Temat: SidiCar ?!?

:rolleyes: Co to jest SIDICAR, lub coś takiego ... ?
DvD wspomniał, że jakby takie genialne urządzonko w formie kartridża - wkładasz, zapisujesz, wyłączasz atarke, po tygodniu włączasz, wkładasz, zgrywasz, i masz szybko i wygodnie. Tak powiadał, ale chłopak mógł ściemniać, bo wacha się pomiędzy amigejszon, atarejszon, commadorejszon, i teraz poszło już do PC ...
8) Jak ktoż wie o co tu chodzi to proszę o informejszon ?
:twisted: Aha, ktoś wyrabia cartrige z epROMem (wybierasz co chcesz, zapisujesz i gotowe, bez wgrywania,very fast)?

2

Odp: SidiCar ?!?

Byłejszon kiedysiejszon cosiejszon takejszon tosiejszon nazywajejszon ramcartejszon ... bodajżejszon.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

3

Odp: SidiCar ?!?

A ja polecam pismo pt. "ATARYNKA" - w drugim numerze był schemat RAMCarta o pojemności 1MB: http://atarynka.atari8.info/atarynka2.php

Oczywiście pozostałe numery też polecam! :)

Kontakt z wydawcą też jest na tej stronce.

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: SidiCar ?!?

SidiCar to chyba pierwowzór RamCarta amieszczony w TA, jeśli mnie pamięć nie myli...
Ale i tak MAN-1-ipu-Lator jest lepszy. To po prostu mój....

5

Odp: SidiCar ?!?

Zgadza się SidiCar to pierwotna wersja RAMCART-a. Opis tego był w którymśtam numerze TA. A w późniejszym numerze jest wzmianka o tym, że SidiCar może być produkowany masowo. No i wreszcie pojawił się jako RAMCART.

6

Odp: SidiCar ?!?

Czy ktoś dysponuje może specyfikacją SiDiCar-a 64K (lub większego) o którym mowa w Tajemnicach Atari? Interesuje mnie rejestr sterujący CARSET ($D5FF) i bit który mapuje dodatkowe 32K.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

7

Odp: SidiCar ?!?

Nie miałem w ręku modelu 64kB, nawet nie wiem czy schemat został opublikowany.
Ale dla siebie swego czasu zrobiłem taki i bit D2 sterował dodatkowymi bankami. Rozwiązanie nasuwało się intuicyjnie i łatwiej mi było przystosować zamieszczone oprogramowanie w TA dla wersji 32kB. Działało, działało, aż w AVALONIE nabyłem RAM-CARTa 128k.

8

Odp: SidiCar ?!?

Schematu w TA nie było. D2 jest bardzo intuicyjne, ale wolałem się upewnić :)
Czy wersję 64K robiłeś jeszcze dla kogoś czy tylko dla siebie? Masz może te zmodyfikowane programiki do tego?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

9

Odp: SidiCar ?!?

Robiłem tylko dla siebie.
Modyfikacje programu polegały na odnalezieniu miejsc gdzie jest odwołanie do rejestru i podmieniałem wartość wpisu.
Więcej w tym było chęci poznawczych niż użytkowych. Chyba na dyskietkach nie zachowało się nic wartościowego.

10

Odp: SidiCar ?!?

Dzięki Zenon za informacje!

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje