7,926

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos: bardzo ciekawy wykład, dzięki za te wideo

7,927

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ciężkie przypadki w szpitalu w Busku

- Obecnie mamy 34 pacjentów, a docelowo możemy przyjąć 41 osób. Niestety, przypadki są coraz cięższe – mówi Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku. - Nie ma też reguły jeśli chodzi o szczepienia. U nas połowa pacjentów jest zaszczepiona, druga połowa nie. Obserwujemy bardzo dużą zjadliwość tych odmian wirusa. To oznacza, że stan zdrowia pogarsza się bardzo szybko, zazwyczaj występuje tez odcovidowe zapalenie płuc – tłumaczy dyrektor.

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zmar … 1-15885169

7,928

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Śmieszne trzepanie kwestii :) Klimat, śrymat i podobne pierdoły. Będzie rewolta i to na ostro. Być może już tej wiosny, bądź za rok. Te puste dyrdymały o wpływie człowieka na klimat są takim samym oszustwem jak wymyślony i sowicie opłacony kowid. Jeszcze poplecznicy kowidiozy i klimatozy będą płakać i rozpaczać jak to im się świat w czarną dziurę załadował.

Nie będzie mi ich żal. Szkoda mi tylko tych wszystkich, którzy wiedzą czym jest normalne życie, którego nie mogą spokojnie wieść,bo bandy zboczeńców tylko czyhają, aby wszystko co normalne i dobre wykręcić na lewą stroną bądź postawić do góry nogami. Podpieranie się tzw. nauką to wyłącznie kolejny krok prania umysłów. Kto ulegnie ten ulegnie.

Po latach bezustannego nasuwania w ludzkie umysły jak w bębny wychodzi w końcu kto jest kim.

Będzie płacz i zgrzytanie zębów...

Kassandra...

edit:

tak między wierszami: https://businessinsider.com.pl/gospodar … re/rs55m26

Chciałbym zauważyć, że mamy dopiero 4 listopada. jesteście gotowi na DARK WINTER?

Ostatnio edytowany przez tOri (2021-11-04 17:52:18)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

7,929

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/FDWroTrUcAQPwGP?format=jpg

Co będzie można dostać za 20 PLN w 2022? W pysk od żebraka za taką jałmużnę! :D

7,930

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.money.pl/gospodarka/nagrobe … 8320a.html

fajne takie...

jakby ktoś się zastanawiał, czego ten rząd jeszcze nie spieprzył i znalazł takie rzeczy to niech siądzie wygodnie w fotelu i poczeka...

przechodze na tumiwisizm

7,931

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeszcze ludzie zatęsknią do TusGierka co miał cukierka.

Należy zadać kluczowe w tej sytuacji pytanie: Jak żyć, Panie Premierze? Jak żyć?

7,932

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

->Candle - popcorn, obowiązkowo, jeszcze jest :)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

7,933

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hehe, przypomniało mi się -> https://www.nasa.gov/feature/goddard/na … han-losses

Coś to ocieplenie wybiórczo działa :P :P :P

7,934

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

co 10 lat mniej wiecej jak narybek podrosnie slyszymy ze co2 i koniec swiata jak bedziemy jesc mieso albo inne takie. ostatnio spodobalo mi sie ze w morzach i oceanach bedzie woda mineralna (gazowana).



ziew

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7,935

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Równie dobrze wskazane przeze mnie liczby mogą pokazywać, że trend nie ma źródła w naszej cywilizacji - to chciałem zauważyć.

Czynniki wpływające na temperaturę na Ziemi mamy dobrze rozpoznane. Jest jeden zewnętrzny (aktywność Słoneczna) i wiele wewnętrznych (ilość pary wodnej, ilość CO2, ilość innych gazów cieplarnianych, nachylenie osi Ziemi, itp). Takie wykresy rozbija się na poszczególne czynniki, i z nich właśnie wychodzi co powoduje trend - i w tym wypadku jest to CO2 (i w mniejszym stopniu inne gazy cieplarniane). Skąd wiemy że ten CO2 pochodzi od ludzi? Jak już pisałem wcześniej są dwie formy izotopowe węgla - jedna pochodzi z naturalnego cyklu, druga jest z węgla (przez miliony lat podczas których węgiel/ropa leżały w ziemi przeszedł z jednej formy w drugą, zgubił nadmiarowy elektron). W ten sposób wiemy że nadmiarowy CO2 pochodzi ze spalania paliw kopalnych

zbyti napisał/a:

Jak rozumiem, w całej historii Ziemi temperatura generalnie była stała i nie było nigdy żadnych trendów na przestrzenie dziesięcioleci a nawet w dłuższych okresach?!

Oczywiście był, i nie 'nawet' w dłuższych okresach ale w _zdecydowanie_ dłuższych okresach (mówimy tu o różnicy ponad x100)

zbyti napisał/a:

Dopiero od 50 lat mam trend jakiego nigdy nie było, tak?

Nie dzieje się nic w kwestii temperatury nic co by miało związek z ludzką aktywnością (no może sprawdziłbym jak się próby broni jądrowej miały do tego). Nigdy w historii nie odnotowaliśmy tak szybkiego wzrostu CO2 w atmosferze. Mówimy o wzroście 100x szybszym niż naturalne zmiany.

Trochę dłużej, od końca drugiej wojny światowej, kiedy nastąpiła eksplozja przemysłu w części dotychczas nieuprzemysłowionych. Aby uzmysłowić o czym mówimy: 99% wyemitowanego przez ludzkość CO2 została wyemitowana po 1945r. Więc, mylisz się. Kiedy ludzkość emituje mnóstwo CO2, wiedz że coś się dzieje :P

zbyti napisał/a:

Podobno była epoka lodowcowa. I co? Jaskiniowcy za mocno palili w swoich iglo, że przeminęła?

Owszem była. 10tyś lat temu.  Średnia temperatura na ziemi była wówczas 4C niższa niż dziś. I zmiana trwała ok 5000 lat. My zaś fundujemy sobie zmianę o +2C w 100lat i prawdopodobnie sporo więcej później. Koniec epoki lodowcowej wynikał ze zmiany osi obrotu Ziemi, która nie trzyma się idealnie jednej ale zmienia się w cyklu 41tys lat od 21.1stopna do 24.5. W tej chwili to 23.4

Candle napisał/a:

jeśli tą samą frazę słyszę ze wszystkich stron, to sugeruje mi to, że jej źródło jest jedno i z góry narzucone, a nie to, że jest ona uniwersalnie prawdziwa - jeśli zaś ktoś woli jej użyć, niż podjąć wysiłek i sformułować prawdziwie własne zdanie to cóż, nie wiem wtedy czy autor takiej wypowiedzi po prostu powtarza paplaninę z telewizora, czy też wyrobił sobie zdanie na dany temat szukając u źródeł

Przepraszam, ale to jest akurat bzdura. Nie mówię że nie należy być sceptryczny, ale to jest po prostu zaprzeczanie rzeczywistości

Candle napisał/a:

(...)w mojej ocenie człowiek za swojego życia nie jest w stanie wyciągnąć żadnych wniosków z badań nad procesami wolnozmiennymi których doświadcza - a to w miedzyczasie zmieni sie metodyka, a to priorytety(...)

Tu akurat masz rację w sposób inny niż Ci się wydaje. Chodzi o dane do których ma się dostęp. 'Normalny' człowiek 'widzi' dane z kilku ostatnich lat i 'skoro było tak to tak będzie'. Jest to prawdopodobnie ewolucyjna wada naszego gatunku - nie potrzebowaliśmy prognozowania dłuższych horyzontów czasowych. Tym się to różni od podejścia naukowego, że w podejściu naukowym gromadzi i 'widzi' się zdecydowanie więcej danych.

jedynymentos napisał/a:

(...)I tu nie jest prawdą, że naukowcy są tacy hop siup hura zgodni(...)

To nie jest nieprawdziwe stwierdzenie, jest ono jednak bardzo mylące. Ogromna większość naukowców wypowiadających się w temacie (mówimy tu o więcej niż 99%) zgadza się z twierdzeniem że mamy globalne ocieplenie i jego powodem jest działalność człowieka. Pozostała część to osoby które nie są specjalistami w temacie klimatu. Dodatkowo nie ma żadnej dużej instytucji naukowej (mówimy tu o narodowych akademiach nauk, uniwersytetach, instytutach czy stowarzyszeniach) która nie zgadzałaby się z tym zdaniem. Ostatnie było Amerykańskie Stowarzyszenie Geologiczne, a to coś mówi jak organizacja w dużej mierze sponsorowana przez przemysł wydobywczy w końcu stwierdza że to człowiek jest winny globalnemu ociepleniu.

drygol napisał/a:

Hehe, przypomniało mi się -> https://www.nasa.gov/feature/goddard/na … han-losses

Coś to ocieplenie wybiórczo działa :P :P :P

Tak ocieplenie działa wybiórczo. Nikt nigdy nie twierdził że globalne ocieplenie oznacza że ociepli się wszędzie po równo. Różne części Ziemi ocieplają się w różnym tempie, a niektóre mogą się w międzyczasie oziębić. Chodzi jednak o planetarny bilans - a ten wskazuje na ocieplenie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7,936

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Skąd wiemy że ten CO2 pochodzi od ludzi? Jak już pisałem wcześniej są dwie formy izotopowe węgla - jedna pochodzi z naturalnego cyklu, druga jest z węgla (przez miliony lat podczas których węgiel/ropa leżały w ziemi przeszedł z jednej formy w drugą, zgubił nadmiarowy elektron). W ten sposób wiemy że nadmiarowy CO2 pochodzi ze spalania paliw kopalnych

To by i nawet było ładne i piękne, że nie podoba wam się spalanie węgla ale... Walczycie również z żywnością o "dużym śladzie węglowym" itd.

Nawet jakbym się wahał czy nie pochylić nad Twoimi argumentami to takie i temu podobne działania sprawiają, że ta cała walka to "ideolo" a nie nauka.

Do tego "ideolo" którym pewne grupy interesu posługują się instrumentalnie.

Będziesz "ratował planetę" dla możnych tego świata a oni zostawią Cię bez gaci.

7,937

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W sumie @AdamK to lepiej jakbyś się odniósł do faktów i opinii jakie przedstawił Wroblewski w swoim nagraniu.

Ile to już razy wyznaczano i przesuwano termin katastrofy ekologicznej z tego tytułu?

Nawet ja przywoływałem tutaj wróżby z przedawnionymi terminami o zatopieniu wysp na wskutek topnienia lodowców itd.

Odnieś się do opinii, że koszt walki jest w sposób przytłaczający niewspółmierny do spodziewanego efektu.

I wreszcie co najważniejsze:

To na co zwracał uwagę ten anglojęzyczny material jaki wrzucałem i Wróblewski, że naukowcy mówią niedokładnie to co na kanwie ich prac mówią media i politycy.

Ty prezentujesz nie postawę naukową tylko ideologiczną.

Gorgh obejrzał i może się kapnął, że pewnie mylił to co mówią naukowcy z tym co mówią media powołujące się na ich prace.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-11-05 17:15:18)

7,938

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie jestem fanem bo to nie jest wybitny umysł ale czasem czytam:

O SYLOGIZMACH I „KLIMATYCZNEJ KATASTROFIE”

https://wei.org.pl/2021/blogi/panstwo/l … tastrofie/

7,939

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Partie właśnie podwyższyły sobie wypłaty z budżetu bo jest inflacja. A normalni ludzie płacą wyższe ceny w sklepach i elektrowniach, bo te partie do ich wzrostu doprowadziły. Dobry wojak Szwejk powiedziałby, że "bezczelne są te k... i zuchwałe".

Samo podwyższenie jest automatyczne (zostało już dużo wcześniej uregulowane w przepisach prawa) ale jest to śmieszne, że politycy pamiętali o tym żeby sobie zabezpieczyć podniesienie subwencji ale np. nie ma takiego przepisu względem pracowników budżetówki.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-11-05 11:29:24)

7,940

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/FDXRhlPXoAYw0IZ?format=jpg

7,941

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wszechogarniające podwyżki uderzają w kieszenie Polaków. Pani Dorota z Domatówka na Pomorzu pokazała nowy rachunek za gaz. Przy założeniu, że zużyje tyle samo surowca, będzie musiała zapłacić aż 8400 zł. Dotychczas płaciła 4800 zł. By oszczędzić, zrezygnowała z centralnego ogrzewania domu i zaczęła palić w kominku.

