1

Temat: Graty retro-telekomunikacyjne

Hej!

Wczoraj w kompletnie dziwny i przypadkowy sposób poznałem jednego z kierowników z Telekomunikacji Polskiej - od 50 lat pracuje tam (no oczywiście zmieniając po drodze firmy, które wchłaniały się nawzajem)
Od słów do słów i oprócz oprowadzenia po różnego rodzaju pomieszczeniach z wyposażeniem stałem się posiadaczem kilku już chyba zabytkowych przedmiotów. Ale to nie koniec - dostałem obietnicę, że będzie tego więcej.

Człowiek jest bardzo otwarty, dużo opowiada... Zastanawiam się czy tego nie wykorzystać. Chcielibyście się czegoś dowiedzieć? Facet jest jest w branży od ponad 50 lat - sporo widział, sporo wie. Opowiadał mi na przykład o PRL-owskiej stacji wzmacniaczy sygnału między władzami w Warszawie a Rosją...

No ale wracając do gratów - jak być może wiecie z http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18189 ja się gratów raczej chcę pozbywać a nie gromadzić nowe. Może ktoś powiedzieć, że w takim razie mam tych telekomunikacyjnych gratów w ogóle nie brać i już. No ale jeśli mają one trafić na śmietnik, to jest mi normalnie szkoda...

Pytanie więc do Was - czy ktoś chce coś przygarnąć? Macie pomysł jak to wykorzystać, tzn w sensie kto się tym może zainteresować? Dajcie proszę znać.

Fotki zamieszczam tu http://smakosz.win/mniam/
Jeśli pojawi się coś nowego, to będę aktualizował

2

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

Piękne rzeczy... Sebanowi trzeba dać znać... Ja niestety nie wykorzystam...

Sikor umarł...

3

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

Wow, ale fajne zabawki.
Szkoda żeby takiej wiedzy gdzieś nie uwiecznić.
Może jakiś wywiad zorganizować? tylko kto to by poprowadził?

4

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

drygol: no myślałem o tym ale mi ostatnio wywiady nie idą (pdk :)  ale jeśli jest ktoś chętny do przygotowania pytań albo do zorganizowania czy uczestniczenia w takim wywiadzie to ja chętnie pomogę z resztą.

jak będę widział więcej obiektów (centrala?) to (o ile dostanę zgodę na fotografowanie) oczywiście postaram się to możliwie dobrze obfocić.

5

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

Sądzę, że pan Adam Śmiałek z YT takimi rzeczami by się zainteresował a i uwiecznić je na filmach na yt też by nie omieszkał, przynajmniej zachowałaby się pamięć o takich urządzeniach ;)

Atari 65XE, U1MB, Sophia2, AVG Cart, SIO2SD

6

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

TMK: Może. Oglądam. Chociaż słyszałem ostatnio różne opinie na jego temat (pdk :)
Bardziej zależałoby mi jednak na kimś bliżej naszej społeczności...

7

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

Induktor b.chętnie bym przygarnoł jakby co, foto nr 2.

8

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

sprzedajesz czy oddajesz? :)
telefon polowy chętnie tylko zależy jak się należy

Atari: 65 XE/130XE/800xl/ 1040STF+ megafile 20/ Commodore: VC20/ C16/ C+4/ C64/ C128/ A500/ CD32
Timex: 1000/ 2048,  Schneider: 464/ 6128, JS128, zx81/ zx48/ zx +/ zx +2/zx +3
MSX: Toshiba HX-10/ Philips Vg-8020/ Yashica yc-64/ Mitsubishi ML-F80/ Sakhr AX-170 i AX-230/ SONY HB-75F/ Canon V-20

9

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

Azbest napisał/a:

TMK: Może. Oglądam. Chociaż słyszałem ostatnio różne opinie na jego temat (pdk :)

Nie tylko Ty. Ja nie tyle co słyszałem, to przekonałem się we własnym zakresie. Nie toleruje krytyki, wie najlepiej i kasuje komentarze banując osoby, które uprzejmie zwracają mu uwagę co można poprawić i gdzie się pomylił.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

-> Azbest - daj to na elektrodę. Tam jest sporo szaleńców. A sprzęty zacne - w TPSA w latach 90-tych jeszcze takie były :) osobiście pracowałem około 10 lat na centrali automatycznej systemu Strowgera, a to co pokazujesz to było na wyposażeniu grup kablowych i ewentualnie grup monterskich usuwających uszkodzenia "na mieście"

Pozdrawiam

P.S. Po latach żałuję, że nie zostawiłem sobie kilku wybieraków z "mojej" centrali. Ale nie miałem gdzie ich trzymać. Kawał historii poszedł na złom, ech...

Ostatnio edytowany przez tOri (2022-02-18 23:02:43)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

11

Odp: Graty retro-telekomunikacyjne

Hej! Sporo czasu minęło, kiedy się nie odzywałem. Tych, którzy mnie znają to raczej nie dziwi - ot, tak to jest - dom, rodzina, praca. No ale wracam do tematu i podbijam wątek. Coś się zmieniło? Jest ktoś chętny?