Temat: Programator do cartów Atari

Koledzy (i koleżanki?), podpowiedzcie, w jaki programator do pamięci na potrzeby cartów do Atari 8-bit warto zainwestować, ale żeby nie przepłacić? Chodzi przede wszystkim o małe Atari, pewnie od sikora zestawy bym kupował. Nie znam się na tym wcale, dla tego przyda mi się podpowiedź od znawców tematu. Ma być w miarę łatwo i nie koniecznie musi to być programator ze złota ;-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Programator do cartów Atari

O jakie dokładnie pamięci Ci chodzi ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Programator do cartów Atari

stryker napisał/a:

O jakie dokładnie pamięci Ci chodzi ?

W skład zestawu sikora wchodzą ATF16V8B-15PU, flash SST39SF040-70-4C-PHE i 74HC574.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

4

Odp: Programator do cartów Atari

TL866-II Plus styklnie do wszystkiego (prawie) i jest w miare przyzwoicie tani...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

5

Odp: Programator do cartów Atari

TL866 da radę. 74hc574 nie jest układem programowalnym więc jego nie programujesz.

6

Odp: Programator do cartów Atari

jak koledzy napisali

Sikor umarł...

7

Odp: Programator do cartów Atari

gala zaprogramuje Ci odpłatnie Sikor ? Ew. jak chcesz to mogę ci to zrobić na jakimś party za free.
Co do wspomnianej pamięci 4Mbit , kup se sic'a - on to zaprogramuje :) z pomocą sio2sd, sio2pc które masz ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Programator do cartów Atari

@stryker, a przeczytałeś posta? Pytanie było o programator, nie o programowanie. Moja odpowiedź dotyczyła programatora, zgodnie z wątkiem.

Sikor umarł...

9

Odp: Programator do cartów Atari

Tak jak myślałem: skazany na TL866-II Plus. No, trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość, 300 PLN to trochę jednak jest...
Dzięki za podpowiedzi!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

10

Odp: Programator do cartów Atari

u chińczyków 234 z darmową dostawą...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

11

Odp: Programator do cartów Atari

Są karty, do których nie potrzeba specjalnych programatorów, np. AtariMax (gal zaprogramowany), Sic! (gal zaprogramowany), JatariCart (ten ma 3 ttl-e + flash i koniec.)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2022-04-16 23:30:35)