Pani Dorota z Domatówka otrzymała rachunek za gaz z prognozą na kolejne 12 miesięcy. Po podwyżce cen gazu zapłaci aż o 75 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Dotychczas płaciła za gaz rocznie 4800 zł. Po podwyżce, przy założeniu że zużyje go tyle samo, będzie płacić już 8400 zł.

– Otrzymałam rachunek za gaz, myślałam, że dostanę zawału. Kwota wzrosła z 4800 do 8400 zł. Nie wierzyłam własnym oczom – mówi portalowi o2.pl pani Dorota.

Przyznaje, że przed trzema laty wymienili piec na gazowy, bo zachęciła ich do tego ogólnopolska kampania dbania o ekologię.

– To jest porażka. Tak dużo rządzący mówili o ekologii, namawiali do wymiany pieców, po czym teraz mamy tyle płacić za gaz? Dobrze, że mam kominek. Wyłączyłam ogrzewanie i od kilku dni w nim palę, póki nie jest tak zimno. A gazem podgrzewam tylko wodę – mówi.

Wskazuje, że szalejące podwyżki – bo nie tylko o gaz chodzi – sprawiają, że niedługo może nie być rodziny stać na utrzymanie domu.

– Mamy kredyt, a teraz opłaty za gaz wynoszą tyle co rata. Może za jakiś czas nie będzie nas stać na ten dom, jak opłaty będą nadal takie wysokie. Gdyby mój mąż nie pracował za granicą, to nie byłoby nas stać, by zapłacić te wszystkie rachunki – podsumowuje.

Polskę ogarnia fala podwyżek dosłownie wszystkiego. Drożeje gaz, prąd, stal, drewno, paliwa, żywność, usługi, inflacja szaleje. W najbliższych miesiącach będzie tylko gorzej, bo efekty politycznych działań – także „zielonej” polityki w imię walki ze zmianami klimatu – dopiero nabierają rozpędu.

7,942

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:
jedynymentos napisał/a:

(...)I tu nie jest prawdą, że naukowcy są tacy hop siup hura zgodni(...)

To nie jest nieprawdziwe stwierdzenie, jest ono jednak bardzo mylące. Ogromna większość naukowców wypowiadających się w temacie (mówimy tu o więcej niż 99%) zgadza się z twierdzeniem że mamy globalne ocieplenie i jego powodem jest działalność człowieka. Pozostała część to osoby które nie są specjalistami w temacie klimatu. Dodatkowo nie ma żadnej dużej instytucji naukowej (mówimy tu o narodowych akademiach nauk, uniwersytetach, instytutach czy stowarzyszeniach) która nie zgadzałaby się z tym zdaniem. Ostatnie było Amerykańskie Stowarzyszenie Geologiczne, a to coś mówi jak organizacja w dużej mierze sponsorowana przez przemysł wydobywczy w końcu

Ja nie napisałem że wątpię w to, iż ocieplenie jest faktem i nawet w ciągu mego życia jestem to w stanie łopatologicznie stwierdzić więc mniemam dzieje się to szybko. I nie chodziło mi tez o to że naukowcy podważają same ocieplenie jak i jego przyspieszenie, nawet nie wątpię że emisja przemysłowa do tego się przyczynia. Chodzi mi o to że nie wszyscy naukowcy tak hop siup hura zgodni z tym, że człowiek jest GŁÓWNĄ przyczyną tego stanu rzeczy – skąd tu masz te 99%? A co jeżeli wpływ człowieka owszem jest, ale w niewielkim stopniu i nawet gdybyśmy nic nie emitowali to zamiast wzrostu o 2 i tak mielibyśmy wzrost o 1,8, wydając przy okazji pierdyliard dolarów, zarzynając gospodarkę i zagładzając ludzi? No i dlaczego wzrost temperatury sam w sobie ma być czymś złym? Jak wspomniałem bywały okresy gdy na ziemi było o wiele cieplej a życie kwitło. Nawet stopienie wszystkich lądolodów zmniejszyło by powierzchnię lądów ledwo o kilka % jak można sprawdzić na załączonej animacji. Lewicowi extremiści a to jakimś trafem ci sami co ekologiczni powinni się wręcz cieszyć bo nastąpiła by tak upragniona przez nich depopulacja globu.


https://www.youtube.com/embed/VbiRNT_gWUQ

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2021-11-05 12:14:36)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

7,943

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jedynymentos napisał/a:

skąd tu masz te 99%?

