Temat: Atari XCA-12

Cześć, ostatnio kupiłem Atari XCA-12 podłączyłem i nie działa (chyba). Co zrobić?

2

Odp: Atari XCA-12

Zareklamować :)

A jak takiej możliwości nie ma to dokładnie opisać objawy wraz z detalami i może zdjęciami wraz z wnętrzem.

3

Odp: Atari XCA-12

Nie wkładaj taśmy, czy przewijanie działa.
Jak wyżej, teraz w Basicu wpisz POKE 54018,52, naciśnij klawisz RETURN i włącz PLAY w magnetofonie.
Jak nie kręci i nie przewija to nie dochodzi napięcie zasilania. Sprawdź we wtyczce czy jakiś przewód nie jest zerwany.
We wtyczce ze starości sprężynki styków mogą być zardzewiałe, zaśniedziałe i nie przewodzą. Należy je przeczyścić. Pojedynczo wyjąć z gniazda i po konserwacji włożyć w to samo miejsce. Jak nie pomoże to czeka głębsza naprawa bo w komputerze uszkodzony może być tranzystor a w magnetofonie wykrzywione styki przełączników podających napięcie na układy magnetofonu.
Rozkręcić obudowę, sprawdzić. Tak czy owak doprowadzić należy do sytuacji że magnetofon przewija i kręci jak przy odtwarzaniu, nagrywaniu.

4

Odp: Atari XCA-12

Piotrek575 napisał/a:

ostatnio kupiłem Atari XCA-12

Oj, kłamczuszek, kłamczuszek. Kupiłeś "California Acces XCA-12 for Atari Computers" - czyli magnetofon produkowany przez CA na częściach z Atari jeszcze (w odróżneniu od CA12).
A wracając do sedna: na 90% pasek, sprawdź bez taśmy przewijanie, ewentualnie POKE54018,54 (o ile dobrze pamiętam) włącza silnik i powinien się kręcić z PLAY. Jak się kręci - to samo z taśma (max 60 minut), może być z muzyką - będzie słychać w monitorze. Jeśli się kręci (i muza bardzo nie fałszuje)  -wyeliminujesz pasek. Jeśli się kręci, ale zaaaaciągaaaaa - pasek do wymiany. Jeśli nie ruszy - może być różnia (pasek, alektronika, Atari...).

Sikor umarł...

5

Odp: Atari XCA-12

Działa wczytuje kasety z muzyką i można rozpoznać tą muzykę ale nie jest wyraźnie.

6

Odp: Atari XCA-12

To teraz prosty test, program w Basicu:

10 ?"Atari"
20 g.10

Całość zapisz (CSAVE), cofnij taśmę i spróbuj wczytać (spod BASICa): CLOAD, potem RUN.

Sikor umarł...