1

Temat: Historia polskiej protosceny Atari

Jak pewnie niektórzy zauważyli, na profilu FB atari.area od pewnego czasu opisuję historię początków polskiej sceny Atari. Początek znajduje się w tym poście.

W związku z powyższym, a także tym, że mogłem się gdzieś pomylić (względnie coś pominąć) mam prośbę o informacje, jeśli ktoś znalazł jakąś nieścisłość. Jeśli macie jakieś polskie produkcje, autorów których nie wymieniłem, to również proszę o info.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Obserwuję, bardzo fajny projekt !!!.:.!!!
Ja tak od połowy lat 90tych siedzę w "interesie", na pewno nie raz się jeszcze wypowiem.

3

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

A nie możesz na jakiś blogu? bo twarzoksiążka jest np. u mnie na stałe zbanowana.

Ostatnio edytowany przez lopez (2021-03-11 08:24:12)

4

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

tak jak @lopez napisał. Myślę że AA jest na to dobrym miejscem.
Na telefonie FB kazał mi się zalogować by zobaczyć wpis.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

5

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Też nie poczytam na FB. Jakby co, na AA prócz forum jest też dział "Artykuły".

6

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Na artykuł to się *jeszcze* nie nadaje, natomiast byłem szczerze przekonany, że "strony" na FB są widoczne wszędzie bez logowania, dlatego też ten post tutaj.

W przeglądarce, że tak powiem, stacjonarnej wystarczy kliknąć, że się nie chce założyć konta i można swobodnie przeglądać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Z tym swobodnie to bym polemizował. Co chwila pojawia się gówno z "chceś się zalogować lub założyć konto" :/

Sikor umarł...

8

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Bump tematu.

W międzyczasie udało się namówić (a często nie było łatwo!) wielu pionierów z tamtych czasów na podzielenie się swoimi wspomnieniami. Nie znaczy to, oczywiście, że wiem wszystko i o wszystkich. Tu pojawia się szansa dla wszystkich czytelników. A mianowicie jeśli znaleźliście w swoich zbiorach demo, intro lub nawet obrazek pochodzący z przełomu lat 80. i 90., który chcielibyście żeby KONIECZNIE nie był zapomniany - to dajcie znać, zrób zrzut kasety, dyskietki - lub jeśli nie umiesz / nie chce Ci się - podeślij do mnie, zrzucę go i odeślę! Nawet jeśli wydaje się, że "eeee, to się nie nadaje", względnie "pff, to pewnie już z pewnością dely ma".

Bez Waszej pomocy historia może nie być kompletna! W tej chwili mam skatalogowane ponad 180 (sto osiemdziesiąt!) różnych produkcji z lat 1987-1993.

A może któryś z Was pisał swoje programy w wyżej wspomnianym okresie i chciałby się podzielić swoją historią? Bardzo chętnie opublikujemy takie opowieści oraz programy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

dely, czy możesz zrobić paczkę z produkcjami polskiej demo-sceny z lat 1987-1993?

10

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Oczywiście, bardzo proszę.

Przy okazji ponawiam prośbę - jeśli ktoś z Was ma jakieś polskie produkcje z tego okresu, które nie znajdują się w załączonym archiwum, to poproszę o podesłanie. Poprzedni apel niestety nie przyniósł prawie żadnego efektu :(

Dziękuję tym, którzy zadali sobie trud, żeby coś podesłać (a było ich mniej niż palców w jednej ręce) :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Chyba czas paski do stacji kupić i przejrzeć dyskotekę...

Sikor umarł...

12

Odp: Historia polskiej protosceny Atari

Dziękuję Dely