51

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Czy autor udostępnił może schematy w jakimś powszechnie używanym formacie (np. kicad)..?

52

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

takron27 napisał/a:

najs:)
/a osiowe kondziory to gdzie kupiłeś?/

Na Ebayu, jako nowe ale stare, jedne z angolowni drugie ze stanów. Zostało mi jeszcze parę kompletów.

53

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

damanloox napisał/a:

Czy autor udostępnił może schematy w jakimś powszechnie używanym formacie (np. kicad)..?

Niestety nie udostępnił plików ale za to są błędy na płycie które wyłapałem w postaci złego wymiaru modulatora i za szeroko wyfrezowanych dziur na plastikową prowadnicę cartridga (po prostu wypada z płyty do góry nogami). Poza tym wydaję się działać poprawnie.

54

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

takron27 napisał/a:

najs:)
/a osiowe kondziory to gdzie kupiłeś?/

Oczywiście elektrolity tylko, ceramiki są z wylutów

55

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

ArtiFX napisał/a:

w postaci złego wymiaru modulatora

A tego to bym nie był pewny... W PALu były chyba dwa wymiary, do końca nie wiemy, jak w NTSC...

Sikor umarł...

56

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Sikor napisał/a:
ArtiFX napisał/a:

w postaci złego wymiaru modulatora

A tego to bym nie był pewny... W PALu były chyba dwa wymiary, do końca nie wiemy, jak w NTSC...

To by tłumaczyło zły wymiar... footprint na płycie jest krótszy o jakieś 8mm. Tylko jak to ustalić... W takim razie musiały by istnieć różne numery płyt dla PAL i NTSC a z tego co mi wiadomo różnice dotyczą kwarcu i jakiegoś tam rezystora na tej samej płycie. No nie wiem...

57

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

ArtiFX napisał/a:

W takim razie musiały by istnieć różne numery płyt dla PAL i NTSC a z tego co mi wiadomo różnice dotyczą kwarcu i jakiegoś tam rezystora na tej samej płycie.

Niekoniecznie, może być po prostu kwestia różnych rewizji płyty.
Z drugiej strony na szybko looknąłem w internety i widzę, że w 800XL zawsze był długi modulator, a na płycie wygląda jak miejsce pod modulator z serii XE.

Sikor umarł...

58

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Sikor napisał/a:
ArtiFX napisał/a:

W takim razie musiały by istnieć różne numery płyt dla PAL i NTSC a z tego co mi wiadomo różnice dotyczą kwarcu i jakiegoś tam rezystora na tej samej płycie.

Niekoniecznie, może być po prostu kwestia różnych rewizji płyty.
Z drugiej strony na szybko looknąłem w internety i widzę, że w 800XL zawsze był długi modulator, a na płycie wygląda jak miejsce pod modulator z serii XE.

HA! to już też sprawdziłem, z XE jest za krótki :(

59

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Prawie gotowe, zdecydowałem się na Cherry MX

Post's attachments

IMG_4629-min.JPG 1.05 mb, liczba pobrań: 1 (od 2022-05-29) 

IMG_4630-min.JPG 899.45 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

60

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Czad! Obłędny patent. Masz jakieś adaptery klawisz-switch?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-05-29 11:54:49)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

61

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

perinoid napisał/a:

Czad! Obłędny patent. Masz jakieś adaptery klawisz-switch?

Niestety zmuszony byłem poświęcić je bezpowrotnie, po tym zabiegu nadają się wyłącznie na cherry. Trzeba wyrezać wewnętrzne wzmocnienia (ścianki), samo mocowanie krzyża pasuje bezproblemowo, ale z tego co kminiłem to pasuje tylko jeden typ klawiatury (70166201).

62

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Przerobiłbym bez mrugnięcia. Mam 800XL w takiej samej obudowie jak Twoja tyle tylko, że na oryginalnej płycie. Taka klawiatura byłaby super.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

63

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

perinoid napisał/a:

Przerobiłbym bez mrugnięcia. Mam 800XL w takiej samej obudowie jak Twoja tyle tylko, że na oryginalnej płycie. Taka klawiatura byłaby super.

Oryginalna klawiatura średnio pasuje bo helmuty zrobiły tolerancję w plexi +/- 2mm :/  Musiałem dopasowywać płytkę do obudowy. Jak obiecasz że sobie polutujesz to wyślę Tobie za free :P

64

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

Polutuję. Ale nie chcę za free, tak się nie godzi ;-)

Też musiałem dopasować blachę klawiatury. Brakowało 2mm dla dolnego rzędu otworów.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2022-05-29 19:17:08)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

65

Odp: Nowa płyta 800XL "czarny szatan" :)

perinoid napisał/a:

Polutuję. Ale nie chcę za free, tak się nie godzi ;-)

Też musiałem dopasować blachę klawiatury. Brakowało 2mm dla dolnego rzędu otworów.

Podeślij mi swój adres albo paczkomat na priv.