Ta zagadka jest dość prosta :P

Tymczasem wielką karierę w ostatnich dniach zrobiła w mediach informacja o tym, że „konsensus” wynosi już, zgodnie z najnowszym badaniem, nie 97, lecz aż 99,9 proc. Brzmi druzgocąco, prawda? Problem w tym, że nikt z przytaczających tę wiadomość nie sięgnął chyba do źródła. Gdyby sięgnął, zorientowałby się, że mamy do czynienia nie z jakimś wielkim badaniem opinii klimatologów na świecie, ale z kolejną zautomatyzowaną kwerendą tekstów, bazującą zresztą z grubsza na metodzie Cooka, ale twórczo rozwiniętą.

https://wei.org.pl/2021/blogi/panstwo/l … 9-procent/

7,944

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No widzisz, nie potrzebuję źródeł by samemu dojść do wniosku, że z tym 99% a nawet 75% coś by mi tu nie grało ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

7,945

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kurka, czytam właśnie HEL-3 Grzędowicza z 2017 roku. I jest w niej opisany niedaleki świat, taki 2040, i są dokładnie te same mechanizmy rozchodzenia się wirusa, informacji o nim, stopnia zaraźliwości oraz przymusowe szczepienia na "grupie najbardzej tego potrzebującej" a w kuluarach mówi się "nie bierz pod żadnym pozorem tej szczepionki". I że jest to przykrywka dla znacznie gorszych rzeczy.

Czy to naprawdę aż takie schematyczne? Skąd ci pisarze to biorą? I jak oni to napiszą, to nie są foliarzami, a jak ja o tym mówię to jestem?

7,946

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@qbahusak czytałem tę książkę w czasie jej premiery i pamiętam też wywiad z Grzędowiczem. On tę książkę pisał "dłuższą chwilę" i narzekał, że część tego co napisał jeszcze przed ukończeniem książki przestała być SF i sądził, że to będzie zarzut krytyków, że on taki mało oryginalny przez to :D

Jak to było w zmiennikach? Antycypował :]

A ty się jeszcze przejmujesz etykietą foliarza nadawaną przez zjadaczy popcornu? Nie sądzę ;)

7,947

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://imgur.com/UmpPEUY.png

Damn, właśnie zdałem sobie sprawe że jeztem przestempcom! ładowałem co2 do akwarium co by rośliny wincyj rosły :D

7,948

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Kłobukowski przyszedł i pozamiatał, dziękuję do widzenia :)

7,949

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ciągle mam wrażenie że widzę ludzi w kręgach wzajemnie poklepujących się po plecach, też tak macice?

przechodze na tumiwisizm

7,950

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gorgh napisał/a:

Adam Kłobukowski przyszedł i pozamiatał, dziękuję do widzenia :)

Kiedyś nie mogłem zrozumieć jak "izmy" dochodziły do władzy. "Bo przecież ludzie myślący..." itd.

Zaczynam wątpić czy was nawet obecny kryzys uleczy z tych mrzonek...

Czytałem listy ludzi piszących z więzienia do partii i/lub Stalina. To było niewiarygodne, macie chyba ten sam problem, zaczynam sądzić, że nawet jak będziecie ginąć z głodu za sprawą własnych głupich decyzji to z poczuciem, że sprawa jest słuszna a problemy przejściowe więc wasza ofiara jest na ołtarzu świetlistej przyszłości - zapewne to osłodzi ostatnie chwile.

Przekonać Was się nie da, obrażać nie chcę. Spadam. Wkurza mnie tylko że wasza głupota także spadnie na moją głowę.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-11-05 16:08:32)