Temat: "Rambo" odwrotna polaryzacja zasilania

Bawiłem się klonem, tzw. Rambo i Atari 2600 jr. Używałem zasilacza, w którym zmieniało się polaryzację na wtyku zasilającym i podłączyłem Rambo z niewłaściwym ustawieniem. Konsola się nie włącza. Wymiana stabilizatora napięcia nic nie dała. Co tam można jeszcze sprawdzić? Co jeszcze mogło się zepsuć?

2

Odp: "Rambo" odwrotna polaryzacja zasilania

Udało się naprawić. Wymieniłem stabilizator napięcia, kondensatory elektrolityczne i 3 małe układy scalone. Już nie pamiętam typów ale są tanie po około 2-4 zł i więcej się płaci za przesyłkę.

3

Odp: "Rambo" odwrotna polaryzacja zasilania

To napisz ku potomności, może się komuś przydać.

Sikor umarł...

4

Odp: "Rambo" odwrotna polaryzacja zasilania

No to tak:
- stabilizator napięcia 7805
- MC1424BCP (około 5 zł)
- CD4093BE (około 2 zł)
- SN74HC04N (około 2 zł)
Kondensatory kupowałem w komplecie z innymi do innego urządzenia i nie pamiętam wartości ale też groszowe koszty.
Wymieniłem wszystko na raz bez próbowania co dokładnie się zepsuło i sprzęt działa.
Moja wersja to z 555 grami (napis na obudowie).

5

Odp: "Rambo" odwrotna polaryzacja zasilania

TomekTRV napisał/a:

No to tak:
- stabilizator napięcia 7805
- MC1424BCP (około 5 zł)
- CD4093BE (około 2 zł)
- SN74HC04N (około 2 zł)
Kondensatory kupowałem w komplecie z innymi do innego urządzenia i nie pamiętam wartości ale też groszowe koszty.
Wymieniłem wszystko na raz bez próbowania co dokładnie się zepsuło i sprzęt działa.
Moja wersja to z 555 grami (napis na obudowie).

Zapodaj zdjęcie środka i jeżeli jesteś w stanie zgrac zawartość to wsad promu.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

6

Odp: "Rambo" odwrotna polaryzacja zasilania

Zdjęcie środka mogę zrobić jak w końcu wrócę z delegacji do domu ale zgrać zawartość pamięci to już trudniejsza sprawa. Jestem elektrykiem a nie elektronikiem a to według mnie różnica jak między kowalem a jubilerem - niby obaj robią w metalu ale całkiem inaczej. Elektroniką zajmuję się hobbystycznie i mam programator ale jeszcze go nie używałem. Gdyby ktoś mi pomógł to zrobić to na pewno bym spróbował ale sam nie zabiorę się za tą pamięć ot tak bo bez praktyki w tej dziedzinie mogę ją tylko zepsuć. Najważniejsze jest jednak, że pracuję na delegacjach i mam bardzo mało czasu.