1

Temat: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

No właśnie, póki co mam chwilowe moce przerobowe na jakiś nowy produkt (choć samego czasu na zabawę nie mam), więc się zastanawiam, co by tu w krótkiej serii wypuścić? Chodzi zarówno o hardware, jak i software - no i liczę na ewentualną pomoc chętnych elektroników i programistów.
Jakieś pomysły? (Kolekcja gier Sikor Soft się szykuje, choć utknęła w tłumaczeniu jednej pozycji, za którą będę się mógł zabrać dopiero około maja - to dla tych, którzy będą pytali o Tekblasta ;) , choć tłumaczenie nie dotyczy tej gry)

Sikor umarł...

2

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

zainwestuj w siebie, naucz się nowego języka, innego niż Turbo Basic

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

@tebe, jak pisałem - teraz czasu na zabawę nie mam, niestety.

Sikor umarł...

4

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

1. Folia do klawiatur Mega STE i/lub TT (jeżeli te folie się różnią)
2. Replika / remake całej takiej klawiatury QWERTY US lub UK

Swoje podanie motywuję tym że gdyż-albowiem-z-powodu-dlatego-że-ponieważ, mam jedną taką klawiaturę (z już naprawianą folią) na trzy maszyny.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

PBI/ECI expander, coś na kształt 1090, urządzenie newdev z możliwością mapowania rejestrów np. podłączanych cartów.

Jest milion różnych ciekawych i zazwyczaj nieprzelotowych urządzeń, które mogły by funkcjonować jednocześnie a faktycznie nie ma tego gdzie wsadzić ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

A za taki ekspander przypadkiem nie brał się pancio.net, o ile dobrze kojarzę?
@uicr0Bee: za mały zbyt na to...

Sikor umarł...

7

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

Sikor, a jak z koszulkami? Te nasze SDX już dawno wyblakły lub się zagubiły.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

8

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

-> Sikor - projekt ekspandera leży i porasta kurzem :) Razem z mono ogarnęliśmy względnie logikę takiego urządzenia. Jest ono dosyć skomplikowane i wymaga jeszcze sporej ilości czasu do zakończenia.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

9

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

tOri - ale ten expander to mam nadzieję umożliwia równoległą pracę cartów (w zamyśle)?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

@innuendo, a ile koszulek by było potrzebne? I rozmiarówki jakie?

Sikor umarł...

11

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

Przydałoby się jakieś porządne rozwiązanie zestawu naprawczego CA-2001 / LDW Super 2000. Bo z całym szacunkiem do wydruków Jakuba, nie jest to "na gotowe", trzeba piłować pilnikiem krzywkę by dało się zamontować i efekt zawsze jest inny i nie zawsze pożądany, bo oddaj tu na oko właściwy kształt krzywki przy zbieraniu materiału ręcznie pilnikiem.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2022-02-17 09:34:59)

12

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

Sikor, skontaktuję się z moją grupą i dam znać. Na razie pomysł pojawił się na ostatnim sztabie.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

13

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

Jacques napisał/a:

Przydałoby się jakieś porządne rozwiązanie zestawu naprawczego CA-2001 / LDW Super 2000. Bo z całym szacunkiem do wydruków Jakuba, nie jest to "na gotowe", trzeba piłować pilnikiem krzywkę by dało się zamontować i efekt zawsze jest inny i nie zawsze pożądany, bo oddaj tu na oko właściwy kształt krzywki przy zbieraniu materiału ręcznie pilnikiem.

To akurat można druknąć z żywicy UV tylko pytanie czy gra warta świeczki bo czasu na to pójdzie sporo a pytanie za ile to zrobić?

14

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

To nie tyle kwestia materiału co projektu, żeby pasował jak ulał po założeniu.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2022-02-17 11:24:19)

15

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

-> Pin - jest to new device umożliwiające pracę obok siebie do ośmiu modułów z mapowaniem adresów i kilkoma innymi dodatkami. Na razie leży. Może kiedyś to skończymy.

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

16

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

Sikor napisał/a:

@uicr0Bee: za mały zbyt na to...

No jak mały? Ja sam dwie takie całe repliki wezmę ;-)
No i zapytałeś czego oczekuję, to napisałem. A nawet się domagam :-D
A serio, to może na folie byłby wystarczający zbyt "łorld-łide "?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

Adam, a w Best Electronics nie mają przypadkiem?
===>
BTW: widzę Duddie robi do XE, więc ma przetarty szlak na folie. Warto jego spytać.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2022-02-17 21:52:42)

Sikor umarł...

18

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

tOri napisał/a:

-> Pin - jest to new device umożliwiające pracę obok siebie do ośmiu modułów z mapowaniem adresów i kilkoma innymi dodatkami. Na razie leży. Może kiedyś to skończymy.

za takie urządzenie jestem w stanie dać prawie dowolną cenę. Oczywiście to buforowane musiało by być by się komp na tym nie rozjechał czasowo.

No nic - czekam na coś takiego od 20 lat to poczekam, cierpliwy jestem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Czego nowego, ciekawego oczekujesz?

@uicr0Bee Co do folii klawiatur do MSTE i TT był puszczane info tutaj i AdamK na FB, ze Duddie może robić ale koszt przy 100 szt. był wtedy ok 30/40EUR (jeśli dobrze pamiętam) zainteresowanie było chyba praktycznie zerowe, ile dostał informacji musiałby się wypowiedzieć sam Duddie, nie wiem czy łącznie zebrało się 10 chętnych :(

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE