201

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Panele do 3,5 calówki przyjechały dzisiaj ;)

https://images91.fotosik.pl/475/e1272443d75a6565med.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

202

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Zaxon, to jest gość!
Toms 720 od Zaxon-a to jest to.
Ale Toms 720 cr od Zaxon-a :) (centronics i rs232)..
To dopiero będzie Sztos!

Czekam na tuning mojego 007 Toms-a 720 repliki :)
Chyba czas kupić 1200xl ..

203

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Dziś przyjechał Toms 720 od Zaxon-a po tuningu..
Nie ma to jak toms navigator:)

204

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

mój Toms łyka większość dyskietek HD przy formatowaniu 720 kb. hmmm chyba standardowo tomsy nie lubiły dyskietek hd ?

.

205

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jaki napęd, jakie dyskietki, konkretnie...

206

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

pojęcia nie mam jaki napęd jest wewnątrz. a dyskietki różne. opisane jako DS HD

.

207

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Rozumiem. Próbowałeś zapis/odczyt, czy tylko formatowanie?

208

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

format odczyt zapis . wypelnilem na full dyskietke

.

209

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Z testów moich klonów wynika, że najważniejszy w tym przypadku jest rodzaj napędu, bo dyskietka HD ma całkowicie inną strukturę nośnika ferromagnetycznego i to jest główna przyczyna niemożności używania tych dyskietek w starszych napędach.
A to czy to toms, xf czy inny producent nie ma tu nic do rzeczy.
U mnie tak jak opisałem tu działa to tylko z FD-55GFV...

210

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

pablozp napisał/a:

format odczyt zapis . wypelnilem na full dyskietke

Wskazane by było teraz spróbować to odczytać na innym egzemplarzu. Bo możliwe, że masz jedynie narzędzie do lokalnego backupu i to takie, że jak napęd padnie to nic innego tego nie przeczyta.
Przywiozę z biura paczkę HD-ków to zobaczę jak jest u mnie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

211

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

przy okazji podrzuce ci te zapisane u mnie , żeby sprawdzic z ciekawości na Twoim klonie

.

212

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Ja z dyskietkami HD w stacjach DD mam takie doświadczenia, że o ile dyskietka sformatowana i zapisywana w jednej stacji nie sprawia większych problemów, a nawet zazwyczaj czyta się na innych stacjach, to już próba zapisu na innej stacji kończy "żywot" takiej dyskietki (a przynajmniej jej zawartości).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

213

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Jestem zadowolony że formatuje mi w 720kb dyskietki  hd ponieważ nie mam dd 96 tpi. a co do odczytu w innych stacjach to nie ma znaczenia bo składanki 720kb robie dla siebie i to pare sztuk .Większość dyskietek i tak nagrywam w double 180 kb na strone żeby zachować kompatybilność z innymi stacjami jakie posiadam

.

214

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

W każdym moim klonie siedzi modowany napęd  Teac 55-gfr. Dyskietki tylko DD. Z HD nic nie gwarantuje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

215

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Tak tylko podlinkuję :
https://allegro.pl/oferta/toms-720-repl … 2428336204

Obecnie mojego klona Toms-a 720 od Zaxon-a...
- "chłosta" Alex :)

Dodam że mój klon ma na również i toms navigator-a :)

216

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

zaxon napisał/a:

W każdym moim klonie siedzi modowany napęd  Teac 55-gfr. Dyskietki tylko DD. Z HD nic nie gwarantuje.

Tomsy i hd dyskietki, to nie ma sensu.

217

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Ale niektóre udaje się sformatować i działają. Ot, ciekawostka.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

218

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

To raczej kwestia napędu. Jedne radzą sobie z HD a inne zupełnie.

219

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Dokładnie. Dodam najważniejsze, że z przenośnością to tak różnie - nagrałem kilka HD-ków (na zaxonowym Tomsie), które u mnie działały i wysłałem do Lublina do @pablozp i u niego część się przeczytała a część niekoniecznie. Analogicznie, on sformatował i nagrał kilka u siebie i wysłał do mnie - efekt podobny, część się czyta a część nie. Mówimy o dyskietkach HD. Z DD nie ma tych problemów jeśli tylko dyskietka jest dobrej jakości (80 ścieżek podbija próg).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

220

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Potrafią się po jakimś czasie nie czytać na tej samej stacji i napędzie.
HD to nie jest dobry pomysł z tomami.

Natomiast DD najlepiej DsQD czytają się na różnych tomsach bez problemu.

221

Odp: No to lecim z Tomsem 710 i 720 ...

Potwierdzam - HD to nie są dyskietki tolerowane przez Tomsa nawet z napędem od PC.
W przypadku replik unikać również dyskietek Kodaka MD2-D, bo te na replikach nie są tolerowane. Oryginalne Tomsy je łykały.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim