Temat: VBXe

Witam i tradycyjnie z gory przepraszam....

za stworzenie tematu VBXE....... gdyz "szukaj" tego slowa kluczowego nie znajduje.... jak co , to prosze post skasowac lub przeniesc.

Mam problem z jednym demem (wszystkie inne dema VBXE dzialaja np nordlicht wb2 itd...) grupy DSR - We Invite You to Compusphere

Wyprobowane "dwie wersje" : dsr_weinviteyoutocompusphere_vbxe oraz dsr_weinviteyoutocompusphere_vbxe_packed.

Na Atari z Ultimate w wersji 4.05 Stereo , VBXE 640 , czytane z FUJInet nie rusza. Chyba po lazadowaniu- w momencie pojawienia sie muzyki jest krociotkie migniecie ekranu i potem ciemnosc... muzyka sobie gra.

VBXE w wersji 1.26

Oczywiscie rozne RAMy i OSy wyprobowane.....

Jak wspominalem wczesniej wszystkie inne produkcje VBXE dzialaja.

W czym moze byc problem ?

Pozdrawiam
Andrzej

Ostatnio edytowany przez ansikora (2022-04-20 10:49:52)

2

Odp: VBXe

Adres bazowy VBXE?

Sikor umarł...

3

Odp: VBXe

W Ultimate mam 2 opcje 640 i 740. Obie wyprobowane. Na 740 wogule podczas ladowania sie wiesza i nie ma finalnie muzyczki

4

Odp: VBXe

ansikora napisał/a:

Mam problem z jednym demem (wszystkie inne dema VBXE dzialaja np nordlicht wb2 itd...) grupy DSR - We Invite You to Compusphere

Wyprobowane "dwie wersje" : dsr_weinviteyoutocompusphere_vbxe oraz dsr_weinviteyoutocompusphere_vbxe_packed.

Na Atari z Ultimate w wersji 4.05 Stereo , VBXE 640 , czytane z FUJInet nie rusza. Chyba po lazadowaniu- w momencie pojawienia sie muzyki jest krociotkie migniecie ekranu i potem ciemnosc... muzyka sobie gra.

VBXE w wersji 1.26

Aż specjalnie sprawdziłem i czytane z Side2 u mnie to demo działa bez problemu. W momencie rozpoczęcia muzyki jest rzeczywiście mignięcie (górna i dolna część ekranu) a potem przez chwilę jest czarno i dopiero po kilku taktach pojawia się napis DESIRE i dalej już leci roto-zoomer na bitmapie i napisy. W U1MB ustawione VBXE base 0xD640, VBXE core to 1.26. Natomiast jak wczytałem z FujiNeta to rzeczywiście grafika się nie pokazuje. Tak samo jest z SDrive i ze SIO2SD. Więc to raczej wina generalnie ładowania po SIO w obecności U1MB a nie VBXE.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-04-20 12:28:06)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: VBXe

Jakiś przyspieszacz transmisji włączony? Który?

6

Odp: VBXe

Żaden. Opcje szybszego transferu w U1MB powyłączane.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: VBXe

I recall a couple of VBXE demos which checked for a blitter done IRQ but would misinterpret POKEY IRQs as blitter done IRQs and crash/run at crazy speeds. Just an idea, anyway.

8

Odp: VBXe

Ciekawostka.... obraz w demie pojawia sie miedzy ok 30 - 45 min.......
Puscilem demo ze wzgledu na fajna muzyke zeby sobie gralo.... po jakims czasie obraz wskakuje i jest raczej poprawny

9

Odp: VBXe

w demach DSR dobrze jest też czasem ponaciskać losowe klawisze, np. w tych dla VBXE ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info