201

Odp: POKEY MAX - stało się

Potwierdzam ze mozna, odebralem dzis wlasnie swoj egzemplarz.

202

Odp: POKEY MAX - stało się

Hej wszystkim. Odebrałem dziś Pokeymaxa, zamontowałem zgodnie z instrukcją i coś nie hula :(
Nie wiem czy coś źle podłączyłem, czy może wina nie leży po mojej stronie, ale objawy są takie, że po odpaleniu kompa Ultimate szaleje tzn. nic nie można ustawić, cały czas jakby się resetował i nie pamięta ustawień łącznie z zegarem. Po wsadzeniu starego Pokeya wszystko śmiga jak powinno.

Miał ktoś takie cyrki z Pokeymaxem?
To jest P-max stereo z covoxem, Atarka z U1MB.
Aha nie podłączyłem jeszcze wyjścia audio, ale to chyba nie ma znaczenia.

Zrobione jak na schemacie w załączniku.

Post's attachments

P-max covox.jpg 179.24 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

203

Odp: POKEY MAX - stało się

Mam U1M Lotharka i chyba najbogatszą wersję PokeyMax - działa wszystko prawidłowo

204

Odp: POKEY MAX - stało się

Poproszę zdjęcie jak podlutowałeś kabelki do nóżek CPU.
Która wersja firmware?
W Twoim przypadku musi być na stałe podłączona linia A7.

Mam wersję Streo+Covox oraz wersję fullwypas (SID,COVOX,QUAD) i nie ma problemów.
Jeśli odnajdziesz moje posty, to miałem właśnie takie akcje z dziwnym zachowaniem U1MB, jak robiłem
testy nie podłączając wszystkich koniecznych linii z CPU.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

205

Odp: POKEY MAX - stało się

Mam na stałe A4 i A7.
Jeżeli tak mam dobrze to przełożę jeszcze na próbę bebechy do innej Atarki zobaczę co i jak.
Jak sytuacja się powtórzy to odsyłam Pokeymaxa do Duddiego i w zamian wezmę wersję tą bez Covoxa pod U1MB, może się lepiej sprawdzi.

Post's attachments

firmware.jpg 128.88 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-10-18) 

podłączenia.jpg 391.93 kb, liczba pobrań: 1 (od 2020-10-18) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

206

Odp: POKEY MAX - stało się

Wersja nie ma znaczenia, znaczenie może mieć firmware, ale masz 118 czyli nowe.
Jak mówię, mam 2 sztuki, jedna to SC (Stereo+Covox - nowy firmware daje opcję autostereo) oraz wersję Quad+Covox+SID+PSG.
Wszystko działa w Atari 65XE bez ECI z U1MB.

U mnie to wygląda tak.

Ostatnio edytowany przez sun (2020-10-18 14:13:10)

Post's attachments

pokeymax.jpg 41.78 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

207

Odp: POKEY MAX - stało się

Przełożyłem Ultimate-a i Pokeymax-a do starej XL-ki i śmiga wszystko (przynajmniej tak mi się wydaje), stereo wykrywa w Yoompie.
Podłączyłem dokładnie tak samo jak w poprzednim (XE).
Czyli wnioskuję że w XE mam coś nie halo, tylko co?

Sun gdzie zamontowałeś kondensatory na wyjściu audio, i czy to konieczne?

Ostatnio edytowany przez hichal (2020-10-18 14:30:09)

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

208

Odp: POKEY MAX - stało się

Zamontowałem na wyjściu, dolutowałem do gniazd chinch - Duddie kazał :). Lepiej zamontuj.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

209

Odp: POKEY MAX - stało się

Niestety nie mogę tego ogarnąć na 800XE i to dwóch różnych.
Może coś z prądami albo GND nie tak, może ktoś miał takie jazdy i coś poradzi?
No chyba że to normalne i tak ma być, ale nie wydaje mnie się.

Ostatnio edytowany przez hichal (2021-03-11 21:39:48)

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

210

Odp: POKEY MAX - stało się

se można kupić

211

Odp: POKEY MAX - stało się

Obsłuży analogi? Wiosełka, znaczy się?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

212

Odp: POKEY MAX - stało się

Z tego co niedawno mówił Duddie, docelowo ma być AKI/USB i inne takie bajery. Pinoutów jest teraz przez całą długość płytki ;)
A wiosełka obsługuje od pierwszej wersji.

Ostatnio edytowany przez sun (2021-01-26 08:45:49)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

213

Odp: POKEY MAX - stało się

Dobry dzień.

