1

Temat: Wyprzedaż paru drobiazgów

Parę rzeczy, które leżą, nie używam, może się komuś przyda, bo u mnie tworzy kartonik zajmujący półkę w szafce.

1. SIO2BT - oryginalne od Montezumy. Pozwala na wczytywanie gier/programów przez bluetooth z np. telefonu komórkowego. Do bootowania wymaga z tego co pamiętam modyfikowanego systemu, lub jakiegoś tam specjalnego programiku, nie pamiętam, do znalezienia w opisach projektu Montezumy.
Cena: 50zł

2. SIO2SD-stick - sprawne działające urządzenie SIO2SD na kartę microSD w formie takiego "pendrive" wg projektu x_angel'a (był gdzieś opis na forum). To SIO2SD nie posiada wyświetlacza, nie ma też przycisków, ma tylko jeden, to jest Shift. Ten przycisk pozwala odpalić wybieraczkę po podwójnym kliknięciu i resecie Atari, lub poprzez przytrzymanie w trakcie włączania komputera. W parametrach SIO2SD można też ustawić, żeby po włączeniu komputera zawsze odpalała się wybieraczka plików, więc w sumie wtedy żaden przycisk nie jest potrzebny. Parametry SIO2SD można sobie ustawić w innym SIO2SD z wyświetlaczem, albo za pomocą programiku dely'ego, który daje dostęp do ustawień parametrów SIO2SD z poziomu Atari.
Projekt został zrobiony tak, że płytka pcb ma specjalną dużą grubość, żeby pady styków wchodziły idealnie pomiędzy piny gniazda sio w Atari, więc teoretycznie wkłada się tak jak jest w Atari i działa. Niestety z tego co u siebie zauważyłem, zdarza się, że to nie kontaktuje dobrze w zależności jak akurat są podgięte piny, więc na jednej płycie działa lepiej, na innej gorzej, czasem trzeba tam coś dogiąć itp. Ja bym proponował do tych padów dolutować sobie jakoś normalną wtyczkę SIO, wtedy będzie działało dobrze zawsze i wszędzie, ale mi to niepotrzebne, nie chce mi się tego robić, więc może się komuś przyda i ktoś sobie wykorzysta po swojemu.
Cena: 50zł

3. Keycon. To jest projekt kogoś z AtariAge (do znalezienia). Płytka jest z cienkiego laminatu, pozwala na wpięcie się w złącze klawiatury Atari XL lub XE. Płytka złocona. Na płytce są miejsca na wlutowanie pinów, więc można tego uzywać do robienia jakichś projektów prototypowych związanych z klawiaturą, oraz miejsce na przyciski Start/Select/Option/Reset/Break. Ja tego uzywałem jako urządzenia serwisowego, żeby móc płyty bez klawiatur testować - np. wcisnąć Option i wystartować jakąś grę z SIO2SD, albo wcisnąć Reset, albo też poruszać się po Self Test i sprawdzić pamięć/dźwięk. W moim egzemplarzu są wlutowane przyciski Start/Select/Option/Reset.
Cena: 20zł

4. SIO splitter. Rozdzielacz SIO pozwalający podłączyć dwa urządzenia na raz. W środku płytka mojego autorstwa, połączone wszystkie piny SIO równolegle, bez żadnej elektroniki, obudowa czarna drukowana na drukarce 3D. Używałem do podłączania jednocześnie nieprzelotowej stacji dyskietek i SIO2SD, ale można oczywiście podłączyć dowolne dwa urządzenia, np. magnetofon itp.
Cena: 30zł

5. Kartridż z grą One On One. Płytka pcb jest oryginalna, pochodzi z oryginalnego kartridża, podobnie naklejka jest oryginalna. Obudowa jest nowa od Sikora w jakości drugiej, posiada lekkie przebarwienia.
Cena: 40zł

6. Kartridż SpartaDOS X zbudowany w oparciu o kartridż zgodny z Maxflash 8Mbit. Na kartridżu Sparta w ostatniej wersji 4.49.
Ten kartridż jest zgodny z Maxflash 8Mbit, więc jak ktoś będzie miał taką wolę, to może go sobie przeprogramować innym wsadem. W kartridżu są dwie kości ST M29F040, których nie widzi standardowy flasher od Maxflasha. Trzeba wobec tego używać innego flashera, lub można kości wyjąć i przeprogramować programatorem (kości są w podstawkach PLCC32). Jak komuś zależy, żeby flasher maxflasha widział ten kartridż poprawnie, to można też wymienić sobie kości na AM29F040.
Cena: 80zł
Edit: w punkcie 8 jest taki sam kartridż, więc mogę tam też wrzucić SDX. Mogę też naklejkę dokleić.

7. Kartridż SpartaDOS X zbudowany w oparciu o kartridż SIC!. Na kartridżu Sparta w ostatniej wersji 4.49.
Funkcjonalnie jest to kartridż identyczny z SIC!, więc tak należy go traktować. Kiedyś zbudowałem sobie SIC!-a na potrzeby własne w całości w wersji SMD. Kość pamięci jest w podstawce PLCC32 i ma 4Mbit(512kB). Przycisk Reset na kartridżu. W środku zworka zamiast włącznika (niepotrzebne) i druga zworka do podziału kartridża na pół (w razie takiej potrzeby można dołożyć przełącznik).
Była to jednorazowa produkcja tylko i wyłącznie dla siebie, na świecie jest tylko 5szt takich kartridży (dwa u kolegów, dwa w użyciu u mnie na potrzeby własne, i teraz ten jeden wystawiony jako nadmiarowy/niepotrzebny), więcej nie ma i nie będzie, a wzory płytek nie są i nie będą nigdy nikomu udostępnione.
Cena: 80zł

8. Mam jeszcze dodatkowe dwa(został jeden) nadmiarowe kartridże programowalne 8Mbit takie jak w punkcie 6, tylko bez naklejki. Na takim kartridżu mogę zaprogramować np. grę Space Harrier, lub Atari Blast!, lub Jim Slide XL - to są gry, które działają tylko z takiego typu kartridża na Atari stockowym z 64kB pamięci. Może być też pusty kartridż, jak ktoś ma ochotę, można zaprogramować dowolnym wsadem np. ze składanką gier o łącznej pojemności 1MB.
Cena: 80zł (dostępne 2szt 1szt)
Edit: w ten kartridż mogę wrzucić też SDX i zrobić z niego taki sam jak w punkcie 6.

Do zakupionych przedmiotów należy doliczyć koszt wysyłki paczkomatem 13zł.

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-10-11 14:07:49)

Post's attachments

8Mbit flash cart by Mq1.jpg 84.55 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

8Mbit flash cart by Mq2.jpg 132.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

keycon.jpg 116.36 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

oneonone.jpg 106.97 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sdx8mbit.jpg 50.05 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sdxsic.jpg 53.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sio2bt.jpg 54.91 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sio2sdstick.jpg 66.76 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

siosplit.jpg 54.79 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Kupię:
2. SIO2SD-stick
4. SIO splitter

3

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

kkrys - poproszę nr 8 (bez naklejki - Sparta) oraz nr 1

Ostatnio edytowany przez kkrys (2021-10-02 18:37:23)

4

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

.

Ostatnio edytowany przez pablozp (2021-10-03 10:11:47)

.

5

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Ok, część towarów zarezerwowana, powykreślałem z pierwszego postu.
Nr 2 i 4 pojedzie do XLent
Nr 1 i 8 pojedzie do kkrys

Czyli zostają jeszcze do wzięcia:

Nr 3. Keycon
Nr 5. Kartridż z grą One on One
Nr 6. Kartridż SpartaDOS X na bazie Maxflash 8Mbit
Nr 7. Kartridż SpartaDOS X na bazie SIC!
Nr 8. Kartridż zgodny z Maxflash 8Mbit z dowolnym wsadem.

Wyjaśnię jeszcze dodatkowo:

Nr 7 to jest kopia kartridża SIC! - w pełni funkcjonalny jak oryginał, SDX jest zaprogramowany na nim, bo potrzebowałem kiedyś, można dowolnie sobie przeprogramowywać ten kartridż, jak normalny SIC!.

Nr 6 i 8 to są identyczne kartridże, tylko nr 6 ma naklejkę SDX.

Te naklejki, to nie jest jakiś wypas wielki, są wydrukowane na drukarce laserowej na papierze samoprzylepnym i następnie dodatkowo oklejone taśmą przezroczystą, żeby się nie wycierały. Można sobie odkleić jak ktoś zmieni zawartość kartridża, albo jak mu się nie podobają.

Ostatnio edytowany przez Mq (2021-10-03 12:55:02)

6

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Dodam, że na kartridzach z pozycji 6 i 8 można sobie nagrać Floba i będą działały zapisy stanu gry i achievementy ;)

7

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

@bocianu, a i owszem, ale i tak lepiej kupić sobie oryginalnego FloB-a z naklejkami, pudełkiem i w ogóle :-)

8

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

No wiadomo, że lepiej ;)

9

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Mq napisał/a:

Nr 6. Kartridż SpartaDOS X na bazie Maxflash 8Mbit

poproszę ten

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Ok, Cyprian, wyślę zaraz PW.

Nr 6 wędruje do Cypriana
Nr 8 też znika, bo w międzyczasie ktoś anonimowy przygarnął

Zostaje do wzięcia:
Nr 3. Keycon
Nr 5. Kartridż z grą One on One
Nr 7. Kartridż SpartaDOS X na bazie SIC!

Nr 7 to jest kopia kartridża SIC! - w pełni funkcjonalny jak oryginał, SDX jest zaprogramowany na nim, bo potrzebowałem kiedyś, można dowolnie sobie przeprogramowywać ten kartridż, jak normalny SIC!.

11

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

czy 7 może działać tak samo jak 8 ? i mogę zaprogramować jakiś zestaw gier lub ... ;)

12

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

7 to jest kartridż SIC! - ten mój jest zrobiony w SMD w porównaniu z oryginalnym, który był w THT. Czyli tylko wykonany w innej technologii, a funkcjonalnie identyczny jak oryginał, więc działa w nim wszystko tak samo jak w oryginalnym SIC!, można go też programować w Atari dowolnym wsadem. Poczytaj sobie w necie o kartridżu SIC! co można z nim zrobić.

13

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

To ja wezmę 3+7. SDX raczej mnie nie interesuje ale na cart trafi PoP. Mam SIC! Ale w wersji niepasującej do obudowy Sikora - to będzie o wiele lepsze rozwiązanie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

14

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Ok, wysłałem PW.
3 i 7 wędruje do perinoida.

Dobry wybór - dokładnie na tym kartridżu testowałem PoP jak się pojawiła wersja dla SIC! i wszystko śmigało elegancko. Nie wiadomo jak będzie z ostateczną wersją, bo tam z tym PoP liczne zawirowania są, ale jeśli autor podtrzyma koncepcję, to powinien działać na SIC!, będzie go tam trzeba (tego autora) męczyć w razie czego.

Do wzięcia niniejszym został tylko kartridż One on One jak by jeszcze ktoś chciał.

15

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

przesyłka dotarła. dzięki Mq

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

poproszę Kartridż z grą One On One

17

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

poproszę Kartridż z grą One On One

18

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

@Mq: odebrane, dzięki.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

19

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

@kmor: wysłałem PW, odpowiedz przez forum.

20

Odp: Wyprzedaż paru drobiazgów

Do zamknięcia.