Temat: HxC SLim Atari STFM

Witam,

Zamontowalem do mojego sprzetu w koncu emaualtor stacji.

Jest to HXC Slim ver A kupiony jakis czas temu.

Przed uruchomieniem:
1. Sformatowalem karte SD w Fat32
2. Wgralem oba pliki   HXCSDFE.CFG oraz  AUTOBOOT.HFE ( probowalem rozne wersje)
3. Glosniczek wydal dzwike ( 1 bip) natomaist nie wgralo sie menu HXC
4  Podpialem pod urzadzenie inaczej by sie nie dalo :) Ustawienia zworek ( 1 ON, , reszta off)  (1-5 On, reszta off)

Prosze o pomoc jakie sa prawidlowe ustawienia stacji do ST, oraz ewentualnie link do Firmwaree.
Zakladam, ze nie dalo sie pomylic zasialani oraz tasmy  sygnalowej( jest wypustek)

dzieki !pozdro dla Forumowiczow

2

Odp: HxC SLim Atari STFM

Cześć Rafikuss, czy udało ci się ostatecznie uruchomić to HxC?
Do tej pory używałem z ST, PC i Amigą kilka Goteków z FlashFloppy, ale zachciało mi się spróbować HxC Slim. Też Rev A, też zrobiłem kolejno to co Ty wyżej i eSTek startuje tak jakby nie miał włożonej dyskietki.

Czytam dokumentację, ale na razie to nie pomaga w rozwiązaniu problemu...
https://hxc2001.com/download/floppy_dri … al_ENG.pdf

W sumie to już nie wiem czy rozumiem tabelki dot. DIP-switchy na str. 8. Co autor rozumie za "twisted" cable? Dla Goteka taśmę w ST-ku trzeba odwrócić o 180*. W HxC chyba też, ale czu to jest twisted, czy chodzi o taśmy PC-towe dla dwóch napędów, z odwróconymi kilkoma żyłami między 1 i 2 napędem?

I po drugie, co oznaczają w tych tabelkach komórki w kolorze zielonym i białym?

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Kontakt przez "E-mail". Dzięki.

3

Odp: HxC SLim Atari STFM

Podbiję. Czy ktoś tu używa HxC Slim z ST, Amigą lub PC, lub czymkolwiek?
Wczoraj poświęciłem sporo czasu na próbę uruchomienia tego w STE, A500 i PC. Formatowałem na czysto kilka różnych kart SD, wgrywałem różne gotowe pliki HXCSDFE.CFG i AUTOBOOT.HFE ze strony projektu, modyfikowałem też te pliki .CFG za pomocą HxCFloppyEmulator.exe na kilka sposobów, ostatecznie wgrałem firmware HXCFESlim_V2_1_2_40.upd... No i niby cały czas samo HxC daje chyba prawidłowe oznaki życia (dioda mruga, głośnik wydaje dźwięki przy uruchamianiu i zmianie obrazów przyciskiem), ale komunikacji z komputerem jakby brak, a przynajmniej pełnej, bo częściowa chyba jest. Np. A500 z KS 1.3 nie bootuje się - pokazuje się łapka z dyskietką, ale po zmianie obrazu w HxC (przez naciśnięcie przycisku - .cfg jest w trybie indexed i na SD są trzy obrazy dyskietek: Manager, Workbench 1.3 i Extras pod nazwami DSKA0000.HFE, DSKA0001.HFE, DSKA0002.HFE) Amiga jakby rozpoznaje zmianę dyskietki bo łapka znika na chwilę próbując znów bootować, ale za chwilę łapka znów się pojawia.
W A600 po podłączeniu jako stacja zewnętrzna i zabootowaniu z HD, zmiana obrazów przyciskiem nie powoduje pojawienia się ikony dyskietki z Workbenchu. Również po wejściu do Early Boot po wlączeniu A600 nie ma do wyboru DF1.

Po podłączeniu do PC (płyta pod Pentium III) BIOS rozpoznaje obecność czegoś na taśmie, bo nie wywala błędu "Floppy Disk fail". Po odłączeniu HxC błąd jest. W BIOsie mam też opcję Boot Up Floppy Seek i głośnik w HxC bzyczy w momencie szukania stacji. Niestety dalej już jest niedobrze - obraz dyskietki się nie bootuje, a w systemie zabootowamym z HDD ikona stacji jest, ale się nie otwiera.
Oczywiście przy każdej zmianie komputera ustawiam DIP-switche wg instrukcji, formatuję kartę SD i nagrywam odpowiedni .cfg i obrazy.

W ST nie działa również, ale opisałem dokładniej próby z Ami i PC bo tam jakby proces bootowania daje lepsze znaki co się dzieje.

Hilfe! Czy może ktoś podesłać sprawdzony zestaw plików: .cfg i obrazu managera, albo dowolnych innych działających obrazów i ustawienia dipswitchy, do ST, AMI lub PC?

----====   dołącz do www.worldcommunitygrid.org   ===---

<-- Moja skrzynka "PW" jest pełna i nie mam czego usunąć. Kontakt przez "E-mail". Dzięki.