1

Temat: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Czołem! Last Squadron jest świetny - mam jednak problem z wersją na cartridge'u - po kilkudziesięciu sekundach gry, na pierwszym levelu zawiesza się. Mam Atari z Ultimate i wgranym najnowszym firmware + fujinet. Fujinet muszę wyciągnąć żeby cart się uruchomił. Inne carty - Kolony, Nowa Laura czy Flob działają bez problemu. Ultimate ma dużo ustawień może ktoś z Was wie co zrobić by Last Squadron zadziałał? Gadałem z Sikorem i może wymienić mi carta ale może jakieś mądre głowy tutaj doradzą co można zrobić żeby gra się nie zawieszała. Z góry dzięki za podpowiedzi.

2

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

O ile kojarzę - Borsuk też ma ultimate i u niego działa. Inna sprawa - w sumie rozmawialiśmy o tym chyba - Rapidusa nie masz? Bo z nim jakieś jazdy były, ale było jakieś obejście.

Sikor umarł...

3

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Nie ma żadnych jazd z Rapisudem, melduję :)
-Świetnie to działa na vbxe.
p.s.
Sikor co ze sztabem?

4

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

tytus napisał/a:

Ultimate ma dużo ustawień może ktoś z Was wie co zrobić by Last Squadron zadziałał

Miałem tę grę na cartridge'u przez chwilę i nawet miałem kupić ale zrezygnowałem, bo na kompie z U1MB mi to nie (w)staje. Albo zmień komputer, albo odeślij carta do sprzedającego.

Zgłaszałem ten problem Sikorowi, ale mnie olał.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Mi na kompie z U1MB cart wstaje (właśnie sprawdziłem). Z (może) istotnych ustawień U1MB - wyłączony Basic, wyłączone SDX. Reszta raczej nieistotna. Działa bez problemu.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

@Pin: wiele osób ma i im działa z U1MB, ale ustawień nie znam - nie mam tego rozszerzenia.

Sikor umarł...

7

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

perinoid napisał/a:

Mi na kompie z U1MB cart wstaje (właśnie sprawdziłem). Z (może) istotnych ustawień U1MB - wyłączony Basic, wyłączone SDX. Reszta raczej nieistotna. Działa bez problemu.

Spróbuje tych ustawień i dam znaka.

8

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Sikor napisał/a:

O ile kojarzę - Borsuk też ma ultimate i u niego działa. Inna sprawa - w sumie rozmawialiśmy o tym chyba - Rapidusa nie masz? Bo z nim jakieś jazdy były, ale było jakieś obejście.

Rapidusa i VBXE nie mam. Potestuję jeszcze carta na 130 i gołej 65.

9

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Podobne problemy są z Flobem z tym, że tu cart czasem wstaje a czasem nie.  Nie wiem, czy nie mają one czegoś wspólnego

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

@Pin

Tak, Last Squadron i Flob mają jeden wspólny element, który je łączy. To twój komputer.

Atarimaxy też są kapryśne, ja mam np. te: https://www.atarimax.com/flashcart/documentation/ i na żadnym moim XE nie da się ich programować. I tylko jeden mój XE obsługuje w pełni prawidłowo odczyt (bez śmieci, bez zwiech).

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2021-10-27 19:54:55)

11

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

ccwrc napisał/a:

na żadnym moim XE nie da się ich programować.

masz kart z jednej serii? troche dziwne... na jakimkolwiek kompie udalo sie je zaprogramowac? kontaktowales sie z producentem?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

@xxl

Atarimaxów mam kilka i kupiłem je w jednym czasie, więc to pewnie jedna seria. Udało się zaprogramować wszystkie na innym kompie (znajomego).

Nie kontaktowałem się z producentem - wszystko (czyt. odczyt) działa mi na głównej, codziennej atarce i to mi wystarczy. Nie zamierzam ich programować po raz drugi, potrzebne mi były tylko dla kilku nietypowych tytułów.

13

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

U mnie Flob chodzi bez problemów z Ultimate'm z najnowszym softem plus z wbitym fujinetem. Dziś wieczorem potestuję jeszcze Last Squadron na gołych kompach i dam znać.

14

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Jak pisałem/rozmawialiśmy - podeślij adres jeszcze raz i podeślę w razie czego drugiego carta.

Sikor umarł...

15

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

@tytus

1. oryginalny lub stabilny zasilacz (taki poniżej 100zł odpada :] )
2. przy U1MB zajmij się układem 74ls08, przeczytaj temat: https://atarionline.pl/forum/comments.p … =1#Item_18

16

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

ccwrc napisał/a:

@tytus

1. oryginalny lub stabilny zasilacz (taki poniżej 100zł odpada :] )
2. przy U1MB zajmij się układem 74ls08, przeczytaj temat: https://atarionline.pl/forum/comments.p … =1#Item_18

Zasilacz mam oryginalny, testowałem grę na xegsie, 130tce i gra nie zawiesza się, także to coś z moim ultimate a dokładniej pewnie z najnowszym firmware, które tam mam. Przeczytam wątek, który mi podrzuciłeś. Dzięki!

17

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Jezeli myslisz ze to firmware to napisz do @flashcatjazz tutaj albo na AtariAge.

18

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Tytus, powtórzę się - podeślij namiar na paczkomat, nie mogę odnaleźć, a nie chcę także konta allegrowego używać. Zawsze coś się mogło stać w transporcie, wyeliminujmy taką możliwość. Jak kolejny nie pójdzie - będziemy drążyć temat, nie mam ultimate, więc tu nie sprawdzę u siebie.

Sikor umarł...

19

Odp: Last Squadron i Ultimate = zawiecha

Sikor napisał/a:

Tytus, powtórzę się - podeślij namiar na paczkomat, nie mogę odnaleźć, a nie chcę także konta allegrowego używać. Zawsze coś się mogło stać w transporcie, wyeliminujmy taką możliwość. Jak kolejny nie pójdzie - będziemy drążyć temat, nie mam ultimate, więc tu nie sprawdzę u siebie.

Ok jutro Ci wyślę. Choć myślę, że to może być problem tego układu 74ls08...