Temat: Pytanie odnośnie Joysticka

Witam, posiadam Atari 130XE, niestety nie mam żadnego Joysticka. Chciałbym kupić jakiś na początek nie za drogi joystick, ale bardzo cieżko coś znaleźć. Mam pytanie czy coś takiego będzie działać z Atari 130XE ? https://shopee.pl/AMUM-Retro-Classic-Co … 9b70d00fbf

w opisie jest że do Atari2600 i stad pytanie czy będzie z innymi działać ? Może ktoś wie ?
Wiem, że zapewne jest to jakieś badziewie, ale na dobry początek chce zobaczyć czy w ogóle Atari dobrze działa.

2

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Standard Atari, tak, ten będzie działać. Jego "jakoś" (specjalnie bez "ć" na końcu) jest taka cobie, ale w tej cenie bierz w ciemno. W odróżnieniu od oryginału (Atari CX-40) ma dość delikatny środek, który się łatwo łamie.
Zasadniczo każdy joystick mający w opisie Atari/Amiga/C64/Kempston będzie pasował.
Alternatywnie - napisz do Mq, tworzy on SNES Control i tam można podłączyć pada od SNES i inne takie urządzenia przez przejściówki (zamiast joysticka).

Sikor umarł...

3

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Ja mam cx40 do oddania (do naprawy, blokuje go w dół, albo w górę, nie pamietam) za free jeśli odbierzesz w Warszawie.

4

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Dzięki bardzo :) Niestety z Poznania jestem, więc nie bardzo. Kupiłem ten na shopee, mam nadzieje że jakoś działać bedzie

5

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Nie są takie straszne. Oczywiście - kwestia intensywności używania bo Decathlonu raczej nie przeżyją no i dość specyficznie trzeba je trzymać, nie każdemu to odpowiada (mi nie).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Są jeszcze nowe (obecnie produkowane) wyroby joystickopodobne produkcji MATT:
https://sklep.matt.com.pl/pl/p/Joystick … mmodore/42

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

7

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

donaspl napisał/a:

Witam, posiadam Atari 130XE, niestety nie mam żadnego Joysticka. Chciałbym kupić jakiś na początek nie za drogi joystick, ale bardzo cieżko coś znaleźć.

Miałem dokładnie ten sam problem, dla tego z kumplem postanowiliśmy stworzyć nowy porządny joystick do klasycznych komputerów jak Atari Amiga C64
PunBB bbcode test
Zachęcam do śledzenia tematu na naszej stronie i wsparcie jak ruszy kampania na Kickstarterze

8

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Tylko nim jakikolwiek komercyjny Joy z tego projektu powstanie to minie jeszcze pewnie z rok. A grać czymś trzeba. Teraz ;-)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

9

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

Jak zawsze też pozostaje kwestia ceny... Ja mam w zapasie kilkanaście nowych joyów to się nie martwię.

10

Odp: Pytanie odnośnie Joysticka

@donaspl, jak masz dostęp do drukarki 3d i nie boisz się lutownicy lub masz kogoś kto się jej nie boi to możesz wykorzystać mój projekt.

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 81#p290281