51

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Dla 1050 będzie pewnie MegaSpeedy, ale będzie to zależeć od negocjacji z Wolfgangiem na SV.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

52

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Czy ktoś się może orientuje czy TOMS Multi Drive dla 1050 również miał tę wadę co CA/LDW, którą poprawił Pecuś?

53

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

TOMS Multi dla 1050 to jednorożec...

54

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Za niedługo Galtron będzie je sprzedawać...

55

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Cześć !

Kto ma dostępny inny ROM niż z Track Kopierem, chcę zakupić moduł ale mój ma Toms Copier-a i chciałbym drugą stację z identycznym ROM-em.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

56

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Istnieje soft autorstwa Jagera na Atari do tworzenia ROMów z własnym zestawem programów.
Tu na szybko znaleziona zajawka: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 52#p119852, ale pewnie gdzieś wykopiesz więcej.
Z tego co pamiętam, to dokładniejszy opis jest w jednym z magazynów dyskowych Serious grupy Dial.
Ja w stacji CA2001 przerobionej przez Zenona mam większy EPROM z dwoma ROMami i przełącznikiem - oryginał TOMS (z bugami) i poprawiony przez Pecusia: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 54#p119954

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

57

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Mam dokładnie tak samo, tyle że z dodatkową zworką na płytce TMD.

58

Odp: TOMS Multi Drive - poważny błąd ?

Ja zawsze przygotowywałem zawartość "wirtualnej dyskietki" w TMD w sposób być może prymitywany, ale dla mnie prosty i szybki :)

1. Weź dyskietkę sformatowaną w SD
2. Odpal dowolny kopier całodyskowy (np QMEG)
3. Owórz zamek stacji i odczytaj zawartość zyskietki wirtualnej
4. Zamknij zamek i zapisz ją na przygotowaną dyskietkę

Teraz już można skasować pliki z tej dyskietki (nie formatować, bo się nowy VTOC stworzy) i skopiować co tam się chce, czy zainicjować innym DOSem. Z tego co pamiętam mogło być max 8 plików (katalog zajmował tylko jeden sektor)
Taka metoda da nam możliwość łatwego przetestowania dyskietki i zapewni, że nie przekroczymy dostępnej pamięci.

A na koniec wystarczy wziąć plik z ROM, i znaleźć gdzie zaczyna się tam virtualna dyskieta (bo jest na końcu) i podmienić te dane zawartością naszej dyskietki po kolei od pierwszego sektora..... a w związku z tym, że jest tam za mało miejsca by wrzucając sektory od początku zmieścił się sektor katalogu i VTOC, to jeszcze te dwa sektory ($168 i $169) trafiają jako ostatnie 256b ROMu

Ja to wszytko po prostu pod QMEGiem z monitora MLM robiłem - na prawdę 3 minuty - jak już się znajdzie, co gdzie jest.

Teraz nie pamiętam jak było z sumą kontrolną ROMu, ale coś mi majaczy, że nie było jej wcale :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.