26

Odp: Protest Post

Nie chodzi o to czy śmieszą czy żenują czy się podobają czy nie, jak dla mnie np. obrazek z Totoro jest całkiem fajny, lubię filmy z DiCaprio, ale nie widzę uzasadnienia / potrzeby, żeby takie obrazki umieszczać w treści ich niedotyczącej. Nie wiem czy kogoś rozśmieszają obrazki, które są na temat, mnie cieszą z pewnością w odróżnieniu od tych na które tylko zerknę i które *przewijam*.

Pewnie, że każdy może *wszędzie* wstawiać obrazki np. kotów, psów, śniadania, obiadu, kolacji, ze spaceru, zdjęcia mniej lub więcej znanych osób, roślin, miejsc, klatek z filmów, a gdy już będzie tego pełno w każdym temacie, ba w każdym miejscu, czy też będziecie tego bronić, w ramach walki z kijem w d*.*e?

Co do zastępowania treści obrazkami, to akurat w tym przypadku zupełnie nietrafiona uwaga. Jednak ta uwaga pokazuje to, że widząc takie obrazki traktujemy tekst niepoważnie i z góry zakładamy, że jest o "d*.*e Maryny". W mało której poważniejszej książce są tego typu obrazki, ale nawet jak są to nie ma ich aż tyle, a już zupełnie nie ma ich w pismach urzędowych, ani innych oficjalnych.

Dla mnie jest też istotne, że wykorzystuje to transfer, za który płacę, więc jest to też kwestia szanowania cudzego portfela. Może w tej chwili to się wydawać *śmieszne*, bo *jednorazowy* koszt jest niewielki, ale już mnożąc przez liczbę wejść i liczbę animacji (których jeżeli nie ograniczymy będzie coraz więcej) może być dużo większy niż się wydaje, a na pewno jest zbędny, nawet jeżeli jest to obecnie promil w tym co zużywamy celowo.

Powiecie, że wszędzie mamy pełno grafik, filmików, reklam i innych niechcianych treści, ale jednak skoro jest tego aż tyle, a tu nie jest konieczne, to może lepiej z tego typu grafik zrezygnować? Jeżeli wklejający uważa, że jest to absolutnie niezbędne to trudno, może jednak nie ma to dla niego aż tak dużego znaczenia i zaoszczędzi nam wszystkim przewijania, a ta cała dyskusja okaże się zbędna.

27

Odp: Protest Post

Między innymi z powodu takich właśnie "poważnych" problemów, ograniczyłem udzielanie się w wątkach do minimum. A to obrazki a to pisownia czy interpunkcja. Ciągle coś komuś nie pasuje.
Może by tak zmienić nazwe forum na geriatari-area ? :P

28

Odp: Protest Post

drygol napisał/a:

Może by tak zmienić nazwe forum na geriatari-area ? :P

https://media4.giphy.com/media/JN0IjHzKJpGfK/giphy.gif?cid=ecf05e47bowgjkq25so1abfqrr8ih3n8r9wa34pi1z6fajs6&rid=giphy.gif&ct=g

29

Odp: Protest Post

Skoro to taki problem i koniecznie chcecie tą "Dupę Maryni" czy jakoś tak...
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKFai6afYz0DfRzK66fQyLHg1z8DbTzC-i1Q&usqp=CAU

Sikor umarł...

30

Odp: Protest Post

Pasowałaby tu pewna aktorka :P

Z tego co obserwuję jest to problem i to dużo bardziej widoczny właśnie wśród... młodych. Szczególnie widać to na serwerach Discord-a, gdzie jest dużo młodych użytkowników, którzy wklejają kotki, pieski i obrazki wyrażające uczucia niemal pod każdą wypowiedzią. Przeważnie jest to rozwiązywane tak, że wklejanie obrazków jest całkowicie wyłączone, lub określone w regulaminie, a do wklejania obrazków jest wyznaczony specjalny wątek. [To samo tyczy się własnych prac, gdzie osobny wątek jest przeznaczony na publikacje, a osobny na dyskusje.] Jest to przestrzegane z całą surowością. Wszędzie można używać tylko dostępnych (małych) emotek i nie jest mile widziane ich powtarzanie - co jest uznawane za powszechne wśród osób starszych...

31

Odp: Protest Post

A może wystarczyłoby po prostu zwrócić uwagę i poprosić o niewrzucanie takich fotek? I tyle?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

32

Odp: Protest Post

Sikor napisał/a:

Skoro to taki problem i koniecznie chcecie tą "Dupę Maryni" czy jakoś tak...
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKFai6afYz0DfRzK66fQyLHg1z8DbTzC-i1Q&usqp=CAU

Jak jest taka ładna d..a to nawet ja nie mam nic przeciwko... :-) ale nie pomiędzy turbo 2000f a obrazem karta :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

33

Odp: Protest Post

@pancio.net

w jaki sposób turbo 2000f i obraz carta zmieniają twoje preferencje?

