1

Temat: Klon 2600 problem z ROM?

Ostatnio pobawiłem się starym nabytkiem, klon 2600, Terminator na pudełku 2500 gier ;).
Co się dzieje- gry się zawieszają, są jakieś dziwne artefakty, konsola się resetuje, wymieniłem kondensator przy stabilizatorze bo był spuchnięty ale bez zmian.
Podejrzewam ROMa bo jak wepnę oryginalnego carta to wszystko gra i buczy, co tu można zrobić jest jakiś ratunek dla niego?.

Taki jest tam ROM, ktoś ma możliwość wypalić mi nowy?, jakiś typowy 999games ;), oczywiście nie za darmo.

Ostatnio edytowany przez Thomy (2022-02-18 14:04:39)

Post's attachments

IMG_20220210_230534.jpg 1.83 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_20220210_230534.jpg 1.83 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Klon 2600 problem z ROM?

Thomy napisał/a:

Ostatnio pobawiłem się starym nabytkiem, klon 2600, Terminator na pudełku 2500 gier ;).
Co się dzieje- gry się zawieszają, są jakieś dziwne artefakty, konsola się resetuje, wymieniłem kondensator przy stabilizatorze bo był spuchnięty ale bez zmian.
Podejrzewam ROMa bo jak wepnę oryginalnego carta to wszystko gra i buczy, co tu można zrobić jest jakiś ratunek dla niego?.

Taki jest tam ROM, ktoś ma możliwość wypalić mi nowy?, jakiś typowy 999games ;), oczywiście nie za darmo.

Trzeba rozszyfrowac co to za typ kosci DY-12806 i spróbować zgrać jej zawartość. Znając typ kości można zaprogramować inną.
Z tego co znalazłem w sieci to aby odczytać ten rodzaj pamięci należy podłączyć pin CE do Vcc, odgiąć nóżkę i podłączyć do Vcc. Stare typy pamięci były aktywowane stanem wysokim.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

3

Odp: Klon 2600 problem z ROM?

Kość jest pojedyncza, siedzi solo w podstawce, jak kojarzę to zazwyczaj były lutowane jedna na drugiej albo inne pająki, nie posiadam niestety programatora, ten temat to dla mnie ciemna magia ;).