Temat: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Cześć, mam gołe SIO2SD lotharkowe, chcę je umieścić w jakimś pudełeczku. Podpowiecie, jakieś może? Coś, co u Was się sprawdziło? Mam co prawda obudowę od XC12, ale nie wiem, jak podłączyć klawisze do tych z obudowy magnetofonu...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Sam właśnie o tym przez weekend myślałem i właśnie się drukuje obudowa. Drukuje 2 wersje i zobaczę która ładniejsza to ta będzie na codzień - mam 2 sztuki SIO2SD od lotharka, nabyte bardzo dawno temu na SV.

3

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

No to może na fali sukcesu wydrukujesz jedną i dla mnie? Ładnie proszę, a i za fatygę zapłacę :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

4

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Nie ma problemu, drukuje taką:
https://www.thingiverse.com/thing:4793352
a jutro w ruch pójdzie ta:
https://www.thingiverse.com/thing:3423992

Myślę czy nie kupić jakiegoś szarego/beżowego filamentu, bo teraz lecę na biało a druga chyba będzie czarna.

Chyba, że masz inną potrzebę. Napisz na PRV.

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

NetSerwer napisał/a:

Cześć, mam gołe SIO2SD lotharkowe, chcę je umieścić w jakimś pudełeczku. Podpowiecie, jakieś może? Coś, co u Was się sprawdziło? Mam co prawda obudowę od XC12, ale nie wiem, jak podłączyć klawisze do tych z obudowy magnetofonu...

Klawisze można usztywnić, wywiercić otwory i zamontować w nich przyciski sygnałowe.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Hej, czy ktoś z drukarką 3D, kto już to dla siebie zrobił, nie wydrukowałby obudowy i dla mnie? Wersja Sio2SD z klawiszami w szeregu. Niestety straciłem kontakt z pawłem, może ktoś jeszcze coś takiego robi...

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

7

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Ja mam taką obudowę jeśli chcesz:

https://lotharek.pl/img/products/xsio2cb1.jpg.pagespeed.ic.fqUC_QQe0z.jpg
Dostałem za darmo od kogoś przez forum AOL, ale nigdy nie było czasu się tym, zająć, więc i podobnie oddam w cenie kosztów wysyłki :-)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2022-05-26 07:48:44)

8

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

No jasne, że chcę, już na PW napisałem. Dzięki!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

9

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Jutro odpiszę :-)

10

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Czy ktoś z Was ma i może zrobić fotkę lotharkowego Sio2SD w obudowie? Dostałem obudowę jak na fotce wyżej (dzięki Jacques!), nie chcę jednak polutować na pałę przewodów, jakie są w obudowie... Lotharek nie ma manuala (pytałem), a ja za cienki jestem w elektronice, żeby dojść do tego sam :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

11

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

To jedyne co Ci powiedział to, że nie ma manuala? No comments...
Wysłałem Ci PW.

Ostatnio edytowany przez TMK (2022-05-31 14:03:34)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

12

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Pokaż zdjęcie tego SIO2SD. Powinny być opisane sygnały, według tego powinieneś przedzwonić miernikiem który kabelek (złącza) jaki ma kolor i odpowiednio wlutować lub założyć wsuwane konektorki (o ile jest taka możliwość, nie znam płytki od lotharka, chociaż chyba jedną kiedyś wygrałem na grawitacji).

Sikor umarł...

13

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Sikor napisał/a:

Pokaż zdjęcie tego SIO2SD. Powinny być opisane sygnały, według tego powinieneś przedzwonić miernikiem który kabelek (złącza) jaki ma kolor i odpowiednio wlutować lub założyć wsuwane konektorki (o ile jest taka możliwość, nie znam płytki od lotharka, chociaż chyba jedną kiedyś wygrałem na grawitacji).

Sytuacja opanowana, już dostałem wsparcie foto od TMK. Mogę zrobić to na konektorkach, to dobry pomysł, ale jeszcze muszę rozkminić połączenie płytka-ekran, nie mam do niego jeszcze taśmy. Będzie git. Dzięki!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

14

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

No niestety, ekran jest przyklejony w taki sposób, że nie sposób :D tego sprawdzić nie odklejając go od obudowy czego robić nie chcę.

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

15

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

TMK napisał/a:

No niestety, ekran jest przyklejony w taki sposób, że nie sposób :D tego sprawdzić nie odklejając go od obudowy czego robić nie chcę.

Spoko, teorię już znam, teraz tylko muszę części załatwić, jakiś sklep elektroniczny w okolicy wyhaczyć :-) Dzięki!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

16

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

NetSerwer napisał/a:

jakiś sklep elektroniczny w okolicy wyhaczyć :-) Dzięki!

Masz Wolumen przecież ;)

Sikor umarł...

17

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

OK, od pawel dostałem bardzo fajne, wydrukowane obudowy dopasowane do Sio2SD od lotharka (rev. 2020). Nim ogarnę obudowę od Jacques zrobiłem mały projekcik: obudowa trochę przeszlifowana, pomalowana i polakierowana na kolor bardziej pod XE i wyszło takie coś, jak na fotkach. Czerwony pasek powstał ze względu na błąd w wydruku - zeszlifowane i pomalowane.

Post's attachments

20220604_202714.jpg 162 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20220604_202718.jpg 132.83 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

18

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

ale tam miałeś jedną dobrze wydrukowaną - tylko trzeba trochę otworki pod otwory powiększyć bo projekt ktoś zrobił z tolerancją zerową między elementami. Akurat ten wydruk był najgorszy :) Jeden wyszedł bardzo dobrze.

19

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Prawda, ale chciałem pierwszy projekt zrobić na szybko, a w tym wszystkie klawisze działały bez problemu :-)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

20

Odp: Obudowa do Sio2SD Lotharka

Jeszcze nie uzbroiłem swojej obudowy a wygląda tak:

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=9232

Ostatnio edytowany przez kkrys (2022-06-05 21:43:07)

Post's attachments

20220605_223112_small.jpg 495.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.