1

Temat: [S] Atari 1040 STe

Grzecznościowo wystawiam na "aukcję" Atari 1040STe. Zamiast wystawiać to na znany portal aukcyjny może lepiej jest wrzucić tego kompa tu, szczególnie że:

- stan ogólny 9/10
- czyste audio, komputer nie przesterowuje dźwięku a na przetworniku 8 bit nie ma trzasków
- obraz po RGB dość czysty, bez zakłóceń czy odbić
- w demach typu: "Sea of Colors", czy "Japan(up)" na grafice nie syfi czarnymi pixelami
- 4MB ram
- TOS 2.06pl
- klawiatura eng.
- kolor oryginalny, nie pożółknięty
- stabilnie pracuje z uSatanem

teoretyczne minusy:

- fdd wymieniana przez kogoś tam kiedyś, "prawie" pasuje do dziury po oryginalnym flopie. Brakuje dwóch śrub mocujących FDD więc chwilowo nie sprawdzę jak to się składa po przykręceniu. Sama stacja ogólnie czyta swój format (tyle co mogłem sprawdzić), miewałem okazjonalne problemy z odczytem ale nie wiem, czy to kwestia samego napędu, czy starych zgrzybiałych onegdaj w piwnicy dysków. Nie ma też ekranów, mam je dostać w przyszłym tyg. jeśli to komuś potrzebne jest.
- klawiatura jest lekko "ugięta" tak, jak by środek pod własnym ciężarem wyginał się do dołu. Może jakąś podpórkę dało by rady wyczarować. Cóż - grawitacja ;)


========================================================================


http://pinokio.pigwa.net/STe/STe1.JPG
http://pinokio.pigwa.net/STe/STe2.JPG
http://pinokio.pigwa.net/STe/STe3.JPG
http://pinokio.pigwa.net/STe/STe4.JPG
http://pinokio.pigwa.net/STe/STe5.JPG

Przedmiotem licytacji jest sam komputer (+mysz)

Startujemy od 1100pln, finisz 31.01.2022, godzina 23:00

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: [S] Atari 1040 STe

O co chodzi z czasem na forum? Ja mam 21:41 a tu mi pokazuje, że publikacja postu była "dzisiaj 22:35"... Czas moskiewski czy co?

Aha, a w temacie: czy można zobaczyć prawą stronę czy to tajemnica?

Ostatnio edytowany przez dynamike2010 (2022-01-28 21:43:20)

/l\tari

3

Odp: [S] Atari 1040 STe

można, postaram się za chwilę dorzucić foto.

http://pinokio.pigwa.net/STe/STe6.JPG

Jak pisałem. Pasuje "prawie" ;). Obstawiam, że po przykręceniu FDD do reszty da się napęd ustawić tak by dało się bezproblemowo używać stacji. Teraz z bliska widzę, że tam coś było podcinane w tej dziurze pod fdd.

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-01-28 22:09:31)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: [S] Atari 1040 STe

dynamike2010 napisał/a:

O co chodzi z czasem na forum? Ja mam 21:41 a tu mi pokazuje, że publikacja postu była "dzisiaj 22:35"

U mnie post Pina jest o 21:35:44. Wyświetlany czas postów jest zależny od tego czy w profilu masz właściwie ustawiony czas letni/zimowy, oraz od tego czy jesteś zalogowany, czy nie.

Pin napisał/a:

Teraz z bliska widzę, że tam coś było podcinane w tej dziurze pod fdd

Bo oryginalna stacja ma przycisk w kształcie rombu, a obudowa wokół niego ma "ramkę". Prostokątny przycisk ze stacji PC przez to "okienko" w kształcie rombu nie przechodzi, więc dwoma małymi cięciami się tę ramkę usuwa. Też mam tak w MSTE.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2022-01-28 22:23:19)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: [S] Atari 1040 STe

Klawiatura jet ugięta, bo w obudowie brakuje (jest wyłamana) środkowej podpory...

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

6

Odp: [S] Atari 1040 STe

ok. W takim razie brakuje tej "podpory" klawiatury.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: [S] Atari 1040 STe

A możesz pokazać brak tej podpory? Nie chcę mi się rozkręcać mojego STe, aby sprawdzić gdzie ono jest. Zapytuję bo to ugięcie przypomina mi egzemplarz 65XE z podobnym defektem. Ów egzemplarz należał do mojego kolegi, który był trochę nerwowy, i jak mu coś nie wychodziło w grach zwykł napi*ć w klawiaturę "jak w mordę strzelił" Po jakimś czasie tak przyjebał, że mu się zablokował klawisz "R". Poprosił mnie wtedy o pomoc w naprawie. Po wyjęciu klawiatury doszedłem do wniosku, że dostała tyle strzałów, że się dosłownie ugięła cała metalowa konstrukcja klawiatury. Wizualny efekt był, jeżeli nie identyczny, to co najmniej bliski temu co raczyłeś udostępnić. Mam STe, STfm, i jakoś nie zauważyłem wpływu grawitacji, która tłumaczyłaby, aż taką deformację klawiatury.

8

Odp: [S] Atari 1040 STe

Faktycznie była tam podpora, taka plastikowa nóżka. Dodatkowo klawiatura od ST(e) nie ma podstawy z blachy takiej, jak ma XE. W tym przypadku faktycznie, jeśli nie ma tego elementu to klawiatura musi (obwisnąć). W przypadku XE podpory też są ale - od spodu klawiatury mamy blachę która jest mniej podatna na "grawitację" mimo wszystko. Jutro dołączę fotkę - że tak powiem - brakującego ogniwa Darwina ;)

EDIT:

Fotka przecież jest. Jest zdjęcie w #1 z widokiem płyty (to z simmami), na środku jest otwór w PCB na tę podporę. Nie ma jej tam.

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-01-29 01:55:05)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: [S] Atari 1040 STe

W ST, od spodu klawiatury, nie było blachy tylko gruba folia.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2022-01-29 11:55:25)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: [S] Atari 1040 STe

Adam Klobukowski napisał/a:

W ST, od spodu klawiatury, nie było blachy tylko gruba folia.

Ale przeca Pin napisał, że w ST nie ma blachy.

Sikor umarł...

11

Odp: [S] Atari 1040 STe

nie piszę o ekranach, tylko "podbudowie" klawiatury.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: [S] Atari 1040 STe

w 65xe to się plastik obudowy do góry wybrzusza, też tak mam w jednej..

13

Odp: [S] Atari 1040 STe

Reasumując... Licytacja czy raczej targujemy się w dół?

/l\tari

14

Odp: [S] Atari 1040 STe

OK. nie ma blachy w ST pod klawiaturą. Dawno tam nie zaglądałem i nie wiem. Ale moje egzemplarze STe I STfm nie mają takiego defektu. A wasze? Także coś takiego jest przynajmniej dla mnie zastanawiące. Co spowodowało taką deformacje? Co się stało z tą podporą? Co spowodowało, że jej tam nie ma?

15

Odp: [S] Atari 1040 STe

Błędnie założyłem, że w ST też jest blacha jak w 65XE. Moja wina. Choć naprawiałem moje egzemplarze to po prostu nie pamiętam ich dokładnej budowy.  Wykwit klawiatury do góry w 65XE jest dla mnie zagadką i nie wiem co może do tego doprowadzić. Nigdy się z tym nie spotkałem. Ciekawe zagadnienie.

16

Odp: [S] Atari 1040 STe

dynamike2010 napisał/a:

Reasumując... Licytacja czy raczej targujemy się w dół?

Reasumując. Czekamy do 23:00 i idzie na allegro :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: [S] Atari 1040 STe

W imieniu znajomego Amigowca oferuję 1100.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: [S] Atari 1040 STe

ok - sprzedane. Zdzwonimy się jutro :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: [S] Atari 1040 STe

Ok. Sprawa dogadana - temat do zamknięcia.

Ostatnio edytowany przez Pin (2022-02-01 22:16:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info