Magluję V2 od dwóch tygodni (od biedy) i jestem pod wrażeniem. Tzn przyznam, dopiero po przekonfigurowaniu urządzenia dedykowanym konfiguratorem, bo bez tego ani rusz :). W dwóch słowach o co chodzi. W domyślnym ustawieniu jeżeli gramy sobie np. chip w którym gra dużo kanałów i na dużej głośności to całość zaczyna się "zatykać". Panaceum, to odpowiednie ustawienie, więc odpalamy konfigurator i przestawiamy:

Mixing: (na) Non-linear

Post divide: (na) 1=2 2=2 3=2 4=2

Może to głupie że o tym powiem i aż wstyd że się o to potknąłem ale powiem. Pamiętajcie, że ustawienia zatwierdza się poprzez A, następnie S. Ja dawałem samo S i zapisywało tylko niektóre ustawienia. Mój błąd ;)

PCM/PDM PokeyMax gra jak wiernie tak, jak oryginał.

No i to, co pisałem już o tym wcześniej - w torze audio mam tak na oko o 90% mniej zakłóceń w stosunku do normalnego układu. Jest to istotne zwłaszcza dla tych, co mają dopalone maszyny lub dla posiadaczy HDD.

hehh, czekam na V3 no i mam nadzieję, że uda się tam wepchać wszystko co było w planie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

214

Odp: POKEY MAX - stało się

Z tym non-linear to już dawno obczaiłem przy okazji jak pisałeś, że Reditus pierdzi. Po przestawieniu nie pierdzi.
No ja sobie zrobiłem przełącznik sterowany U1MB i sobie przełączam na V2 między SID a PSG i COVOX, bo nie chcę się bawić w lutowanie drutów to tych rachitycznych ścieżek na układzie :)
Na V3 jestem u Duddiego zapisany :)
Chcesz "spaczowany" PDM player dla AVG pod covoxa PMaxa? (można ustawiać adres w playerze, ale sobie spaczowałem, żeby nie robić przy każdym uruchomieniu).

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

215

Odp: POKEY MAX - stało się

Nie mam AVG carta bo nie było jeszcze ciśnienia na zakup, ale możesz podesłać. Danke.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

216

Odp: POKEY MAX - stało się

Proszę. Adres domyślny covoxa D280.

Post's attachments

PDMPLAY_d280 1.5 kb, liczba pobrań: 15 (od 2021-03-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

217

Odp: POKEY MAX - stało się

Piguła/Shpoon napisał/a:

Tebe może zrobisz patcha do inertia playera dla Covoxa pod d280?!

Czy ktoś spatchował w międzyczasie Inertia player pod $d280 ?

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

218

Odp: POKEY MAX - stało się

Niestety nie. Inertia player ma za duże ograniczenia (nadaje się tylko w sytuacji korzystania z plików atr lub dyskietek), ponieważ ma limit dotyczący ilości plików. Czyli jak używasz dowolnego dysku twardego i masz dużo mod'ów w jednym katalogu, to Ci wszystkich nie pokaże... Chociaż ma jedną przewagę nad NEO Trackerem, dopuszcza większą ilość dużych sampli (czyli jest kilka modułów dostępnych na pigwie lub podlinkowanych tutaj na forum, z którymi neo tracker sobie nie poradzi).

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2021-05-06 19:15:21)

Post's attachments

quad_sid_pm.png 143.25 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

219

Odp: POKEY MAX - stało się

na jakim adresie gra PokeyMax v3  na psgplayh ?

.

220

Odp: POKEY MAX - stało się

Piguła/Shpoon napisał/a:

Chociaż ma jedną przewagę nad NEO Trackerem, dopuszcza większą ilość dużych sampli (czyli jest kilka modułów dostępnych na pigwie lub podlinkowanych tutaj na forum, z którymi neo tracker sobie nie poradzi).

Nie większą ilość dużych sampli tyle, co jednego dłuższego 32kB sampla. Neo też ma opcję na jeden większy, ale tylko do 22kB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

221

Odp: POKEY MAX - stało się

pablozp napisał/a:

na jakim adresie gra PokeyMax v3  na psgplayh ?

Powinien na $D2A0-$D2AF oraz $D2B0-$D2BF. Przy czym w PokeyMAX nie ma pary rejestrów adres+wartość, ale są rejestry mapowane bezpośrednio. Wydaje mi się, że PSGPLAYH to obsługuje...

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

222

Odp: POKEY MAX - stało się

Gra na V2 bardzo dobrze. Na V3 jeszcze nie sprawdzałem.

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

223

Odp: POKEY MAX - stało się

no nie gra. przeleciałem całe zakresy. a jest jakiś tool  do konfiguracji pokeymaxa ?

.

224

Odp: POKEY MAX - stało się

@pablozp http://www.64kib.com/pokeymax_files/

225

Odp: POKEY MAX - stało się

fęks Krzychu

.