Temat: Potrzebuję przenieść dyskietki do PC z Atari 1040 ST

Potrzebuję przenieść pliki dyskietki do PC z Atari 1040 ST, uszkodzony. Mam stację dyskietek ST działającą, jak ją podłączyć pod USB?. Chodzi mi o pliki Cubase 2.01. Czy jakiś moduł jest?  Lub stacja USB, która czyta FDD te pliki pod PC? proszę o pomoc

Ostatnio edytowany przez nikodemk (2021-10-16 19:38:44)

2

Odp: Potrzebuję przenieść dyskietki do PC z Atari 1040 ST

Przeniesiesz za pomocą każdej stacji, również na USB.

O ile oczywiście dyskietki nie są zabezpieczone, wtedy tylko rozwiązanie typu Kryoflux, Supercard Pro.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Potrzebuję przenieść dyskietki do PC z Atari 1040 ST

Nadmienię, że dyskietki formatujemy na pc w 720kb :)

JiL Fan.

4

Odp: Potrzebuję przenieść dyskietki do PC z Atari 1040 ST

To żeby trochę popsuć tę sielankę dodam, że nie każdy napęd USB nadaje się do nagrywania dyskietek DD (720KB). Mam taki, który tak "poprawia" strukturę, że dyskietka jest nadal używalna w tym napędzie ale Atari już jej nie widzi (nie jest to uszkodzenie mechaniczne a logiczne).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Potrzebuję przenieść dyskietki do PC z Atari 1040 ST

Jest tak, jak kol. wyżej pisze. Natomiast OP mówił, że chce przenieść w kierunku Atari → PC, w takim przypadku każda stacja powinna działać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.