1

Temat: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Zanim kupię na A-coś-tam-o, wolę zapytać wśród swoich.

Kupię TOS 2.06 EN (UK albo US) oraz 2 moduły pamięci SIMM po 1 MB. Mam oryginalne 2 moduły po 1 MB i chcę rozszerzyć pamięć do 4 MB. W rozliczeniu mogę oddać TOS 2.06 DE.

Ostatnio edytowany przez Lizard (2022-01-24 20:26:47)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

2

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Mogę nagrać taki TOS, jaki Waść sobie zapragniesz.

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Dzięki. Założyłem ten wątek w trakcie pisania maila do Ciebie w innej sprawie. Potrzebuję wersję angielskojęzyczną, bo na niemiecką patrzeć nie mogę. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Lizard napisał/a:

Potrzebuję wersję angielskojęzyczną, bo na niemiecką patrzeć nie mogę.

Przypuszczam, że Artic-wroc proponuje polską. Zainwestuj Waść w Dual-TOS przy okazji, do niektórych gier się przydaje...

Sikor umarł...

5

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

@Lizard
Jakby coś, to mam Dual Tos'a do Megi,.

1.62 i 2.06  Obydwa UK
I mam  simy 2 x 1 MB 
I do Megi mam jeszcze koprocesor i gala do niego. 
I jak bym dobrze poszukał to mam też gala do uruchomienia w Medze stacji HD  1,44Mb. :)

6

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

@Atari User,
do Mega STE GAL do HDD 1.44MB ?, to dziwne,
MSTE byly z reguly montowane ze stacja dyskietek 1.44, ewentualnei trzeba byly na zworce zmienić. To pierwsze wersje TTetki mialy montowane stacje dyskietek 720KB, ale i tak zmienialo sie to na DIP switchu.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

@Kroll
Na początku w megach były stacje 720kb i miały układ Pal C301901-001
Żeby zastosować stację HD każda od PC, ale oryginalne z pasującym panelem były Epson 340 
Trzeba wymienić tego Pal'a  na wersję  Pal C301901-002 i jeszcze trzeba było od spodu zrobić zworkę przewodem chyba ten  GAl z Prockiem ((ale nie zawsze)
A DIP Switch to trzeba przestawić swoją drogą
Zamiast tego Pala, programuje się Gala odpowiednim wsadem dostępny w necie.
/
Tu chyba jest coś o tym.
https://blog.troed.se/2016/07/14/mega-s … -upgrades/

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2022-01-25 00:10:55)

8

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

@Atari-User, czyli w Megach STe bylo podobnie, jak w TT, tam o tym wiedzialem ze pierwsze mialy stacje 720,
o tym z MSTE tez to nie wiedzialem, dzieki za sprostowanie aczkolwiek nigdy nie spotkalem sie z plyta TT czy MSTe aby mialy dyskietke DD :)
Po prostu nie zaglebialem tego tematu, wiem tylko co i jak trzeba bylo zrobic zeby miec FPU w MSTE.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Atari-User napisał/a:

I mam  simy 2 x 1 MB
I do Megi mam jeszcze koprocesor i gala do niego.

Na pamięć reflektuję. Koprocesor niekoniecznie, chyba że dasz na niego dobrą cenę. :) Raczej nie ma przydatnego mi softu, które z niego korzysta.

Atari-User napisał/a:

1.62 i 2.06  Obydwa UK

Zastanawiałem się, czy starszy TOS da radę w Medze. Teoretycznie to STE, więc powinien działać. Ciekawe, czego nie obsługuje. Z pewnością takie rozwiązanie się przyda, ale zobaczę najpierw, co mi odpisze artik-wroc.

Kroll napisał/a:

nigdy nie spotkalem sie z plyta TT czy MSTe aby mialy dyskietke DD :)

Jak zdążyłem już wyczytać pierwsza seria Mega STE wypuszczona była z napędami DD. Poźniej były montowane HD. Ja mam tę późniejszą. :)

Kroll napisał/a:

wiem tylko co i jak trzeba bylo zrobic zeby miec FPU w MSTE.

Płyta MSTE zdaje się, że ma gniazdo koprocesora, więc jego montaż nie powinien sprawić problemu osobie na poziomie inteligentnego policjanta. Silny policjant też sobie poradzi, ale jemu nie będzie działać. ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

10

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Lizard napisał/a:

Teoretycznie to STE, więc powinien działać. Ciekawe, czego nie obsługuje. Z pewnością takie rozwiązanie się przyda, ale zobaczę najpierw, co mi odpisze artik-wroc.

Może porównanie pomoże: http://atariki.krap.pl/index.php/TOS#Wersje
W 1.62 o ile pamiętam nie masz obsługi trybu 16Mhz (z automatu) i drobne popierdółki. No i chyba patcha trzeba założyć, jeśli TOS ma formatować dyskietki HD (ale tu mogę się mylić).
=========================================
EDYTKA:
A tu dokładniej: http://avtandil.narod.ru/tose.html - warto też looknąć (o dziwo) w wikipedię...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-01-25 11:33:06)

Sikor umarł...

11

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Sikor napisał/a:

Przypuszczam, że Artic-wroc proponuje polską.

Jak ktoś chce UK, to ma UK, to nie moje Atari :)

Lizard napisał/a:

ale zobaczę najpierw, co mi odpisze artik-wroc.

Mejl poszedł.

Było miło :) Do widzenia.

12

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Na maila odpisałem. Dzięki za info o TOS-ie.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

13

Odp: [K] TOS 2.06 EN, 2 x 1MB SIMM do Atari Megi STE

Zakupy udane. Dziękuję artik-wroc i Atari-Userowi.

Temat do zamknięcia.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.