Temat: Dawne telefony stacjonarne z... czasów Atari

Hejka,

Tak sobie pomyślałem, że skoro tyle dyskutuje się o Atari, to może warto wrócić też do dawnych urządzeń z tamtych lat.

Na rozgrzewkę, taka mini reklama i mini filmik:

Pamiętacie telefony produkcji Telkom RWT z Radomia?


Dziwna historia z naprawą telefonu Narcyz 270 (Telkom RWT)

*** Nieco zaskakująca naprawa polskiego telefonu przewodowego Narcyz 270. Przy okazji można zobaczyć, jak takie urządzenia wyglądały w środku i dowiedzieć się co nieco o tym, jak działały. Chcecie powrócić na chwilę do lat 80’tych? Zapraszam! ***

Ostatnio edytowany przez itguyinaction (2022-03-12 14:32:44)

2

Odp: Dawne telefony stacjonarne z... czasów Atari

Na YT jest kanał "Adam Śmiałek" gdzie pan Adam fajnie pokazuje i opisuje dawne urządzenia z czasów PRL ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

3

Odp: Dawne telefony stacjonarne z... czasów Atari

@TMK po dwóch jego filmach wybrałem opcję "nie sugeruj nic z tego kanału".

Jeden był o którymś polskim komputerze z lat 80, drugi o PalmOS. Może w innych tematach wie o czym mówi ale nie chcę sprawdzać ;D

4

Odp: Dawne telefony stacjonarne z... czasów Atari

No ale co konkretnie masz do niego bo nie rozumiem? Jakieś głupoty wygaduje czy jak?

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

5

Odp: Dawne telefony stacjonarne z... czasów Atari

Ja tam bardzo lubię filmy Adama Śmiałka. Wiadomo zawsze można się tam do czegoś przyczepić, ale generalnie robi naprawdę fajne i wartościowe filmy. Przynajmniej moim zdaniem. Chyba jedyny kanał tego typu na polskim YT. Wartościowa przygoda z techniką.

Sam próbuję trochę iść w podobnym kierunku, ale na dużo mniejszą skalę.

Swoją drogą co sądzicie o filmie dotyczącym Narcyza 270? Kolekcjonuje ktoś dawne telefony?

6

Odp: Dawne telefony stacjonarne z... czasów Atari

Ja niestety telefonów nie kolekcjonuję ale kanał pana Adama Śmiałka lubię bo trochę sprzętu przez niego opisywanego miałem, np. radio Zodiak wykorzystywane przeze mnie z amigą ;) Poza tym, część techniczna jest bardzo ciekawa, za tamtych czasów nie zastanawiałem się co jest w środku w tych sprzętach i jak to działało, teraz przynajmniej mogę się tego dowiedzieć ;) Nie przepadam za to za kanałami na YT pokazującymi sprzęt z czasów PRL na zasadzie tylko pokazania z zewnątrz i opowiedzenia kilku anegdotek ;)

Ostatnio edytowany przez TMK (2021-11-22 16:17:43)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD