Temat: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Halo Kraków!

Jakiś czas temu stałem się (jeszcze nie wiem, czy szczęśliwym) posiadaczem takiego oto cudeńka:

https://i.ibb.co/Wct6Yps/2021-09-22-16-37-16.jpg

Nie, nie tego po lewej, chodzi mi o to po prawej.

Niestety, cudeńko nie miało w zestawie kabla do monitora, więc nadal nie wiem, czy ono w ogóle funkcjonuje. Zanim zacznę zamawiać potrzebny osprzęt w postaci kabla do monitora, chciałbym zweryfikować, czy ten sprzęt jest w ogóle sprawny.

I tutaj pytanie, czy ktoś z Krakowa miałby do użyczenia na 1 dzień kabel do monitora? Mogę podjechać odebrać kabel rano i oddałbym go jeszcze tego samego dnia po przetestowaniu komputera. Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś na tyle dobry człowiek, który pożyczyłby swój kabel do monitora na 1 dzień.

Z góry bardzo dziękuję za wsparcie!

2

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

A jak podłączasz to cudeńko po lewej stronie do monitora? Ten sam kabel do monitora od c64 pasuje do małego atari. Natomiast pamiętaj abyś nie podłączał zasilacza od c64 do atari. Zasilacz od c64 to atari killer.

Atari 800XL + Ultimate 1mb, Atari XE 65 + 1 mb + Mega Combo Reset + sio2sd, Atari 65XE jak fabryka dała, Atari 1040 STf, Atari 1040 STE 4 mb + gotek + Acsi2stm 3.0,  ZX Spectrum 128+, Sizif 512 + moduł dźwiękowy, Timex 2048, ZX Uno, C64C i G 1541 II + Ultimate II+, C+4, Amiga 500 rev. 8 + Wicher 8mb, Amiga 600 + 8 mb fat + gotek, Amiga 1200 + ACA 1230 + Pistorm32, Amstrad CPC 464 + ddi3 512 kb, coś tam jeszcze się znajdzie

3

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Jeśli C64 podłączasz kablem, który ma DIN5 to ten sam kabel podpasuje do Atarki. Jeśli natomiast masz DIN8 to niestety się nie nada.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

misiek2 napisał/a:

Ten sam kabel do monitora od c64 pasuje do małego atari.

Niestety, nie pasuje. C64 ma wtyk DIN8, a Atari potrzebuje wtyku DIN5.

5

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

A dlaczego nie podłączysz poprzez zwykłe wyjście antenowe? Do zweryfikowania sprawności wystarczy dowolny TV, nawet jak najbliższy znajduje się u sąsiada.

6

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Pasuje.
Jeżeli masz kabel do Atari DIN5 to włóż go do C64 DIN8 i będzie obraz na TV.
DIN5 pasuje w DIN8
Nie zamieniaj przypadkiem zasilaczy. :)

7

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Ups, sorry, 
Potrzebujesz kabel do Atari a nie do C64.  Teraz doczytałem.
No to w tą stronę się nie da.  :)

8

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Atari-User napisał/a:

Pasuje. Jeżeli masz kabel do Atari DIN5 to włóż go do C64 DIN8 i będzie obraz na TV.

Nie mam kabla do Atari DIN5.

9

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Możesz spróbować nastroić Atari po kablu antenowym,
Obraz pewnie będzie paskudny, ale przynajmniej będziesz wiedział czy działa

10

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

@D.J. Ka**** ;))) - sprawdź PM, zadzwoń jutro (wtorek) wieczorem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Kraków - czy pożyczy ktoś kabel do monitora?

Dziękuję. Wieczorem zadzwonię.