślnie paleta?
2. Zawsze PAL (nie liczę sytuacji gdy w v2 ustawiam sobie własną paletę) niezależnie od tego w jakim komputerze (PAL/SECAM/NTSC) Sophia się znajduje?
3. Czy możemy mieć w takim razie sytuację, że indeksy kolorów w programie będę miał dla palety NTSC (bo mam Atarkę w NTSC i taki obraz mam na wyjściu monitorowym) ale na wyjściu Sophii będą wyświetlane kolory PAL (dopóki nie ustawię sobie swojej palety)?
Z góry przepraszam, jeśli wątek był już poruszany. Zalety nowoczesnych systemów informatycznych albo problem między krzesłem a monitorem.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

529

Odp: Sophia2 - prototyp

Domyślne palety są dwie, osobna dla PAL i NTSC, wybierane w zależności od systemu w komputerze. Jeśli chcesz mieć paletę PAL w komputerze NTSC, musisz ją załadować jako paletę użytkownika.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

530

Odp: Sophia2 - prototyp

Dziękuję. Uzupełnię w Atariki.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

531

Odp: Sophia2 - prototyp

Donoszę, że Zośka wyświetla obraz po kablu DVI->HDMI na takim cudaku LG34UC99.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

532

Odp: Sophia2 - prototyp

Witam,
Chciałbym się zapisać na 2szt. Sophia2/DVI
Czy jest możliwość realizacji?
Pozdrawiam
Lampionik

533

Odp: Sophia2 - prototyp

Czy ktoś może sprawdzić demo Noname Tight v1 lub v2 oraz  TooHard3 na Sophia v2. Bo u mnie sypią się niektóre efekty i zastanawiam się czy coś w konfigu trzeba zmienić.... bo na oryginalnym układzie GTIA całość leci bez problemu.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

534

Odp: Sophia2 - prototyp

Sprawdzam...
TooHard3 na początek. Na wyjściu cyfrowym nie mam nic od momentu morfingu. Skrin z Windows error jest. Zerwało synchro. Dopiero end skrin wskoczył.
Na monitorowym morfing to niebieski ekran tylko. Pozostałe rzeczy widać. Z czego ja nie mam fleszniętej zośki jeszcze.
Sprawdzę Tight.
Nonejm v1 i v2.
cyfra i monitorowe od 2giego efektu już jest sieczka.
3ci efekt, cyfra brak obrazu - synchro.
Dalej na obu wyjściach siano aż do creditsów.
Na creditsach na cyfrze okrutnie mryga.

Ostatnio edytowany przez sun (2021-07-15 22:42:04)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

535

Odp: Sophia2 - prototyp

sun - dzięki, efekty mam podobne... moje 2 nie były też aktualizowane od zakupu...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

536

Odp: Sophia2 - prototyp

Trzeba flesznąć i zobaczyć. Skrobnąłem PW do Simiusa o wsad Bruce Lee edition :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

537

Odp: Sophia2 - prototyp

Cześć.
Może ktoś instalował u siebie sophię 2 bez piłowania obudowy i się podzieli zdjęciami jak wyszło? Mam 800XL z ładna płytą główną i nie chciałbym ani wylutowywać modulatora ani piłować dolnej części obudowy. Górną część mógłbym poświęcić, mam pękniętą (w szafie leży cała).
pozdrawiam

538

Odp: Sophia2 - prototyp

A nie dasz rady wypuścić tasiemką nad PBI?

Sikor umarł...

539

Odp: Sophia2 - prototyp

Mam zmówione rozszerzenie pamięci podłączane przez pbi i nie wiem czy się tasiemka zmieści. Trochę też się boję, że będzie to delikatne i awaryjne połączenie.

540

Odp: Sophia2 - prototyp

terminus napisał/a:

Górną część mógłbym poświęcić, mam pękniętą (w szafie leży cała).

U mnie wygląda to tak jak w załączniku.
Tasiemka naciągnięta na maksa, ale uwaga! Ekran nacięty i nałożony.

Post's attachments

IMG_20210522_235830.jpg 995.09 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20210522_235904.jpg 1.08 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
___
Press play on tape...

541

Odp: Sophia2 - prototyp

Dzięki. W to samo miejsce celowałem. Czy da się gdzieś dokupić dłuższą taśmę do sophi? Czy trzeba samemu zarabiać?

edit: sophia 2 uruchomiona, tylko mam pytanie. Mam monitor 16:10 1920x1200. Czy to normalne, że działają mi tylko tryby 720x576p i 1280x1024? Żaden inny się na monitorze nie wyświetla.

Ostatnio edytowany przez terminus (2021-09-22 19:52:20)

542

Odp: Sophia2 - prototyp

terminus napisał/a:

Mam monitor 16:10 1920x1200.

Jakiś tam monitor... a dokładniej? Jaką wersję ma soft Sophii?

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

543

Odp: Sophia2 - prototyp

Dell U2412M. Na Sophi Bruce Lee działa więc chyba ta nowa wersja softu.

544

Odp: Sophia2 - prototyp

Edit: przepraszam za dubel.

Ostatnio edytowany przez terminus (2021-09-23 09:40:37)

545

Odp: Sophia2 - prototyp

No to jeśli bruce lee działa ok to możesz mieć najnowszą wersję softu. Wiem, że w pierwszej wersji niektóre tryby na określonych monitorach mogły nie działać. Też mam monitor 24" 16:10 choć ja mam Benq, mogę dziś sprawdzić moją atarynkę i dam znać. Na co dzień podlączam atari do tv ;)

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-09-23 10:55:46)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

546

Odp: Sophia2 - prototyp

U mnie na telewizorze 58" 4k znośnie działa tylko 720x576p. Na pozostałych rozdzielczościach mam czarny ekran.

547

Odp: Sophia2 - prototyp

U mnie na tv 4K działa mi każdy tryb ale to zapewne zależy od użytego adaptera DVI-HDMI. Próbowałeś na wszystkich gniazdach HDMI w tv? Ja mam jakiś "ekonomiczny" tv marki Thomson (taki kupił właściciel mieszkania więc nie miałem wpływu na to). Jedno z HDMI ma jakieś inne oznaczenie i chyba jest na żółto zaznaczone ale nie pamiętam dlaczego. Nie testowałem tego na wszystkich gniazdach (mam ich 3). Jak masz do monitora to atari podpinane? Pewnie bezpośrednio po DVI? Pytam bo w razie czego mogę sprawdzić i po DVI i po DVI-HDMI.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

548

Odp: Sophia2 - prototyp

Do monitora podpinam bezpośrednio kablem DVI. Do telewizora przez  przejściówkę DVI- hdmi. Telewizor to straszny budżetowiec. Kiano. Popróbuję do innych złącz hdmi i zobaczę co wyjdzie.

549

Odp: Sophia2 - prototyp

A propo montażu bez niszczenia obudowy to tu gość pokazuje niezłe rozwiązanie
https://atariage.com/forums/topic/30717 … nt=4860770

Co do monitorów to tu jest wątek o monitorach testowanych z Sofią, ten Twój podają, że niby działa tylko w NTSC
https://atariage.com/forums/topic/28797 … nt-4214092

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-09-23 13:07:04)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

550

Odp: Sophia2 - prototyp

Rozwiązanie z tą maskownicą na pbi fajne ale nie podłączę rozszerzenia pamięci od Zaxona.
Czyli powinienem się cieszyć, że mój działa w palu, co prawda maksymalnie 1280x1024 ale zawsze.
Jest sens kupowania monitora, który zadziała w rozdzielczości 1536x960? Czy raczej nic więcej nie dostanę niż mam teraz?