1

Temat: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

KUPIĘ Rozszerzenie 14MB do Falcona

Może być też płytka do polutowania albo płytka na simm bez kości. Cokolwiek

Ostatnio edytowany przez dziki (2021-10-15 19:45:56)

2

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Lotharek (czyli teraz Drygol) nie ma?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

może i ma ale za drogo a mi wystarczy goła płytka bez klocków pamięci coby nie zamawiać płytek u chińczyka

4

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Patrząc na cenę Falcona, to 187.94 PLN za rozszerzenie pamięci to groszowa inwestycja.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Zależy od tego z jakiej perspektywy się patrzy.

Nie mogę się zgodzić z twoją tezą ponieważ stosując ją można dojść do ekstremalnie nielogicznych wniosków.

Dla przykładu po zakupie mieszkania za 500tys pln można dojść do analogicznego wniosku iż kupno szafy do tego mieszkania za kwotę 20tys pln jest OK bo to nic przy cenie samego mieszkania. A po zakupie samochodu za 100tys pln kupno wycieraczek za 2000pln za sztukę jest ok bo to nic przy cenie samochodu.
Stosuję raczej zasadę rynkowej wyceny towaru :)  190pln za płytkę z 8śmioma powszechnie dostępnymi starymi chipami to wysoka cena. Można mieć to za połowę tej kwoty a nawet niżej.

Ostatnio edytowany przez dziki (2021-10-17 22:43:50)

6

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Widzę szansę na spore zainteresowanie i zarobek. Zbuduj w takim razie we własnym zakresie podobne rozszerzenie i sprzedawaj za połowę kwoty, którą widzisz w sklepach. A nawet niżej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Zrób projekt, zamów płytki, zapłać podatki i inne dodatki, dolicz robociznę, wlicz koszty ewentualnej obsługi gwarancyjnej i prowizję - i wtedy podaj cenę. Owszem, można zrobić niekomercyjnie trochę taniej. Zrób.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

8

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

No to nie zostało mi nic innego jak stanąć w prawdzie przed głoszonymi przez siebie farmazonami :D :D

Jako, że sprawa okazała się kontrowersyjna i ciekawa co panowie powiecie by to zweryfikować w boju?

  • Ale trzeba doprecyzować - widzę, że może wywoływać emocje więc zaznaczam, że nie jest to atak na kogokolwiek, tylko naukowa ciekawość.

  • Trzeba też dodać, że jako zadowolony użytkownik Lotharkowego Ultimate1MB uważam, że to wycenione jest uczciwie i proporcjonalnie do zaangażowanej pracy i zaangażowanej liczby osób a na rynku próżno szukać alternatywy 1 do 1 z podobnymi możliwościami. To, że można za jego cenę prawie kupić drugie atari pominę z grzeczności.

Za waszą namową kupię i zrobię jak proponujecie. W końcu to najprostszy w wykonaniu element upgrade'u Falcona więc ciekawe czy naprawdę jest wart 200 pln

9

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 27#p228627   ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

dziki napisał/a:

No to nie zostało mi nic innego jak stanąć w prawdzie przed głoszonymi przez siebie farmazonami :D :D

Jako, że sprawa okazała się kontrowersyjna i ciekawa co panowie powiecie by to zweryfikować w boju?

  • Ale trzeba doprecyzować - widzę, że może wywoływać emocje więc zaznaczam, że nie jest to atak na kogokolwiek, tylko naukowa ciekawość.

  • Trzeba też dodać, że jako zadowolony użytkownik Lotharkowego Ultimate1MB uważam, że to wycenione jest uczciwie i proporcjonalnie do zaangażowanej pracy i zaangażowanej liczby osób a na rynku próżno szukać alternatywy 1 do 1 z podobnymi możliwościami. To, że można za jego cenę prawie kupić drugie atari pominę z grzeczności.

Za waszą namową kupię i zrobię jak proponujecie. W końcu to najprostszy w wykonaniu element upgrade'u Falcona więc ciekawe czy naprawdę jest wart 200 pln

tu znajdziesz schematy RAM do Falcona:
"Magnum Falcon FastRam card schematic (Rev 1.1) [Apr 8 2009]"
https://docs.dev-docs.org/htm/search.php?find=_5

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Dzięki za linki, generalnie wolałbym wersję z SIMMem ale w końcu Lotharek i tak sprzedaje za 200 bieda wersję z ośmioma klockami pamięci a nie bogatą wersję SIMM. Pójdę więc w wersję stworzoną przez kolegę @rj1307.

Co rzuca się w oczy w projekcie kolegi @rj1307 to elegancki i wywarzony wizualnie wygląd zielonego PCB i logiem Atari. Zielone bardziej mi pasuje do retro sprzętu a z tym u Lotharka jest zawsze problem.

Nie zrozumcie mnie źle ale dla mnie płyta PCB Falcona gdy ją pierwszy raz zobaczyłem wygląda bardzo ekskluzywnie. Ciemnozielone PCB i złote ścieżki wyglądają  królewsko i efektownie.

Ładowanie na takie eleganckie PCB Falcona Lotharkowego niebieskiego PCB z wizerunkiem przerośniętego bażanta przypomina wsiowy tuning beemki lub malowanie spreyem świateł w golfie.

Ale o gustach się nie dyskutuje - niektórzy wolą białe i różowe PCB na retro urządzeniach i kontrast im nie przeszkadza - nic mi do tego.

Ostatnio edytowany przez dziki (2021-10-18 15:38:50)

Post's attachments

Facon 14MB PCB autor rj1307.jpg 286.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

12

Odp: [KUPIĘ] Rozszerzenie 14MB do Falcona

Jest jeszcze
http://web.archive.org/web/201606291007 … /CTR14.jpg
http://web.archive.org/web/201508282300 … Layout.zip

"wszystko się kiedyś kończy......."