34

Odp: Protest Post

jJa mówię tylko, że super się czyta materiał nie upszczony milionem  gifów! i żadna d..a czy to maryny czy inny obrazek z wiochy.pl  nie musi mi tego zniesmaczać. Nie zmienia to moich preferencji tylko jest jakby jeść lody na plaży w wietrzny dzień.. jest fajnie bo zimne i zgrzyta bo piach w gębie :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

35

Odp: Protest Post

ale akurat Totoro jest spoko :) dupa taka sobie ;)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

36

Odp: Protest Post

Młodzi nie odejdą, jeśli będzie im zależało. Zawsze warto ich też edukować. Fajnie byoby, gdyby sztuka retoryki nie uległa "xD", "lol" i d&%ie na każdym kroku :-)
Może zatem po prostu zaufać moderatorom, a w przypadku przeginki - jednak zgłaszać? Jakiś poziom trzeba trzymać.

PS.

bocianu napisał/a:

A juz ten tekst:

To jest znak czasów - młodzi pisać nie potrafią, poza tym szybciej obrazek wkleić, niż napisać kilka słów. To ryzyko związane z interpunkcją, ortografią i stylistyką... Lepiej d%#a napisać i jak minionek zarżeć :-)

jest kompletnie nieadekwatny i ja bym zamiast usunięcia obrazków, poprosił o usunięcie takiego głupiego gadania nie na temat.

Spoko, nie zrozumiałeś, nie mam żalu :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

37

Odp: Protest Post

a starzy odejdą jak będą obrazki? :P

38

Odp: Protest Post

Całkiem możliwe.

39

Odp: Protest Post

Starzy nie odejdą, jeśli będzie im zależało.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

40

Odp: Protest Post

Jak pisałem młodzi robią porządki z natłokiem obrazków, a tu to pierwszy przypadek i odwrotnie burza że ktoś zauważa, że to niekoniecznie dobry kierunek.

Sądzę, że natłok obrazków nie przyciągniecie młodych (jeżeli taki ma być cel?), a raczej odwrotnie - strona przestanie być traktowana poważnie...

[Szkoda, że obrazki na temat są niewidoczne.]

41

Odp: Protest Post

QTZ napisał/a:

[Szkoda, że obrazki na temat są niewidoczne.]

A to dlatego, że części starych się nie chce wpisać tagó, już pisalem jak to robić, jak załączacie, przxypomnę (bez spacji w tagach, aby zadziałało): wrzucasz obrazek, bierzesz preview, kopiujesz adres i między tagi dajesz:
[ img ]tu_adres_kończący_się_na_numerze_bez_preview_i_security [ / img ]

Sikor umarł...

Odp: Protest Post

Ja proponuję powołać dwuinstancyjną komisję która będzie oceniała każdy zgłoszony obrazek pod kątem tego co i ile wnosi do tematu wątku i czy powinien zostać usunięty czy nie, z możliwym procesem odwoławczym, karencyjnym i obowiązkiem przekazania kaucji przez zgłaszającego w formie jednego Falcona w boxie przepadającej (na rzecz członków komisji) przypadku rozpatrzenia wniosku negatywnie. W przypadku odwołania do drugiej instancji, dodatkowa kaucja w formie Tomsa w boxie, przepadająca w ten sam sposób.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

43

Odp: Protest Post

Każdy wątek (również ten) można sprowadzić do poziomu bałaganu - co oczywiście widać da się zrobić. A sprawa jest prosta: dzielimy się treścią, nawet sytuacyjnym memem jeśli jest adekwatny do tematu ale nie śmiecimy, nie robimy cyrku...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

44

Odp: Protest Post

drygol napisał/a:

A to obrazki a to pisownia czy interpunkcja. Ciągle coś komuś nie pasuje.

Sikor napisał/a:

chcecie tą "Dupę Maryni"

TĘ!!!!111 jeden jeden 11! "CHCECIE DUPĘ MARYNI"! BIERNIK! NIE NARZĘDNIK!!11!! jeden !!!

:-D

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

45

Odp: Protest Post

tebe napisał/a:

ja proponuję aby każdy nowy wątek zaczynał się modlitwą

Jak u mnie na matematyce w podstawówce pani nakazała nam przed rozpoczęciem odmawiać "Boże, dodaj nam ochoty i zdolności aby ta nauka była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym, amen" :D

Co do tematu wątku... do Elektrody nam baaaardzo daleko, i dobrze, może dlatego, że jest nas tu mniej. Obrazki w postach... no cóż, dla mnie też jest to delikatnie irytujące ale tylko jeśli ktoś tego nagminnie nadużywa. Nie czytałem tamtego wątku (tylko zerknąłem o co chodzi z tymi obrazkami) więc nie oceniam owego forumowicza, może faktycznie ma sporą wiedzę i tematyka przez niego poruszona może się przydać niejednemu forumowiczowi więc o ile nie pisze pierdół, bzdur i nie trolluje nikogo w jakiś sposób, nie mam nic przeciwko niemu. Uważam, że takie "problemy" jak ten zgłoszony oficjalnie przez Pancia, powinny być zgłaszane za pomocą opcji "zgłoś", dostępnej pod każdym postem którego takie zgłoszenie miałoby dotyczyć, wtedy to admin czy moderator powinien zareagować na privie i wyjaśnić ze zgłaszanym forumowiczem powód zgłoszenia jego posta przez kogoś.

Ostatnio edytowany przez TMK (2022-05-13 08:30:55)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

46

Odp: Protest Post

Witam

pancio.net napisał/a:

Zgłaszam oficjalny protest przeciwko nadmiernym upstrzaniem wątków głupimi (powtarzam głupimi - jakby były śmieszne to nie mam nic przeciwko) obrazkami nic nie wnoszącymi do wątku a tylko go... szpecące. Panie i Panowie! nie róbmy drugiej Elektrody!

Przykład: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18386

Szanuję to forum przede wszystkim za profesjonalizm i rzetelne wypowiedzi,, a od pierdół jest bałagan :-) I żeby nie było, przykładowy wątek jest bardzo ciekawy a i autor i Seban przyłożyli się do tego należycie... tylko te zaciemniacze :-) tfuu ...

No to się g*wno b*rza zrobiła...

Wyedytowałem wpisy (w tym konkretnym wątku), jeżeli to aż tak kuje w oczy, zaśmieca forum, nie wnosi nic ciekawego do tematu czy marnuje transfer danych, no i przede wszystkim nie jest do końca zgodne z regulaminem. Więcej nie będę umieszczać memów.

Również będę się starać bardziej zważać na interpunkcję jeżeli to irytuje.

Pewnie jeszcze te "określenia i wyrazy wzięte w znaki cudzysłów" są irytujące.

Zdjęcia dotyczące tamtego tematu (płytki PCB, urządzenia, schematy) jak widać umieszczałem na swoim prywatnym Google Drive, co by forum nie puchło od rastrów.

Dodatkowo, jeżeli to jest możliwe (jak nauczono mnie na studiach, a raczej sam się nauczyłem za czasów studenckich czytując grupy dyskusyjne z rodzimej stołecznej polibudy) TCIOPS-uję. Tnę Cytaty I Odpowiadam Pod Spodem redagując wypowiedź czy wiadomość email, bo dla przykładu szablony odpowiedzi samoistnie generowane przez programy pocztowe po wybraniu opcji "Odpowiedz", wprost mnie irytują domyślnie wklejając cytowany tekst na dole, a nie na górze. 

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez gkd_82 (2022-05-13 10:20:00)

47

Odp: Protest Post

No i teraz w koncu można spać spokojnie że starzy userzy nie odejdą :D
To co? Geriatari-area? lololol!!!111one!!eleven1!

48

Odp: Protest Post

gkd_82 napisał/a:

Więcej nie będę umieszczać memów.


http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

49

Odp: Protest Post

Witam

xxl napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=wWMywQ7ghHo

Nie kuś...

Pozdrawiam.

50

Odp: Protest Post

gkd_82 napisał/a:

(ciach)

Dodatkowo, jeżeli to jest możliwe (jak nauczono mnie na studiach, a raczej sam się nauczyłem za czasów studenckich czytując grupy dyskusyjne z rodzimej stołecznej polibudy) TCIOPS-uję. Tnę Cytaty I Odpowiadam Pod Spodem redagując wypowiedź czy wiadomość email, bo dla przykładu szablony odpowiedzi samoistnie generowane przez programy pocztowe po wybraniu opcji "Odpowiedz", wprost mnie irytują domyślnie wklejając cytowany tekst na dole, a nie na górze.

Jak miło, że są jeszcze ludzie którzy dostrzegają ten problem ;) Najgorzej jak człowiek odpowie pod cytatem a ktoś usilnie odpowiada w kolejnych emailach nad cytatem i za cholerę nie wiadomo co i jak ;) Ja zawsze też wolałem wysyłać maile w formacie tekstowym a nie html ale niestety, czasy się zmieniły.

Ostatnio edytowany przez TMK (2022-05-13 10:38:35)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD